Další mistrák doma s SK Ďáblice v sobotu 5.5.2018.

08.05.2018 20:03

V sobotu dopoledne jsme na našem hřišti přivítali soupeře z čela tabulky SK Ďáblice. Měli nám co vracet, takže se dal čekat boj. Terén byl ideální, stejně jako počasí. Na marodce jsme stále měli zraněného Honzu, omluven byl Václav. Pro zápas byli nominováni: Petros T., Vasyl G., Jiří B., Max I., Matěj M., Adam O., Samuel J., Tomáš H., Patrik H., Arsi B., Filip K., Jakub K., Tomáš S.

1. poločas       0 : 1

Brankář: Tomáš S.

2. poločas       0 : 6

Konečné skóre se zastavilo na prohře 0 : 7.

Byl jsem rád, že se do sestavy po zranění vrátil Adam, abychom mohli hrát se dvěma střeďáky a zahustit tak střed hřiště. Matěje pak vytáhnout na hrot. Musím říci, že to v prvním poločase docela fungovalo. Kluci se snažili kombinovat, soupeře moc nepouštěli do zakončení. Mezihra byla opravdu dobrá, většina hráčů chtěla hrát. Co tomu opět chybělo, byly góly!!! :-(  Nedokázali jsme překonat soupeřova brankáře ani v situaci 1:1. Co nám byla platná herní převaha, když jí nedokážeme využít. Bohužel se zápasy nehrají na procenta držení míče, na počet nahrávek, ale na góly. Nakonec šel soupeř těsně před poločasem do vedení 1:0, kdy jsme nezachytili centrovaný míč. Škoda, ale herní projev nenaznačoval, že bychom se ve druhém poločase, ještě o dobrý výsledek nemohli porvat. Jenže hned po rozehrávce Adam špatně odhadl balón a soupeř už nám odskočil na dvě branky. Adam musel bohužel odstoupit ze zápasu, protože měl potíže s kotníkem. Potom začala zvláštní pasáž zápasu. Kluci se snažili hrát, stále dobře kombinovali, tlačili se do zakončení, ale stále nic. Za to soupeř se do zakončení dostával jednoduše, stejně tak v zakončení zachovávali chladnou hlavu. Opravdu jsem měl po zápase hodně smíšené pocity :-( Hra nebyla špatná, ale dostat sedm gólů a žádný nedat, tak na to neexistuje žádná omluva a do dalších zápasů musíme na lepším a chytřejším zakončení zapracovat. Co říkáte? Nyní v krátkosti hodnocení hráčů: Petros 7-tentokrát si se nebál hrát, bohužel ses ani jednou nedostal do zakončení, Max 9-odehrál výborně první poločas, předskakoval, zpřesnil nahrávku, nebál se vyvážet míče. V druhém jsem ho posunul do středu zálohy a odehrál to se ctí. Bohužel ani on se neprosadil do zakončení. Vasyl 7-vyzkoušel sis, že když stojíš u hráče, tak jsi schopen míče soupeři odebírat. Snažil ses kombinovat. Jiří 8-v prvním poločase na kraji zálohy to bylo dobrý. Začal sis více volat o nahrávku a nebojíš se hrát. V druhém poločase ses více objevoval v obraně, kde si hru zrychloval nákopy na útočníky. Matěj 7-v prvním poločase sis dělal na hřišti, co chtěl a neplnil si roli útočníka. Chtěl si opět být všude a nebyl tam, kde jsme Tě potřebovali. V druhém poločase to bylo lepší a byl si více platný v přípravě šancí. Stále u Tebe postrádám větší klid a sebedůvěru v soubojích 1:1, kdy potřebuji, aby si více míč podržel a čekal si na náběh spoluhráče. Adam 7-hodnotím Tě pouze za první poločas. Potřebuješ absolvovat více tréninků, aby ses vrátil do herní pohody, ale hlavně doleč bolavý kotník. Tomáš H. 5-nechtěl si hrát, nechtěl si běhat. Je potřeba být více platným hráčem a "odjezdit" na hřišti strávený čas. Sam 8-posun do zálohy Ti svědčí. Nebál ses hrát, zapojuješ se do kombinace, ale ten klid v koncovce :-( Arsi 7-po stabilních výkonech z předchozích zápasů ses posunul do středu zálohy k Adamovi a nevedl sis vůbec špatně. Je to tam náročné a v druhém poločase už si neměl síly. Patrik 6-podobně jako Tomáš chtělo to více bojovnosti. Párkrát ses zapojil do kombinace. Filip 6-objevil ses v pár slibných příležitostech, ale po tréninkovém manku si neměl dostatek klidu. Kuba 7-v prvním poločase dobrý, opět si ukázal dobré čtení hry, v druhém poločase už si spíše absolvoval sprinterské závody. V těchto pasážích zkus více apelovat na spoluhráče, aby si lépe obsazovali a Ty si měl, co nejméně práce. Zkus to. Tomáš S. 5- v prvním poločase si moc práce neměl, dobře si rozehrával rukou. V druhém poločase si tým moc nepodržel. Vždy si jen staticky přihlížel a nesnažil ses být "široký" a tím zmenšoval prostor pro vstřelení gólu. Průměrně nám vyšla známka 6,8, což je zatím nejhorší v jarní části sezóny. Už jsem o tom mluvil a chci Vám to znovu zopakovat. Fotbal je kolektivní hra, tak pojďte hrát jako jeden chlap, kdy jeden dýchá za druhého a ono to půjde.