Další zápas zimní ligy dne 25.2. s Union Vršovice "B".

26.02.2017 20:41

V sobotu jsme zajížděli na další zápas zimní ligy na UMT Junior Praha, kde nás čekal soupeř UNION Vršovice "B". Počasí se umoudřilo a dokonce svítilo sluníčko. Pro tento zápas byli nominováni: Petros T., Max I., Adam O., Jiří B., Matěj M., Patrik H., Yuta N., Jakub K., Václav J., Denis K. Na poslední chvíli vypadl nejdříve Marek a po něm i Honza z důvodu nachlazení. Nyní k zápasu:

1. poločas       5 : 1

Brankář: Jiří B., góly: 2x Matěj M., Max I. (Petros), Adam O. (Petros), Denis K.

2. poločas       11 : 0

Brankář: Jiří B. a Patrik H., góly: 3x Petros T. (Max), 2x Denis K., 2x Max I. (Venca, Déňa), Matěj M. (Déňa), Jiří B. (Déňa), Adam O. (Max), vlastní.

Konečné skóre se zastavilo na 11 : 1 v náš prospěch.

Čekal nás první soupeř z druhé základní skupiny, tak jsem byl zvědav jakou hrou se bude prezentovat. My jsme museli hned na začátku řešit pozici brankáře, jelikož nám ze sestavy vypadl Honza i Marek. Ještě že Jiří nepověsil rukavice na hřebík a ochotně spolu s Patrikem kluky v brance zaskočili. Super, moc jim oběma děkuji. Kluky jsme opět nabádali, aby kluci využívali stran a nebáli se kombinovat. Do zápasu kluci vlítli dobře a rychle jsme vedli 3:0. Jenže hra nestála za nic. Soupeř byl hratelný, přesto jsme my běhali mezi hráči bez míče. Nemohl jsem být spokojený! O poločase, i když jsme vedli 5:1, jsem musel kluky trochu "zpérovat", protože jsme se chtěli prezentovat úplně jinou hrou, než jsme předváděli v první půli. Kluci sami souhlasili, že musejí více využívat stran hřiště, že musejí míč dávat rychleji od nohy, že musejí zlepšit pohyb a celkově si hru více užívat a bavit se jí. No a do druhého poločasu už vstoupil úplně jiný, sebevědomý tým, který si hru začal moc užívat. Super. Nyní krátce k jednotlivcům: Petros-na tréninku výborný hráč, který si hru užívá. Začne zápas a Petros působí trochu zakřiknutě. Je to škoda. V druhé půli už si hru užíval, dával míče dřív od nohy a párkrát nám ukázal dobrou střelu ze střední vzdálenosti. Max-měl nejlepší pohyb, nebál se hrát, snažil se kombinovat. Zápas se mu moc povedl. Adam-oproti minulému zápasu už míče nekopal do výšky, už se nebál hrát. Jenže v prvním poločase nebyl schopen si držet postavení dané postem. Takže když měl hrát ve středu, tak lítal dopředu, dozadu, ale střed byl vyklizený! V druhé půli se už více soustředil na jednotlivé posty. Jiří-je to jako s jízdou na kole, ani chytání Jiří nezapomněl :-) Měl pár pěkných zákroků, dobře míče rozehrával. Škoda, že se více nezapojil do hry, jak jsem po něm chtěl. V druhém poločase se dostal i do hry a na kraji zálohy si zbytek zápasu užil. Matěj-jeho hlavní předností je jeho komunikace s týmem. Umí si zavolat, umí si naběhnout do volného prostoru, hraje s hlavou nahoře, takže své spoluhráče vidí a nachází je přihrávkou. Jde přes něj spousta balónů. Super. Výtku však na něj mám a to na jeho časté kopy palcem! Budeme muset zapracovat na navrácení se k pořádným střelám nártem. Patrik-snažil se kombinovat, dovoloval si, ale vždy mu chyběla vteřinka. Musí malinko zrychlit a zesílit. Myslím, že by mu pomohly i přeskoky přes švihadlo, které doma nepoužívá :-( V brance se blýskl pár pěknými zákroky. Nebál se rozehrávat nohou. Super. Yuta-v první půli si to vzadu nechtěl moc komplikovat a míče spíše jen odkopával. Ve druhé už začal konstruktivně vyvážet, nebál se říci o míč od brankaře, nebojí se kličky. Super. Když ho chci vyzkoušet na jiném postu, tak se moc netváří :-), ale nakonec se s tím popere dobře. Hráče v tomhle věku nechceme ukotvit na jednom postu. Každý zápas se kluci objeví na minimálně dvou postech. Kuba-nahradil Jirku v obranné dvojici s Yutou a šlo mu to náramně. V druhém poločase už neměl v zadu moc stání a pouštěl se do vyvážení míčů po stranách a rozehrávkou na spoluhráče. Super. Venca-působil zakřiknutě, myslím si, že zbytečně, protože mezi kluky zapadl dobře. Přesto, že je komunikativní, tak si nezavolal o nahrávku, míče si pouštěl a poté je honil. Vždy je potřeba si balón zpracovat a až poté řešit situaci. Když měl míč na noze tak dobrý. Déňa-byl hodně vidět. Balóny soupeři odebíral, nebál se hrát, dobře kombinoval. Stejně jako Matěj, začal používat střelu palcem. Takže taky musíme zapracovat. Za druhý poločas kluci zaslouží velkou pochvalu. Příště doufám, že si zápas užijí celý a ne jenom půlku. Ještě jedno pozitivum zápas měl. Kdo si toho nevšiml, tak se čtyřem hráčům podařilo vstřelit hatrik (Matěj, Max, Petros, Déňa). To se nevidí každý den :-)

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za povzbuzování.