Další mistrák doma v neděli 14.10.2018 s SC Radotín.

14.10.2018 20:01

V neděli po poledni jsme odehráli mistrovský zápas na naší trávě s týmem na první příčce SC Radotín. Počasí nám přálo, terén byl ideální. Jenže přece jenom se jednalo o zápas s týmem, který moc neprohrává. Takže bylo důležité, jak se kluci na zápas nastartují, "nažhaví". Pro zápas byli nominováni: Martin P., David K., Filip Kvap., Jaroslav H., Ondřej D., Jundai H., Matija B., Vasyl G., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      0 : 0

Brankář: Ondra D.

2. poločas      1 : 0

Brankář: Ondra D., gól: Filip Kvap. (Matija)

Konečné skóre se zastavilo na výhře 1 : 0.

Od první minuty se oba týmy do sebe pustily a nedarovaly si ani centimetr. Soupeř napadal vysoko a z toho plynulo, že jsme se často uchylovali k nakopávání míčů do bezpečí. Ne že by soupeř hrál kombinační hru po zemi. Jenže my už jsme si několikrát vyzkoušeli, že právě tudy vede cesta. Dát míč dříve od nohy, do náběhu. Jenže nám chyběla trochu i chuť se ukázat a říci si o míč. Na obou stranách byla vidět v prvním poločase 1, 2 slibné šance, přesto první poločas skončil 0:0. Co bylo pozitivní, že během poločasu jsem neviděl na většině hráčů, že by nechtěli. Na tom se dalo stavět do druhého poločasu, že chceme. Takže jsme si řekli, co změníme, jak zkusíme hrát a než jsme šli na hřiště, tak jsme se ještě pořádně "nakopli" (tomu zavelel Ondra). V druhém jsme se snažili hrát více po zemi a chtěli jsme si vytvářet šance průnikovými nahrávkami. To se i dařilo. Jundai tentokrát neměl tolik klidu v zakončení a tak ho musel zastoupit Filip, který na jedno takové prodloužení autu Matijou naběhl a prostřelil vše, co mu stálo u přední tyče v cestě :-) Nakonec to byla trefa vítězná. Jenže do konce zápasu nás čekala ještě spousta horkých chvilek. Soupeř ještě zvýšil obrátky a my se trochu zatáhli a vyklidili střed hřiště. Emoce cloumaly s hráči, trenéry, s diváky. A už nyní musím vyzdvihnout naší obrannou lajnu ve složení David, Adam, Kuba, Martin, která si počínala velmi dobře, a spousta šancí hasila ještě před střelou. Takže velká pochvala. Závěrečný hvizd rozhodčího vyvolal velkou euforii :-D

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Martin 9-byl si soustředěný, nebál ses hrát, vyvážel si míč, dobře si střežil naší levou stranu. David 9-myslím, že sis vyzkoušel, že lepším dostupováním soupeře si hodně míčů získával, v rozhodujících momentech zápasu si využil svého důrazu a získal sis respekt, dobře si střežil naší pravou stranu. Filip Kvap. 8- začal si v obraně a vedl sis dobře, pak Tě soupeř nakopl a šel si střídat, po ošetření ses vrátil, ale už si se posunul dopředu, kde na soupeře platil Tvůj výbušný styl, ještě musíš zapracovat na práci s míčem a bude to super. Ondra 8-hned v úvodu zápasu si předvedl hodně důležitý zákrok, kterým si tým hodně podržel, opět si číhal na možnost vyběhnutí a obranu si uklidnil, dobře, ale možná trochu málo si mluvil, takže příště ještě více, myslím, že to Adam uvítá :-) Jinak příště výhozy dávat, tak aby s tím měl spoluhráč, co nejméně práce. Jarda 7-nenápadný hráč, který se nebojí hrát a zatím mu to vychází. Zapojuješ se do kombinace, v obranných činnostech Ti chybí více důrazu. Matija 7-odehrál si dva odlišné poločasy, v prvním poločase si ještě Matějovi pomáhal, chtěl si hrát, v druhém poločase ses trochu vytratil. Vím, že by Ti to více sedělo na kraji, ale zatím nemáme druhého hráče, který by Matěje doplnil. Kličku máš, rychlost máš, takže se toho neboj a ještě více si pojď zápas užít. Jundai 8-Tvoje výbušnost, rychlost nám v předchozích zápasech chyběla a nebyli jsme v útočné fázi dosti nebezpečným týmem. To se Tvým příchodem zlepšilo a soupeř musel být stále ve střehu. Dobře si nabíháš na průnikové nahrávky, jen zachovávej více klidu v koncovce, vždyť existuje tolik variant zakončení :-) To se mi to říká! Vasyl 7-odhodil si nervozitu a najednou to šlo, umíš dobře dostupovat soupeře, umíš být důrazný, nebojíš se hrát. Adam 9-nechci, abys ubral na svém zápalu a pokračoval si ve stejných výkonech i nadále, protože si myslím, že z Tebe roste výborný poslední bek, který je důrazný, rychlý, mluvíš na tým, nebojíš se rozehrát konstruktivně. Super. Jiří 7-je to čím dál lepší, ale výkony z tréninku, kdy krásně nabíháš, nebojíš se do kličky, voláš si o nahrávku, zatím v plném rozsahu nepřeneseš do zápasu. Jenže tento zápas je hodně podobný tomu na tréninku, takže se moc těším, až odhodíš nervozitu a přeneseš výkon a lehkost z tréninku do zápasu. Matěj 8-máš toho ve středu hřiště hodně na starost. V tomto zápase si hodně pomáhal obraně a nezbývalo Ti tolik sil na větší klid ve vedení míče, stoupnutí si na něj, podívat se a rozdat do uličky. Proto mě mrzí, že více nemluvíš na spoluhráče ve středu. Václav 8-už už to začíná být lepší a lepší, byl jsi soustředěný, nebál ses hrát, ještě více se nabízej hlas o přihrávku. Sam 5-bohužel ses se zápasem vůbec nesžil, jen sis to odchodil. Škoda. Rád bych Tě posunul do větší zodpovědnosti, ale to musím mít jistotu, že se na to nevykašleš. Kuba 9-dobrá práce, opravdu je radost vidět, jak se dobře zastupujete, zajišťujete s Adamem, dobře dostupuješ a získáváš míče od soupeře, předskakuješ, vyvážíš. Super. Filip 6-budu se opakovat, ale je to podobné jako u Jiřího. Na trénincích vidím, jak chceš, jak se bavíš a na zápase si zbytečně "svázán". Vím, že se to nedá naordinovat a lusknutím prstů změnit, jen chci abys věděl, že mi nevadí zkažený míč tolik, jak když si ani nechceš nic vyzkoušet. Průměrná známka 7,7.

Závěrem chci všechny moc pochválit za to, jak jste k zápasu přistoupili a opět jste ukázali obrovskou sílu týmu, kterou budeme potřebovat i v následujících zápasech. Držím nám všem palce, že už to bude standardem.

Dvanáctým hráčem byli skvělí rodiče, kteří nás hnali vpřed. Moc děkujeme. Beránkům děkujeme za cheeseburgery, stejně tak klubu, od kterého jste z rukou sekretáře dostali další pizzu. Děkujeme. Doufám, že Vás takovéto zápasy motivují být lepší a lepší a to začíná přístupem na trénincích, ale i mimo ně. Souhlasíte? :-)