Další mistrák venku v neděli 23.9.2018 na trávě TJ AVIA Čakovice.

24.09.2018 09:21

V neděli jsme odehráli další mistrovský zápas, kdy jsme zavítali na trávu TJ AVIA Čakovice na druhý konec Prahy. Doprava byla dobrá, takže jsme na hřiště dorazili s předstihem. Počasí bylo na fotbal ideální, pouze pro brankáře nebezpečný, protože bylo po dešti a terén míč zrychloval. Chtěli jsme navázat na výborný týmový výkon z předchozího zápasu. Na marodce jsme měli Jardu H. a Arsiho B. Pro zápas byli nominováni: Martin P., David K., Filip Kvap., Ondřej D., Daniel D., Jundai H., Matija B., Adam O., Jiří B., Matěj M., Tomáš H., Václav J., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      2 : 2

Brankář: Ondra D., góly: 2x Matija B. (Matěj)

2. poločas      2 : 5

Brankář: Ondra D., góly: 3x Jundai H. (2xMatěj), Matěj M. (Kuba), Martin P.

Konečné skóre se zastavilo na výhře 4 : 7.

Začátek zápasu nám vyšel na 1. Kdy jsme rychle vedli 2:0. jenže to byl asi problém, protože jsme ztratili ostražitost a svými chybami jsme vlastně soupeři další dva góly darovali. Bylo zajímavé, jak na vzniklou situaci kluci reagovali. Byli pěkně zaskočení a vyjukaní! Opět další z lekcí, že je potřeba po celou dobu zápasu být soustředěný a soupeře za žádnou okolnost nepodcenit. Poločas skončil 2:2 a do druhého poločasu se šlo vlastně opět od 0. O poločase jsme si řekli, co bylo špatně, co bylo dobře a jak chceme do druhé půle vstoupit. To se povedlo a kluci navyšovali skóre. Super. Jenže pak opět přišla slabší chvilka. Ale už se nic dramatického nestalo. Pravdou je, že jsem častěji střídal a měnil posty, abychom si kluky vyzkoušeli i na jiných pozicích. Protože, kdy jindy, než když se vede o více než jeden gól :-) Konec zápasu už jsme se zase srovnali a v klidu zápas dotáhli do vítězného konce. První mojí reakcí bylo, že nás dnes kluci výkonově provezli na horské dráze :-)

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Martin 7-ze začátku si se bál hrát, jen si míče nakopával, v druhé půli si odhodil stud a více sis dovoloval, vsítil si pěkný gól. David 6-dobře sis odehrál roli obránce, ale nepřidal si nic víc! Příště si zápas více užij, více se zapojuj do hry. Filip Kvap. 7-ještě před zápasem si udělal velké rozhodnutí, za které jsem rád, protože po výkonu v pohárovém utkání bych byl nerad, kdyby ses posunul do brány a nemohl tak všem ukázat svůj důraz, rychlost. Zároveň budeš taková naše pojistka do brány. Nyní je však potřeba více zapracovat na práci s míčem, ale věřím, že se do většího klidu dostaneš brzo. Co říkáš? Ondra 6-pro tentokrát to nebylo úplně bezchybný výkon, na který jsme si zvykli, a na který sis nás rozmazlil, přesto si dobře zapojoval rozehrávku rukou, dobře si se pohyboval, tak jak se přelévala hra. Daniel 6-už si schopný si držet svůj post, ale stále reaguješ později, je zapotřebí být plně soustředěný na zápas a rychleji reagovat na pohyb protihráče, spoluhráče, míče. Matija 7-už se začínáte sehrávat ve středu hřiště s Matějem, důležité góly, věřím však díky průnikovým nahrávkám a Tvé rychlosti, budeme schopni dávat ještě více gólů, stále pokračuj v dovolování si 1:1. Jundai 8-jsi hodně na kódovaný na zakončení, což je pro útočníka výborná vlastnost a jsme rádi, že máme takového hráče, někdy však i v rámci si užívání si zápasu, by bylo pro Tebe určitě dobré si míč s někým narazit do trojúhelníku. Adam 6-působil jsi trochu ospale, postupně ses dostal do hry a ve druhém poločase už to bylo výborné, když si míč vyvážel, rozehrával a ne jen nakopával. Příště prosím od začátku! Jiří 7-posunem do zálohy si začínáš více a více dovolovat, nabízíš se, centruješ do vápna, takže v tomto trendu pokračuj :-) Matěj 8-pilná včelka, chceš mít všechny míče, líbí se mi, že se nikam necpeš dopředu a míče spíše sbíráš a pak rozehráváš na nabíhající spoluhráče, tam je Tvoje parketa. Super. A tady právě důležitá souhra s Matijou, který se musí pohybem ještě více nabízet a nejen Matija, ale krajní záložníci, útočníci. Václav 5-vůbec si se nemohl dostat do zápasu, zkus příště mít míč více pod sebou, aby si nebyl tak "zranitelný" a neztrácel si tolik míčů. Vím, že to v Tobě je, ale musíš se více soustředit na začátek zápasu, aby se Ti povedla první klička, první souboj 1:1, to Ti pomáhá do dalších minut zápasu. Tomáš 6-jsem rád, že nemáš výkonnostní výkyvy a vždy se snažíš v zápase nechat vše. Sam 7-chtěl si hrát, dobře sis dovoloval, máš dobrou kličku, zapracujeme na lepším nákopu. Kuba 7-v první části zápasu Ti chyběla přesnost nahrávek, poté ses "zkalibroval", musím říci, že Ti to ve dvojici s Adamem svědčí a výborně se doplňujete, pokračovat v mluvení na spoluhráče. Filip 7-stále více si dovoluješ, věříš si, ještě si více křikni o nahrávku, abys byl ještě více ve hře, více u míče. Průměrná známka 6,7. Závěrem jen apel-jak se říká je potřeba se učit z chyb a snažit se je odstraňovat, takže doufám, že se z těch pár chybiček poučíme a příště soupeře za žádnou okolnost nepodceníme, co říkáte?!

U klandru nás opět svým povzbuzováním hnali rodiče. Děkujeme. Petrovi Koblihovi moc děkuji za odpískání zápasu, když nedorazil rozhodčí. Václavovi Jonákovi děkuji za odmávání. Jelínkům děkujeme za sladkou odměnu.