Další mistrák v neděli 16.9.2018 doma na trávě s SC Xaverov Horní Počernice.

17.09.2018 15:54

V neděli odpoledne jsme odehráli první domácí mistrovský zápas nové sezóny s týmem SC Xaverov Horní Počernice. Počasí nám přálo, terén byl taky dobrý. Nálada v kabině byla také dobrá. Šlo jen se včas přepnout na fotbal a navázat na výkon z předchozího zápasu. Na marodce jsme měli Martina P., Daniela Š. a Arsiho B. Omluven byl Jarda. Pro zápas byli nominováni: David K., Filip Kvap., Ondřej D., Taras R., Daniel D., Jundai H., Matija B., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Tomáš H., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      0 : 4

Brankář: Ondra D.

2. poločas      1 : 0

Brankář: Ondra D., gól: Filip Kvapil

Konečné skóre se zastavilo na prohře 1 : 4.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Mysleli jsme si, že všechno půjde samo, bez pohybu, bez komunikace, bez důrazu. Kluci byli všude druzí. Takže soupeř začal trestat. První gól přišel hodně brzo, následovala ho penalta. No do poločasu jsme nafasovali ještě další dva góly. Kdyby byl soupeř nějak jasně lepší, kdybychom měli třeba jen smůlu, tak bych byl smutný, ale nedalo by se nic dělat. Jenže my jsme to soupeři svým přístupem doslova darovali. Zákonitě v kabině byla malá "bouřka", vše jsme si rozebrali, řekli si, co změníme a před začátkem druhé půle jsme se všichni pořádně vyhecovali. No a na hřiště přijel úplně jiný tým, ten co nevynechá žádný souboj, mluví, nebojí se 1:1, atd. Kluci prakticky na celý druhý poločas soupeře zatlačili na jeho polovinu, jenže nám chyběla finální fáze. Přesto jsem byl moc rád, že se kluci zvedli a sami sobě si dokázali, že je to jen v tom, jak se nastartují na zápas, jak si jdou zápas užít. Dále jsem rád, že to přišlo na začátku sezóny a doufám, že si z toho vezmeme všichni poučení. Co říkáte? Já doufám, že tak laxní přístup už u Vás neuvidím!

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. David 7-dobře si dostupoval hráče, chyběl Ti klid v rozehrávce, konečně si začal chodit na rohy, aby sis dal gól třeba hlavou. Super. Filip Kvap. 7-postavil ses do do pole a nevedl sis vůbec špatně, chtěl si hrát, objevil ses i na obránci a taky dobrý. Myslím, že se postupně dostaneš do větší herní pohody. Ondra 7-v prvním poločase si trochu "chrněl" na brankové čáře, v druhém už ses více zapojil do hry a najednou si byl schopen sbírat míče na hranici velkého vápna. Super. Daniel 6-stále si v procesu učení se, tak pokračuj a uvidíš, že to bude lepší a lepší. Matija 5-v Tvém případě beru pro stanovení známky Tvé herní maximum, bohužel tento zápas Ti vůbec nevyšel. Je potřeba si hru zjednodušit, když se Ti nedaří a ne se utápět v kličkách mezi dva hráče. Je třeba si to jít na hřiště užít a nehledat v tom vědu a uvidíš, že to půjde. Jsi rychlý, máš dobrou kličku, tak je toho potřeba využít, co říkáš? Taras 7-bylo vidět, že sis chceš zápas užít, dařila se Ti klička. Bylo vidět, jak si chceš dát gól a tlačil ses do zakončení. Super. Jundai 5-stejné jako u Matiji, vše si zbytečně komplikuješ a jdeš někdy až bezhlavě mezi více hráčů, místo aby sis pomohl se spoluhráči do tzv. trojúhelníku. Zkus to prosím! Adam, Kuba, Jiří 6-záměrně Vás budu hodnotit dohromady, protože to bylo jak přes kopírák. První poločas jste všechny balóny nakopávali do vzduchu, nedostupovali jste soupeře, nechtěli jste hrát a o hlavičkách ani nemluvím :-( Naštěstí jste se všichni do druhé půle "nakopli" a najednou jste fungovali, chtěli jste hrát, dostupovali jste, mluvili jste a sbírali jste všechny míče i s pomocí hlavičky. Takže příště prosím všechny hrát od první minuty! Slibujete? :-) Matěj 7-snažil ses, chtěl si hrát, trochu Ti chyběla spolupráce, náběh od spoluhráčů v útoku, aby si mohl dát míč dřív od nohy a neztrácel si ho. Příště to můžeš být i Ty, kdo zavelí ke změně přístupu a vyhecovat spoluhráče k větší aktivitě. Venca 6-chtěl si hrát, zapojoval ses, ale je potřeba zapracovat na fyzičce! Tomáš 7-líbí se mi, jak jdeš vždy na hřiště a odvedeš tam maximum i za cenu, že si po pár minutách někdy řekneš sám o vystřídání. Dobře si napadal soupeřovu rozehrávku. Sam 7-podobně jako u Matěje, chtěl si hrát, ale chyběl Ti také parťák do kombinace. Asi Vás budu muset dát blíže k sobě, co říkáte? :-) Filip 6-použiju přirovnání, které jsem používal u Kuby a to že Tvůj výkon jde v průběhu zápasu postupně nahoru, jak když se rozjíždí parní stroj :-) Zkus přiložit ještě před začátkem zápasu, aby si do něj vlítnul od první minuty a užil sis ho celý. Průměrná známka 6,3.

Závěrem si chci jen malinko povzdechnout, protože mě mrzí, že se v první půli nenašel nikdo, kdo by ze hřiště zbytek týmu vyburcoval, vyhecoval, aby všichni zabrali. Pro trenéra je důležité mít takovou svou pravou ruku na hřišti. Nebojte se kdokoliv tuto funkci vzít na sebe a ostatní tzv. "nakopnout", že Adame, Kubo, Ondro, Davide, Matěji,.......................

Děkujeme rodičům za povzbuzování i při nepříznivém skóre. Petrovi Koblihovi děkuji za odmávání zápasu na postranní čáře. Burkušům a Ondrákům děkujeme za sladkou odměnu.