Mezinárodní turnaj Olšany CUP 2018 o víkendu 22.-24.6.2018.

26.06.2018 21:20

V pátek odpoledne jsme zajížděli na mezinárodní turnaj Olšany Cup 2018 do města Olšany u Prostějova. Složení našeho týmu bylo Petros Temertzidis, Max Inčin, Adam Ondrák, Jiří Beránek, Matěj Mottl, Samuel Jelínek, Václav Jonák, Tomáš Heřmánek, Vasyl Grushynskyy, Patrik Houdek, Filip Kobliha,  Jakub Kraus, Marek Vegner, Denis Jiří Kočovský, Tomáš Strupek. Turnaje se zúčastnilo 20 týmů z Polska, Slovenska a Čech. Tyto týmy byly rozděleny do 2 skupin po 10 týmech. Náš tým byl nalosován do skupiny „A“. Hrálo se 20 minut/zápas. První den nás čekalo odehrát 8 zápasů, druhý den pak 4 zápasy, celkem tedy 12 zápasů. Nyní jen krátké ohlédnutím za jednotlivými zápasy:

Řepy : FKM Devínská Nová Ves (SK)         2 : 0

Brankář: Tomáš S., góly: Matěj M., Petros T.

Dobrý vstup do turnaje. Kluci hráli aktivně. Soupeř byl hodně zatažený a nám se je nedařilo vytáhnout z obranného valu. Vítězství si kluci pohlídali.

Řepy : TJ Sokol Olšany                     0 : 6

Brankář: Tomáš S.

Po pauze 3 zápasů se nám vstup do zápasu vůbec nepovedl :-( Už ve druhé minutě jsme prohrávali 3:0. Tomáš se nesoustředil, obránci byli marní a útočníci jen přihlíželi. Hrůza. Doufal jsem, že jsme si takový zápas vybrali hned na začátku turnaje. 

Řepy : Gryf Swidnica (PL)         2 : 1

Brankář: Tomáš S., góly: Petros T. (Jiří), Jakub K.

Houževnatý soupeř, který nám nic nedaroval. Měli jsme herní převahu, ale nemohli jsme se dostat do zakončení. Utápěli jsme se v kličkách místo toho, aby do toho někdo kopnul a vystřelil ze střední vzdálenosti. 

Řepy : UKS Lísek Milówka (PL)                  0 : 0

Brankář: Tomáš S.

Dobře rostlý soupeř. Kluci dobře zvládli souboje rameno na rameno. Měli jsme mírnou herní převahu. Opět však chybělo zakončení. Škoda.

Řepy : MFK Frýdek Místek                          1 : 5

Brankář: Tomáš S., gól: Matěj M. (Déňa)

Naopak vzrůstově menší hráči, ale dobře technicky vybavení. Soupeř nás přehrával. Pozdější vítěz naší skupiny.

Řepy : SK Louky Zlín (SK)           0 : 0

Brankář: Tomáš S.

Další zápas, kde jsme sice měli herní převahu, ale bez střel, či jiného zakončení nešlo pomýšlet na vítězství :-(. Kluci si nenechali poradit. Tady jsme měli vyhrát.

Řepy : AP Gliwice (PL)              3 : 0

Brankář: Tomáš S., góly: Matěj M. (Déňa), Petros T. (Matěj), Adam O. (Matěj)

Hratelný soupeř. Zápas si kluci užili se vším všudy. Kombinovali, nabíhali, stříleli.

Řepy : FC Olomouc-juniorky         1 : 2

Brankář: Tomáš S., gól: Matěj M. (Déňa)

Holky juniorky, kde jsem byl zvědav, jak se s tímto zápasem kluci poperou. Musím říci, že se snažili hrát fotbal a dařilo se kombinovat. Holky si hru zbytečně nekomplikovali a většinu situací řešili nákopem přímo na bránu. Musím říci, že jim to vycházelo a ne jenom s námi. My jsme inkasovali druhý gól z rozehraného nepřímého kopu z poloviny hřiště. Nepozornost Tomáše, který nepostřehl, že už holky rozehrály.

Po prvním dnu jsme měli vyrovnanou bilanci 3 prohry, 3 výhry a 2 remízy a dělili jsme se o 4 místo právě s holkami. Osobně jsem byl z této situace zklamán, protože cíl byl do 4 místa ve skupině, abychom se mohli "poprat" o pohár, který se dostával do 6 místa. Museli jsme doufat. Nic, na večer pořadatel připravil překvapení v podobě koncertu Janka Ledeckého a velkého ohňostroje. Tam jsme přece nemohli chybět :-) a společně utužili partu. Byl to super zážitek.

