2. kolo poháru ve čtvrtek 20.9.2018 doma na tráve s FC Přední Kopanina.

20.09.2018 21:44

Ve čtvrtek odpoledne jsme odehráli druhé kolo poháru doma na trávě s FC Přední Kopanina. Počasí nám přálo, kdy se teplota blížila 30 stupňům, terén byl ideální. Čekal nás soupeř z vyšší soutěže-přeboru a já byl zvědav, jestli si kluci zapamatovali něco z předchozího zápasu? Dle předzápasového rozboru, kluci byli schopni nalézt příčinu ztráty předchozího mistráku s Xaverovem, což bylo důležité. Pro zápas byli nominováni: Martin P., David K., Filip Kvap., Jaroslav H., Ondřej D., Daniel D., Jundai H., Matija B., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Tomáš H., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      1 : 1

Brankář: Ondra D., gól: Jundai H.

2. poločas      4 : 1

Brankář: Ondra D., góly: 3x Jundai H. (Jiří), Matija B. (Matěj)

Konečné skóre se zastavilo na výhře 5 : 2.

Už v kabině bylo nutné kluky nastartovat na fotbal. Minule nám chyběl lídr, mluvčí, nebo jak to nazvat. Prostě někdo, kdo na hřišti zavelí. Musím říci, že náš kapitán má štěstí, že má takové zástupce a nejen ty. Do zápasu kluci vstoupili bez zbytečného respektu, což bylo důležité. Nevím, jestli nás soupeř podcenil, ale vypadal trochu zaskočeně. Přesto bylo otázkou času, kdy udeří. Ale byli jsme to my, kdo šel do vedení. Jundai utekl všem. Super, to nám dalo trochu křídla. Hra se povětšinu odehrávala ve středu hřiště a byla jen otázka času, komu se povede průniková nahrávka. A byl to soupeř, který právě z průnikové přihrávky na rychlého útočníka, srovnal do konce poločasu skóre. Bral jsem to jako úspěch, že kluci vydrželi poločas držet krok. Bylo důležité udržet tempo a nasazení i do druhého poločasu. A to se povedlo. Kluci pokračovali v dobrém týmovém výkonu, stále na sebe mluvili, povzbuzovali se. Poté přišla možnost zahrávání přímého volného kopu a Jundai se nemýlil. Opět jsme měli malinko navrch. Jenže soupeř opět skóre srovnal po důrazném dohrání. Kluci se čertili, ale zbytečně. No a shodli jsme se, že tento moment byl pro tento zápas klíčový. Kluci se nenechali rozhodit a ještě zvýšili obrátky. No a posledních cca 15 minut už byl pouze v naší režii. Kluci byli hodně silní v osobních soubojích, dovolovali si čím dál více. Super. Moc hezká podívaná. Byl jsem na Vás moc pyšný. Ještě se trefil 2x Jundai a Matija. Ochozy vařili :-)

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Dnes si to ulehčím, ale zaslouženě máte za tento zápas všichni 10 bodů!!!! Protože tak kompaktní tým jsem dlouho neviděl. Když to vezmu odzadu, tak Ondra byl vidět, byl slyšet, vybíhal. Super. Celá obranná řada fungovala perfektně, nebála se důrazu, výborně spolu komunikovala, zastupovala se, nebála se hrát. Paráda. Záloha toho naběhala opravdu hodně, museli svést hodně soubojů, ale už se začínají sehrávat. Chválím. Útok už začíná tušit, jak a kam má naběhnout, jak si dovolit 1:1, no a 4 góly Jundaje mluví za všechno. Průměrná známka je tedy 10,0!!! Teď už jen zbývá to někdy zopakovat :-) Co říkáte, byla to nebo nebyla náhoda?! :-) Závěrem chci všechny moc a moc pochválit za to, jak jste ukázali obrovskou sílu týmu. To rozhodlo o tom, kdo se dnes radoval z vítězství.

Opět jsme měli v zádech podporu rodičů, kterým moc děkujeme. Mottlům děkujeme za sladkou odměnu. Sladkosti přinesl i Taras, který si jde vyzkoušet vyšší soutěž do jiného klubu. Přejeme mu hodně fotbalového štěstí a doufáme, že když se mu nebude líbit, tak zavítá zpět mezi nás. Dveře má u nás pořád otevřené :-)