Další mistrák venku v neděli 7.10.2018 na trávě TJ Slovan Bohnice.

09.10.2018 21:45

V neděli po poledni jsme odehráli další mistrovský zápas venku na trávě TJ Slovan Bohnice. Počasí i terén byl ideální. Stále jsme v procesu sehrání se, jenže každý zápas nám někdo chybí, takže musíme občas improvizovat, jako nyní, kdy se mezi tyče postavil Jiří B., jelikož na marodce jsme měli oba brankáře Ondru D. i Filipa K. Dále pak Arsiho B. a Daniela Š. Omluven byl Jundai H. Pro zápas byli nominováni: Martin P., David K., Daniel D., Matija B., Jaroslav H., Adam O., Vasyl G., Jiří B., Matěj M., Václav J., Tomáš H., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      4 : 0

Brankář: Jiří B.

2. poločas      1 : 1

Brankář: Jiří B., gól: Matija B. (Matěj)

Konečné skóre se zastavilo na prohře 5 : 1.

Bohužel stejně jako v minulém zápase se nám úplně nepovedl vstup do zápasu a brzo jsme inkasovali, když jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti od branky. Dále soupeř těžil z toho, že jsme si neplnili, co jsme si řekli. Místo abychom soupeře dostupovali, tak jsme mu nechávali prostor na zpracování míče a založení akce. Pro příště je nutné, aby si hráči natěsno dostupovali soupeře a nenechali ho v klidu, když přijímá míč. Samozřejmě, když budeme mít míč na kopačkách my, tak naopak odstupujeme od soupeře a nabízíme se spoluhráči o nahrávku. Už v prvním poločase si kluci vyzkoušeli, že když hrají míče po zemi, tak se s narostlým těžkopádnějším soupeřem dá hrát vyrovnaná partie. Bohužel dost často jsme se uchylovali pouze k nakopávání míče vzduchem. Do druhého poločasu jsme trochu zamíchali sestavou, shrnuli jsme si všechno to, co jsem psal výše a najednou to šlo. Kluci hráli po zemi, snažili se kombinovat a číhali na průnikové nahrávky. Škoda, že se nám nepodařilo zachovat více klidu v koncovce 100% šancí, že Matijo, že Tomáši. Ale to nevrátíme. Je zapotřebí se z toho poučit a příště zakončovat s větším klidem a třeba udělat kličku i brankáři nebo ho přehodit. Naopak někteří hráči pokračovali v nedostupování soupeře a "hasili" situace až na poslední chvíli i za cenu faulu ve vápně. Je škoda, že Davide, nechceš měnit své zakořeněné zlozvyky, protože jinak umíš být důrazný a hodně míčů získáš, ale je to druhý zápas po sobě, kdy soupeře doháníš. Jinak si myslím, že jsme si v druhém poločase vytvořili herní převahu, ale zápas se hraje přeci jenom na góly a ty jsme bohužel nedávali. Takže opět apel pro další zápas, pojďme si zahrát fotbal již v prvním poločase, kdy nebudeme nakopávat, ale kombinovat, vyvážet míče a konstruktivně rozehrávat, zachovávat větší klid v koncovce a uvidíte, že to půjde. Souhlasíte?

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. David 6-bohužel podobně jako v minulém zápase, nechával sis velký rozestup od útočníka a opět až v druhém poločase ses nebál hrát a Tvoje argumentace, že už ses nebál, protože jsme prohrávali o více gólů, neberu. Uvidíš, že když to příště zkusíš i za stavu 0:0, tak z toho budeš mít velkou radost. Martin 6-zkusil sis roli útočníka a zjistil si, že to zase taková sranda není, co? Nepodařilo se Ti dostat do koncovky, ale nebál ses hrát, někdy si vedl míč zbytečně dlouho a poté si ho ztrácel. Daniel D. 5-bylo pro Tebe těžké se více prosadit, ale jak jsme spolu mluvili, je potřeba být trpělivý a pracovitý a výsledky se dostaví. Matija 6-ve středu to máš těžké, snažíš se jít do kličky, druhé, třetí a někdy se do nich zamotáš. Myslím, že Ti to více svědčí na kraji, kde si to jsi schopen rozdat na férovku 1:1 a nebo si zaběhnout za obránce na průnikovku. Chce to více klidu v koncovce. Jarda 6-v prvním poločase na Tobě byla znát zápasová absence. Ve druhém ses dostal do herní pohody a zapojoval ses do kombinací. Vasyl 5-hned po prvním střídání jsem viděl, že nejsi úplně svěží a působil si hodně unaveně bez jiskry. Příště si před zápasem odpočiň, ať přijdeš na zápas více natěšený a svěží. Adam 7-v prvním poločase ses teprve rozehrával a někdy si řešil situaci zbrkle, v druhém sis začal více věřit do kličky a konstruktivně si míče vyvážel, důrazný v osobních soubojích. Super. Jiří 7-je to jako jízda na kole, ta se taky nezapomíná, takže si zaskočil do branky a nevedl sis vůbec špatně. Jen u přímáků sis stoupal na první tyč a nechával si odkrytou celou branku. Díky za pomoc. Matěj 8-v prvním poločase ses uchyloval pouze k odkopávání míčů, ale po výtkách ses zklidnil a začal si hrát více na balónu. Z toho mohl těžit celý tým, ale chyběl parťák v náběhu. Škoda. V druhém jsme Ti posunuli Matiju do náběhu a fungovalo to. Super. Venca 6-vím, že Ti moc nesedí hra na urostlejšího soupeře, což se potvrdilo v prvním poločase. Po přestávce si odhodil zábrany a zjistil si, že to jde a kličky Ti "baští" malí, velcí hráči. Tomáš 6-tentokrát to nebylo úplně ono. Míče ses zbavoval, snadno si ztrácel míče. Je potřeba se více zapřít a více si na míč "stoupnout" a říct si třeba o faul. Sam 7-už si začínáš zvykat uprostřed hřiště a myslím si, že to cítíš podobně jako Matěj a si schopen nahrát průnikovou nahrávku. Další Tvojí dobrou vlastností je, že si schopen se na soupeře doslova zavěsit a nedáš mu pokoj, dokud míč soupeř neztratí. Super. Filip 5-fotbalově to není zlé, ale ta Tvoje nekomunikace mě štve. Na tréninku už se to zlepšuje a jsi více a více vidět a slyšet. Jenže přijde zápas a je to ve starých kolejích. pojď si zápas prostě s kamarády užít! Kuba 7-přijde mi, že si teď každý zápas jdeš užít. Je to pravda? Jsi soustředěný, umíš být důrazný, dobře čteš hru. Super. Průměrná známka 6,2.

Děkujeme rodičům za bouřlivé povzbuzování a udržení se na uzdě s agresivně fandícími fanoušky soupeře a se začátečnickými chybami rozhodčího. Vasylovi děkuji za odmávání zápasu na postranní čáře. Koblihům děkujeme za sladkou a vitamínovou odměnu.