Řepy : MŠK Senec (SK)        2 : 0

Brankář: Tomáš S., góly: 2x Petros T. (Jiří, Marek)

Čekala nás dohrávka zápasu ve skupině a byla povinnost zápas vyhrát a čekat, jak dopadne zápas holek. Kluci byli odpočatí a hlavně bylo vidět, jak jsou odhodlaní. Super. Soupeře prakticky k ničemu nepustili. Střelecky se prosadil Petros, který nejprve pěkně zpracoval centr od Jiřího a u druhého si pěkně zaběhl na průnikovou nahrávku od Marka. Z naší strany jsme úkol splnili, a když jsme se dozvěděli, že holky pouze remizovali, propukla radost. Ve skupině jsme skončili na 4 místě a čekal nás zápas s vítězem skupiny B. 

Řepy : AP Orbita Bukowno (PL)                0 : 0 (postup na penalty)

Brankář: Tomáš S., penalty: Václav J., Jakub K.

Vítěz skupiny B, který měl na kontě pouze 1 remízu, jinak samé výhry a v zádech ambiciózního trenéra. Na začátku proběhly dohady o stranu a slovní přestřelka Pavla právě s trenérem. Bylo důležité, aby kluci neztratili koncentraci. Soupeř měl v týmu hodně dobře rostlé hráče. Kluci však hráli koncentrovaně, zodpovědně a ještě se snažili kombinovat. Super. Zápas zvládli na jedničku a dotáhli ho na penalty. Měli se určit 3 hráči. Všichni naši střelci penalt se přihlásili sami Venca, Kuba, Jiří. Venca vyhrál los a nechal kopat soupeře. Ten však zasáhl pouze břevno. Venca nedal brankáři šanci :-), druhý soupeřův hráč vůbec netrefil bránu. Kuba šel na věc a kdyby dal je konec a my postupujeme do bojů o 1-4 místo. No a také zachoval klid a brankáře doslova prostřelil. To bylo radosti :-D Všichni hráči se na sebe sesypali radostí. No a soupeř odešel bez podání rukou, tedy až na výjímky.

Řepy : FC Vsetín                         3 : 2

Brankář: Tomáš S., góly: Matěj M. (Sam), Max I., Adam O.

Zápas o finále. Hrálo se nahoru dolu. Nikdo nechtěl dát kůži zadarmo. Jenže Matěj dostal přihrávku od Sama a pohrál si nejdříve s obránci a pak i s brankářem soupeře. Paráda :-) Pak však přišla přísná penalta. Stav byl 1:1. Pak si navedl Max míč na střed hřiště, napřáhl a doslova vymetl šibenici soupeřovi branky. Neskutečné. Jenže i na tento gól dokázal soupeř reagovat. Už už to vypadalo, že zápas skončí remízou. Jenže Adam se asi namotivoval od Maxe a vytáhl krásnou střelu ze střední vzdálenosti, kdy padáčkem překvapil brankáře, který byl na vápně. Super :-) No a to bylo asi minutu do konce zápasu, kdy už nedošlo k žádné změně skóre. No a byli jsme ve finále!!!! :-)))) A to by na nás po prvním dnu nikdo nevsadil ani zlámanou grešli :-) Už teď bylo pro mě kluci vítězi.

Řepy : FK Nový Jičín         1 : 3

Brankář: Tomáš S., gól: Matěj M.

Díky výkonům, nasazení a předváděné hře si kluci získali místní fanoušky, kteří je přišli podpořit. Kluci byli opět odhodlaní a chtěli hrát, kombinovali. Vůbec nebyli zatažení a ustrašení. Ale i soupeř se snažil. Přesto si myslím, že malou převahu jsme měli. No a když Matěj zatáhl míč a dal centr do vápna, který brankář pouze vyrazil před sebe a myslím, že Petros dorazil míč do břevna, od kterého se míč odrazil dolu, dle reakce kluků za čáru. Avšak dle rozhodčího před čáru. No a to se nemělo stát. Kluci ztratili malinko koncentraci a toho soupeř využil. ten měl ve svých řadách později vyhodnoceného nejlepšího hráče turnaje, který nám hodně v obraně zatápěl. My už jsme stačili jen korigovat nepříjemné skóre, kdy se krásně ze střední vzdálenosti trefil Matěj.

S konečným 2. místem jsme byli nadmíru spokojeni, protože cíl byl do 6. místa. Kluci si zaslouženě dokráčeli pro nádherný pohár J Už je ve vitríně :-)

Všem hráčů i celému realizačnímu týmu (Jiří B., Jiří O., Jiří M., Václav J., Pavel K.) děkujeme za vzorné reprezentování našeho týmu a klubu.