Poslední mistrák sezóny 2016-17 dne 18.6.2017 na naší trávě s TJ Sokol Stodůlky.

19.06.2017 22:52

V neděli v podvečer jsme sehráli poslední mistrák uplynulé sezóny doma s TJ Sokol Stodůlky. Byl to zápas o konečné umístění v tabulce. Los nám přihrál soupeře sice ze spodní části tabulky, přesto během jara tento tým hodně týmů potrápil. Takže jsme museli být obezřetní, pokud jsme chtěli uspět a posunout se na konečné čtvrté místo. Den před zápasem bohužel zradilo zdraví Matěje, který ulehl s angínou. Všichni tě pozdravují a vlastně kluci hráli i za Tebe. Pro zápas byli nominováni: Petros T., Max I., Jiří B., Adam O., Samuel J., Václav J., Patrik H., Yuta N., Jan Z., Marek V., Denis K.

1. poločas       3 : 2

Brankář: Jan Z., góly: Marek V. (Venca), Denis K. (Max), Yuta N. (Max)

2. poločas       2 : 1

Brankář: Jan Z., góly: Petros T. (Max), Adam O. (Jiří)

Konečné skóre se zastavilo na 5 : 3 v náš prospěch. Kluci to nakonec dokázali a v tabulce jsme skončili na překrásném 4. místě. Super.

Vše se však nerodilo vůbec lehce! Kluci se dlouho nemohli dostat do zápasu. Když míč získali, tak ho hrozně rychle ztráceli. Nemohli jsme si vytvořit nějakou pěknou kombinaci po zemi. Všechny balóny směřovali do výšky! Hrozná podívaná. Sice jsem se zařekl, že se nebudu tento zápas rozčilovat, ale to nešlo! Kolega Jiří mi dával, tak 15 minut. Hlas jsem zvýšil už po 10 minutách :-( Přesto jsme šli do vedení, když Marek doběhl pěkný centr Venci. Kluci se malinko zklidnili, přesto do ideálu to mělo daleko. Honza tým také podržel, hlavně při rohových kopech, kdy míče pěkně vyrážel. Krátce před poločasem jsme vedli už 3:1, kdy se pěkně trefil ze střední vzdálenosti Déňa a do tabulky střelců se zapsal i Yuta, který se posunul v prvním poločase až na útok. Soupeř do poločasu snížil na rozdíl jedné branky. Kluci šli na pauzu utavení, protože, jak já říkám, hráli hloupě! Doplnili si tekutiny a poté už jsme si začali rozebírat první část zápasu. Vyříkali jsme si všechna negativa a vyzdvihli těch pár pozitiv a šli na druhé dějství. O pauze se Déňovi udělalo zle, tak už na hřiště nešel. Takže jsme už měli jen dva hráče na střídání. Nečekal nás vůbec lehký druhý poločas. Začátek nebyl ještě herně úplně ideální, přesto jsme soupeři opět poodskočili o dva góly, když se trefil po nahrávce Maxe Petros. Brzy jsme však přišli o dalšího hráče, když si Sam zranil koleno. Takže jeden hráč na střídání, kluci už vypadali hodně unaveně. Přesto se stalo to, v co už jsem ani nedoufal. Kluci se semkli a konečně začali makat, jako jeden muž! Najednou se nebáli kombinovat, nabízet se a soupeřovi začali zatápět. Škoda, že jsme opět nezachovávali klid v koncovce, že Adame :-) Nakonec si se také dočkal, ale potřeboval si asi 5 tutovek! Za druhý poločas, respektive za posledních asi 20 minut kluci zaslouží velkou pochvalu a nakonec je mi i trochu líto, že sezóna končí. To bylo přesně to, co nám chybělo v předchozích 2 zápasech s Čakovicemi a Březiněvsí. Nyní můžeme konečně považovat nové dresy za pokřtěné naplno :-). Nyní opravdu krátce k jednotlivcům: Petros-univerzální hráč, který dokáže hrát na všech postech, kde se také objevil. Vždy dokáže tým uklidnit pěkným a důležitým gólem. Super. Max-v prvním poločase měl velký počet nepřesných nahrávek a ztrát balónů. Ve druhém zpřesnil nahrávku, dával dříve míče od nohy, dobře si nabíhal. Super. V tomto zápase byl vrchní nahrávač :-) Jiří-klíčový hráč zápasu, který se nenudil. Druhý poločas odehrál opravdu s velkým přehledem, kdy výborně vystupoval a získal hodně míčů, které jenom nenakopával, ale pěkně rozehrál na spoluhráče. Velká pochvala a jen tak dál. Yuta-začal na kraji zálohy, jelikož se mi pořád zdá škoda nevyužít jeho rychlé kličky a houževnatosti v zadní řadě. Během poločasu se posunul dokonce na útok, kde si dal i gól. Ale skutečně spokojený byl, až když se vrátil vedle svého parťáka Jirky do obrany. Adam-opět bylo vidět, že chce. Jenže místo aby míče dostával, co nejrychleji na zem, tak hrál v první půli spíše nohejbal než fotbal. Přesto se dostal asi do třech tutovek. Šílel jsem! V druhém poločase už dal míč na zem, nebál se hrát a byl jeden z důležitých článků, který svým zlepšeným výkonem strhl i spoluhráče. Chválím, ale ta koncovka :-) Venca-zápas se mu hodně povedl. Jeden z mála, který se snažil hrát 1:1 už v prvním poločase. Ve druhém ještě přidal na obrátkách a stejně jako Adam a Jirka, tak byl tak i on byl důležitým článkem a přesvědčil mě, že není jen půlkovým hráčem. Chválím. Patrik-musím říci, že se snažil. Občas jsem ho musel pokárat, že se schovává za hráče a tudíž nemůže dostat přihrávku od spoluhráče. Když měl míč, tak se nebál 1:1. Takže chválím. Sam-asi jsem ho trochu "svázal", když jsem mu před zápasem řekl, že podle výkonu na trénincích, by měl zastat herně Matěje, protože na tréninku se nebojí hrát, je rychlý, důrazný. Jenže přijde zápas a vše je jinak. Mě je to tak líto, Same, kvůli Tobě. Ono se to s věkem určitě zlepší a Ty se dokážeš více odvázat, více si zápas užiješ. Honza-už jsem předesílal, že měl pár hodně důležitých zákroků, kterými tým podržel. Zmiňoval jsem i to vyboxování míče při rohu. Super. Jen si dnes byl opět malinko zalezlý ve vápně. Asi si nechtěl nic pokazit, co? Což se Ti povedlo. Odchytal si dobře celý zápas. Chválím. Marek-co je jeho silnou stránkou, tak je dobíhání balónů. Někdo už by neběžel, ale Marek jde až do brankáře, co kdyby. To se mi moc líbí, také si se odměnil gólem, když si šel naplno do centrovaného míče. V druhém poločase si se také "zakousl". Trochu sis mě udobřil za poslední zápas. :-) Déňa-hodně toho naběhal, když pomáhá, jak obraně, tak útoku. Vyčítám mu, že si nedokáže spoluhráče ze středu hřiště trochu srovnat, aby měl více sil dopředu a aby pouze "nehasil". Krásná střela ze střední vzdálenosti po nahrávce od Maxe. Brankář byl krátký, i když se hodně vyšvihnul (vidět na fotce). V poločase utavený odstoupil. Škoda.

Rodičům moc děkujeme za opravdu  bouřlivé povzbuzování. Byli jste naším devátým hráčem. Mateřskému klubu děkujeme za chladné osvěžení.