Další zápas zimní ligy v sobotu 19.1.2018 s SK Union Vršovice.

21.01.2018 21:40

V sobotu jsme zajížděli na další zápas zimní ligy, kde nás čekal soupeř, který doposud neztratil ani bod SK Union Vršovice. Bohužel jsme se potýkali s velkou absencí hráčů. Na marodce jsme měli Petrose, Patrika a Arsika. Dále se omluvili Tomáš, Mykhaylo, Filip. Pro tento zápas byli nominováni: Jiří B., Max I., Adam O., Matěj M., Václav J., Samuel J., Vasil G., Jakub K., Jan Z. Nyní k zápasu:

1. poločas       0 : 1

Brankář: Jan Z.

2. poločas       2: 2

Brankář: Jan Z., góly: Max I. (Venca), Samuel J. (Matěj)

Konečné skóre se zastavilo na 3 : 2 v náš neprospěch.

Kluky jsme informací o tom, že soupeř neztratil ani bod vůbec nezatěžovali. I v tomto zápase jsme začali hodně aktivně. Snažili se hrát, kombinovali, všude byli dřív. Co nám tentokrát ale chybělo, to byl klid v zakončení. Někdy kluci zbytečně zakončovali, a někdy naopak zbytečně nahrávali. Velká škoda, protože soupeře ve většině času prvního poločasu přehrávali. Co je však platné mít na noze míč, když to nedokážeme "přetavit" do gólů! Takže jsme nastřelovali brankáře, 2x trefili břevno, ale gól ne a ne padnout. Už to vypadalo na remízu do šatny, když jsme vytvořili podobnou hrubku, jako v minulém zápase. Místo abychom míč na půli soupeři jednoduše odkopli, tak se ho poslední bek snažil konstruktivně odebrat. To se nepovedlo a soupeř šel do přečíslení. Hráč chtěl nacentrovat před bránu, jenže míč se stočil a zapadl do branky. Co se dalo dělat?!  Poločas skončil 0:1, takže nebylo nic ztraceno. Mrzelo mě však, že jsme nevyužili herní převahy v prvním poločase a nebyli jsme schopni slibné akce zakončit gólem. Nevím, co se stalo, ale do druhého poločasu jsme nastoupili bez odhodlání, bez radosti a míče jsme pouze nakopávali. Úplně všichni! To trvalo asi 10 až 15 minut. Soupeř trestal podruhé. Naštěstí se podařilo kluky přesvědčit, že hraní na balónu, dovolení si, je lepší než pouze nakopávat a prakticky okamžitě odevzdat soupeři balón. A konečně jsme se dočkali! Po krásné kombinaci jsme nejprve snížili, když se trefil Max. Následně jsme skóre srovnali na 2:2, kdy Matěj našel Sama. V této pasáži jsme dokonce sahali po úplném otočení skóre zápasu, kdy Max netrefil prázdnou branku :-( Hra gradovala, oba týmy chtěly urvat vítězství na svou stranu. Fanoušci šíleli, to byla paráda. :-) Jenže pár minut před koncem, když se kluci snažili zachytit nájezd soupeře, jsme si srazili míč do vlastní sítě. Došlo i na vlhké oči, jenže to je fotbal. Krátce na to rozhodčí zápas ukončil. Byl jsem smutný za kluky, protože si nezasloužili prohrát. Myslím si, že vše se dalo rozhodnout už v prvním poločase, kdy měli kluci herní převahu. Nyní opravdu krátce k jednotlivcům: Max-vrátil se do herní pohody, kdy se nebál hrát a byl hodně vidět. Co je Tvoje omezení, je nepoužívání levé nohy, když se to hodí, i když gól si vstřelil právě levou nohou, Jiří-začal si více dirigovat obranu. V druhém poločasu přidal důrazu v osobních soubojích a neprošla "ani myš". V prvním poločase zbytečně vyrážel na soupeře a ten se ho zbavil jednoduchou kličkou. Vše jsme si vysvětlili a příště Jiří soupeře vycouvá, než se vrátí spoluhráči, že? Adam-zopakoval výborný výkon z předchozího zápasu, byl důrazný, dobře kombinoval, snažil se být příkladem pro ostatní. V závěru zápasu už mu chyběl parťák ve středu hřiště a spíše se zatáhl a snažil se pomáhat obraně. Matěj-poslední dva zápasy začíná ve dvojici ve středu hřiště a myslím si, že mu to svědčí a je často na míči. Snaží se míče rozehrávat na nabíhající spoluhráče, dobře čte hru. Musím Tě však znovu pokárat za 10 minutovou pasáž ve druhém poločase, kdy jsi se přidal ke zbytku týmu a míče si se zbavoval místo, aby jsi ho podržel. To už snad neuvidím, co říkáš? Venca-myslím si, že mohl být klíčovým mužem zápasu! Umí obejít hráče 1:1, umí vystřelit pravou i levou, jenže to měl oproti tréninku ve čtvrtek malinko otočené, a když měl střílet, tak nahrával, když měl nahrávat, tak střílel. Venco, dostaň pohodu z tréninku do zápasu a uvidíš, jak si budeš zápas ještě více užívat. Sam-na poslední chvíli tým doplnil, kdy se sám ozval, že už je zdráv a připraven a umožnil nám, abychom měli při takové absenci hráčů alespoň jednoho hráče na střídání. Nebál se hrát a zápas si užil. Vasil-nebál se hrát, nabízel se o nahrávky, dobře se vracel. Zápas se Ti povedl. Jen tak dál. Kuba-měl před zápasem náročný program, ale dokázal se na zápas připravit. Nebál se hrát, byl hodně vidět. Dalo by se u něj říci, že si zápas chtěl hodně užít a chtěl být u všeho. Z toho samozřejmě přišli i nějaké chybky, ale pro mě je horší, když se hráči schovávají a řídí se hesla "kdo nic nedělá, nic nezkazí". Kubo chválím, že sis přenesl radost ze hry ze čtvrtečního tréninku do zápasu. Honza-zopakoval dobrý výkon z předchozího zápasu, nebál se vybíhat, rozehrával nohou, vyrážel rohy. Zápas se Ti moc povedl a tým jsi hodně svým výkonem podržel.

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za bouřlivé povzbuzování, byli jste opravdu hodně slyšet. Realizačnímu týmu tří Jirků moc děkuji za podporu během zápasu (zázemí, zápis, foto).