Další zápas zimní ligy dne 14.1.2017 s SK Průhonice.

16.01.2017 09:01

V sobotu jsme zajížděli na další zápas zimní ligy na UMT Junior Praha, kde nás čekal soupeř SK Průhonice. Z UMT naštěstí slezl sníh, takže se dalo čekat, že by mohl být zápas více fotbalový než v přechozím kole. Pro tento zápas byli nominovániAdam O., Jiří B., Matěj M., Samuel J., Arsi B., Lukáš M., Yuta N., Jakub K., Václav J., Denis K., Jan Z. Na poslední chvíli vypadl Filip, který ulehl s chřipkou. Nyní k zápasu:

1. poločas       0 : 0

Brankář: Jan Z.

2. poločas       5 : 3

Brankář: Jan Z., góly: 2x Denis K., Jiří B., Arsi B. (Kuba), Václav J. (Déňa)

Konečné skóre se zastavilo na 5 : 3 v náš prospěch.

Pro tento zápas jsme vynechali tabuli a chvátali jsme na hřiště, aby se kluci aklimatizovali. Vstup do zápasu nebyl vůbec špatný a brzo jsme zatlačili soupeře na jeho vlastní polovinu. Museli jsme se však mít na pozoru, jelikož soupeř hrozil z ojedinělých brejků, které naštěstí končily na našich obráncích, a branku soupeř skoro neohrozil. No ne že bychom my nějak zásadně hrozili! Vytvořili jsme si sice šancí na dva zápasy, ale nedokázali jsme se dostat do vyložené šance. Střely byly většinou nepřipravené, postupné útoky jsme vedli spíše středem, který byl zahuštěn. V závěru poločasu už kluci začali přicházet na to, že středem to půjde hůře a začali více využívat stran (tedy dvě poslední šance před poločasem). Akce to byly ukázkové, do kterých se zapojili 3, 4 hráči a balón byl v ložené šanci před brankou soupeře. První poločas však branka soupeře byla "zakletá". Poločas skončil 0:0, šli jsme do kabin. V kabině jsme kluky nabádali k trpělivosti, aby více využívali stran hřiště a tím otevírali prostor před brankou a v neposlední řadě, aby si více dovolovali 1:1. Do druhého poločasu jsme sice nevstoupili dobře a darovali jsme soupeři gól. Honza mohl poděkovat Jirkovi, který hned z protiútoku srovnal skóre střelou po zemi k tyči ze střední vzdálenosti. Super. To nás nakoplo. Kluci se na hřišti začali více povzbuzovat a bylo na nich vidět odhodlání. My jsme si to také začali užívat, akce střídala akci, byly vidět zmíněné souboje 1:1, kluci kombinovali po stranách už ze zadních řad. Jen mě mrzí gól v poslední minutě zápasu, kdy už na hřišti zavládla nějaká euforie a všichni měli všechny a nikdo neměl nikoho, což soupeř potrestal. Nyní krátce k jednotlivcům: Adam-v prvním poločase byl jak odrazová stěna, kdy jen míče nakopával, v druhé půli už se nebál jít do kličky, do kombinace a soupeři zatápěl. Jiří-jeden z mála, který se nebál míče konstruktivně vyvézt z obrany již v prvním poločase, dobře dostupuje hráče a tím vyhrává hodně soubojů, malá výtka, že si zezadu více neorganizuje jednotlivé spoluhráče, kteří neobsazují své hráče. Věřím, že to dopiluje. Matěj-zkusil jsem ho postavit do středu pole, ale tam to nebylo ono. Vrátil se do útoku, kde byl moc platným hráčem, balón dokáže přidržet, nebojí se hrát 1:1, má dobré periferní vidění. V druhé půli tomu ještě dal navíc více rozumu. Super. Sam-vím, že mu zima nevyhovuje a v prvním poločase to jen potvrzoval, do druhého poločasu však vběhnul úplně jiný Sam, více se zapojoval do hry a jakoby roztál a hrou se začal hodně bavit. Arsi-v první části zápasu bylo na něm vidět to tréninkové manko. Balóny mu odskakovaly, vypadal trošku nervózní, aby nic nezkazil. Ještě do poločasu se však zapojil do pár povedených kombinací a všechno z něho spadlo, což korunoval pěkným gólem. Yuta-oproti minule se nebál míče vyvážet, dobře kombinoval se střední řadou, s Jirkou vytváří sehranou dvojku na zametačovi. Kuba-v první části se hodně tlačil do zakončení, nebál se hrát, výborně se nabízel do kombinace. Bál jsme se, co nastane v druhém poločase a byl jsem mile překvapen. Poté co jsme se dostali do většího vedení, chtěl jsem vyzkoušet Yutu ve středu hřiště a Kubu jsem přesunul do obrany. A byl tam hodně vidět. Dovoloval si, míče vyvážel a i ze zametače si dovolil zaútočit. Takže asi žádná fyzička, jen zápal do hry :-) Venca-první ostrý zápas. Stejně jako většina hráčů v prvním poločase - míčů se zbavoval, nechtěl moc hrát, protože se spíše za hráče schovával. V druhé půli už se trochu osmělil a byl více silný na míči a více se zapojoval do kombinace, odměnou mu byl vstřelený gól. Déňa-tentokrát měl výstroj kompletní :-) I to mu asi přineslo klidu do hry. Nebál se hrát, výborně vyplnil střed hřiště a přidal ještě něco malinko navíc, co dělá fotbal hezkou hrou-dovolil si stahovačky (na tomto terénu to šlo) a jako jediný použil při zápase "koloběžku". Klukům to stále připomínáme, že je to hra, tak ať si hrajou. Takže ho chválím. Honza-hrubku v začátku druhého poločasu se snažil napravit a podařilo se mu to. Dobře četl hru a párkrát včas vyběhl z brány a zastavil tak rodící se soupeřův protiútok. Dobrá rozehrávka nohou i rukou. Někdy znejistí, jestli má hrát nohou nebo rukou. Celkově musím říci, že ve druhém poločase převládala pozitiva a celý tým za něj moc chválím.

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za povzbuzování. Beránkům a Kočovákům děkujeme za sladké občerstvení.