Mistrák venku na trávě SK Zbraslav v sobotu 4.11.2017.

05.11.2017 22:37

V sobotu před polednem jsme zajížděli na trávu SK Zbraslav. Tým, který se pohybuje v první třetině tabulky. Nečekalo nás nic lehkého, ale chtěli jsme se poprat o dobrý výsledek a utvrdit si tak pozici v tabulce v horních patrech. Tak to alespoň vypadalo na čtvrtečním a pátečním tréninku. Počasí i čas byl pro fotbal ideální. Moc si cením toho, že Adam a Filip, i když nebyli nominováni, tak dorazili na zápas spoluhráče podpořit. Super. Pro zápas byli nominováni: Petros T., Jiří B., Max I., Matěj M., Václav J., Samuel J., Yuta N., Arsi B., Jakub K., Jan Z., Denis K.

1. poločas       3 : 1

Brankář: Jan Z., gól: Václav J., (Matěj)

2. poločas       3 : 1

Brankář: Jan Z., gól: Petros T.

Konečné skóre se zastavilo na 6 : 2 v náš neprospěch.

V sobotu jsem absolvoval kurz první pomoci, který jsem od rodičů a hráčů dostal darem na konci minulé sezóny, a za který znovu moc děkuji. Kurz jsem absolvoval, reálné situace jsem si vyzkoušel a nakonec jsem i certifikát obdržel. Bylo to hodně poučné. Ale bohužel na dvou místech jsem nemohl být, takže jsem byl moc rád, že mě kolega Jirka zastoupil a doufal jsem, že kluci podají takový výkon, aby si tento zápas v klidu užil. Jak to nakonec bylo, se dočtete v jeho hodnocení:

V sobotu dopoledne nás čekal zápas s pátým týmem tabulky na sraz nám dorazili všichni nominovaní včas mimo našeho trenéra, který absolvoval školení záchrany života (dárek od rodičů), když jsem se dozvěděl, že trenér nebude, tak jsem začal mít hned trochu obavy, co to s klukama udělá, a jestli zápas zvládneme. No a jak jsme to zvládli se dočtete níže. Ti co zápas viděli, si udělali obrázek sami, Ti co hráli, ať si sáhnou do svědomí, zda udělali pro tým maximum.

Po příjezdu na hřiště jsme se přesunuli do šaten, kde jsme si řekli, co je důležité dodržovat, abychom uhráli dobrý výsledek. Kluky jsme nabádali, aby dostupovali hráče, a že bude kvůli podmáčenému terénu důležité přesně si nahrávat. To vše se nám od samého začátku nedařilo. Nejen, že jsme dostali rychlý gól, ale měl jsem pocit, že se totálně vytratila jiskra a herní pohoda, jako kdyby kluci zapomněli v čem je naše síla. Nemyslím si, že byl soupeř o tolik lepší a hlavně technicky vyspělejší než my, ale rozdíl byl hlavně v tom, že dělali to o čem jsme mluvili na začátku v šatně a my to nedokázali. Ještě za stavu 2-0 pro domácí jsem doufal, že nás Vencův gól po nahrávce Matěje nakopne, ale bohužel to vydrželo jen do dalšího gólu. Pak už jsme působili odevzdaně a čekali na hvizd rozhodčího, aby naše trápení ukončil a my se mohli vzpamatovat a jít s hlavami nahoře do dalšího poločasu.

Ovšem.... druhý poločas začal, jak přes kopírák se stejnými chybami v nedůsledností, nepřesností, někdy i malé snaze něco změnit, nebo napravit svojí chybu. Nemůžu říct, že to bylo úplně vše špatně, našel se i nějaký světlý moment v zápase, ale bylo toho zoufale málo. Druhý poločas jsme prohráli stejným poměrem 3-1, kdy za nás skóroval Petros. Kdybych si měl najít jednoho hráče, kterého bych měl pochválit, tak by to byl asi jen Zajda, který se několika zákroky snažil tým podržet. Kdybychom odehráli trochu jiný zápas, tak bych kluky ohodnotil i individuálně, ale protože byl tenhle zápas pro mě absolutním zklamáním, tak bych možná mohl některých slov později litovat a navíc vy si čtete hodnocení pouze svoje osobní, tak pro tentokrát si budete muset přečíst celé.

Poděkování patří hlavně Pavlovi za to, že zastoupil rozhodčího, protože opět nebyl nikdo a to ani z domácích, kdo by zápas odpískal! :-( Navíc to zvládl s velkým citem a hru pokud to nebylo nutné, nepřerušoval. Další poděkování patří rodičům, protože i přes Váš tragický výkon, byly pro mě jediné pozitivum a zkoušeli Vás stále povzbuzovat. Bohužel ani to pro Vás nebyl dostatečný impuls, pak samozřejmě Jirkovi Motlovi, který se vším pomohl, to jak se zápisem, rozcvičením, tak i koučováním. Jarce moc také děkuji za zápis a i za koordinaci cheerleaders B-).