Mezinárodní turnaj MOZART TROPHY CUP 2018 v Rakousku o víkendu 19.-20.5.2018.

21.05.2018 15:54

V pátek po poledni jsme zajížděli na mezinárodní turnaj Mozart Trophy Cup 2018 do města Salzburk. Složení našeho týmu bylo Petros Temertzidis, Adam Ondrák, Jiří Beránek, Matěj Mottl, Samuel Jelínek, Václav Jonák, Arseniy Berezhnyk, Vasyl Grushynskyy, Tomáš Heřmánek, Jakub Kraus, Denis Jiří Kočovský, Tomáš Strupek. Turnaje se zúčastnilo 120 týmů z celé Evropy v pěti věkových kategoriích. V naší kategorii U13 se potkalo celkem 20 týmů z Německa, Rakouska, Itálie, Francie, Slovenska, Řecka a i Čech. Tyto týmy byly rozděleny do 4 skupin po 5 týmech. Náš tým byl nalosován do skupiny „A“ spolu s týmy TJ Tatran Sedlčany (CZ), U.S. Marseille (FR), SV Viktoria Herxheim (DE) a ASV Feldthurns (IT), se kterými jsme postupně změřili síly. Nyní jen krátké ohlédnutím za jednotlivými zápasy, které trvaly 20 minut:

Řepy : TJ Tatran Sedlčany           1 : 1

Brankář: Tomáš S., gól: Matěj M. (Petros)

Dobrý vstup do turnaje. Kluci hráli aktivně. Napadali už soupeřovu rozehrávku. Vstřelili jsme první gól. V zápase jsme měli mírnou herní převahu. V úplném závěru jsme z přímého kopu ze střední vzdálenosti inkasovali zbytečný gól po podcenění brankářem a ztratili 2 body.

Řepy : U.S. Marseille                     2 : 0

Brankář: Tomáš S., góly: Matěj M. (Jiří), Denis K. (Petros, Adam)

Drobný hodně fotbalový soupeř. Přesto kluci zápas zvládli na 1*, protože využili důrazu v osobních soubojích, dobře dostupovali a soupeře tím nepouštěli do hry. Tým, který skončil nakonec na 3. místě. Ale u nás nic nového, že se silnými týmy dokážeme hrát dobře a s hratelnými soupeři se nadřeme. 

Řepy : SV Viktoria Herxheim         0 : 1

Brankář: Tomáš S.

Po delší přestávce a obědu už jsme nenavázali na dobrý výkon z předchozích zápasů. Přesto to byl vyrovnaný zápas. Gól jsme inkasovali opět ze standardky ze střední vzdálenosti, kdy si naši obránci špatně přebrali soupeře a ten skóroval zpoza obrany. Škoda, jelikož to byl hratelný soupeř. To bylo v sobotu vše. V neděli nás čekal poslední zápas skupiny. Dle ostatních výsledků ve skupině jsme se dokonce mohli poprat o první místo ve skupině. 

Řepy : ASV Feldthurns                  0 : 0

Brankář: Tomáš S.

A opět ta stejná písnička. Hned v úvodu slibná šance, kdy Matěj netrefil odkrytou branku. Soupeř pouze odkopával. My jsme se jeho hře postupně přizpůsobili, místo abychom kombinační hrou po zemi soupeře vytáhli z obranného valu. Bohužel. V konečném zúčtování a s dopomocí přítele Jiřího Mottla na telefonu :-) jsme se nakonec radovali z druhého místa ve skupině, ze kterého jsme šli do bojů o 5.-8. místo. První zápas byl s týmem na druhém místě ze skupiny B.

Řepy : FK Příbram                          0 : 4

Brankář: Tomáš S.

Zvučný soupeř, kterého známe dokonce ze soustředění. Bylo vidět, že i on je na nás natěšený a doslova na nás vlítl. Jeho nájezdům jsme se jen těžko bránili. Škoda, že si kluci nedají říci a takového soupeře nedostupují natěsno, tak aby nedovolili jeho hráčům zpracovávat míče. Místo toho s ním svádějí běžecké závody. Pozitivní bylo nasazení, protože i když jsme prohrávali, tak se kluci pořád snažili hrát a dokonce jsme se párkrát dostali i do zakončení, ale nic, co by brankáře ohrozilo. Zbýval nám zápas o konečné 7. nebo 8. místo.

Řepy : TSV Lomersheim (DE)         0 : 0

Brankář: Tomáš S., penalty: Denis dal, Matěj a Sam nedali

Kluci šli do zápasu odhodlaně. Naše jedna akce střídala další. Jenže soupeř se zatáhl a bylo "vymalováno". Střely končily na soupeřových hráčích. V základní hrací době jsme gól neviděli, takže se šlo na penalty. Přihlásil se Matěj a Déňa, Sam byl přihlášen zbytkem týmu :-) Déňa dal, soupeř dal, Matěj nedal, soupeř přestřelil, Sam nedal, soupeř dal a radoval se ze 7. místa.

S konečným 8. místem jsme nakonec spokojeni, jelikož náš cíl bylo umístění „jednociferné“, tedy 1 až 9 místo J

Všem hráčů i celému realizačnímu týmu (Jiří B., Jiří O., Václav J., Pavel K.) děkujeme za vzorné reprezentování našeho týmu a klubu v zahraničí. Doufám, že jste si to také užili a máte spousty zážitků a třeba za rok už ve starší kategorii U15 :-)