Poslední mistrák venku na trávě Spartaku Kbely v sobotu 9.6.2018.

11.06.2018 14:46

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na poslední mistrák venku se Spartakem Kbely. Pokud se chceme ještě usilovat o lepší umístění, tak by to měla být povinnost s papírově slabším soupeřem vyhrát. V začátku zápasu bylo počasí dobré, když bylo pod mrakem. V druhém poločase už však sluníčko vysvitlo v celé kráse a rtuť letěla nahoru. Na marodce jsme měli Honzu, Tomáše i Patrika. Pro zápas byli nominováni: Petros T., Vasyl G., Adam O., Max I., Jiří B., Matěj M., Samuel J., Arsi B., Václav J., Jakub K., Filip K., Tomáš S.

1. poločas      0 : 4

Brankář: Tomáš S., góly: 2x Max I. (2x Matěj), Samuel J. (Kuba), Filip K. (Sam)

2. poločas      2 : 2

Brankář: Tomáš S., góly: Samuel J. (Matěj), Matěj M. (Sam)

Konečné skóre se zastavilo na výhře 2 : 6.

Hned jak jsme viděli hřiště, tak nám bylo jasné, že nás nečeká jednoduchý zápas. Hřiště bylo malé a dalo se čekat, že soupeř se zatáhne a bude se snažit nedostat gól. To se také hned po zahájení zápasu potvrdilo. Musím však říci a jsem za to moc rád, že kluci už si zažili, že když je soupeř zatažený, tak nemá cenu se hnát dopředu a prostor před brankou ještě více zahušťovat. Byli trpělivý, nebáli se dát míč až na obránce. Přesto mi chyběla nějaká pěkná průniková nahrávka za obránce :-). Kluci využívali stran, kde se nebáli hrát 1:1 a to na soupeře platilo. Škoda, že jsme neměli více klidu v zakončení, viď Same? :-) Z obrany jsme vytáhli Maxe do zálohy a teprve on byl schopen si pěkně zaběhnout na přihrávku a otevřel skóre. Poločas jsme dohráli se zápalem, s radostí, a chutí. Po poločase však z kabiny vylezli lenoši, kteří si mysleli, že už se soupeř nebude pokoušet hrát. Opak byl pravdou! Soupeř do zápasu vlítl a my jsme se dlouho nemohli dostat do rytmu. Zákonitě bylo jen otázkou času, kdy soupeř vsítí gól. Vsítil a hned dvakrát. To bylo najednou vidět údiv a trochu zděšení. Kluky to naštěstí "nakoplo", začali se více soustředit, více bojovat, více se navzájem povzbuzovat. Super. Hra se začala opět překlápět v náš prospěch. Soupeři pomalu docházely síly. Toho jsme využili a ještě dva góly přidali. Je nutné si udržet nasazení, soustředění i chuť po celou dobu zápasu. Všichni dobře vzpomínáme na zimní ligu, kde jsme měli výborné první poločasy, ale v druhém jsme hodně zápasů ztratili. Nyní v krátkosti hodnocení hráčů: Petros 8-měl si trochu těžší nohy a chyběla Ti lehkost v soubojích 1:1, přesto ses dobře zapojoval do kombinace. Max 9-dobře si pochopil, co je zapotřebí, využil si svou rychlost a v náběhu si soupeři hodně zatápěl, chválím. Vasyl 8-chtěl si hrát, nebál ses vystřelit, když si hodně zlepšil nákop, jen tu první kličku nedělat pořád do středu hřiště, kde je nejvíce hráčů. Jiří 8-v každém poločase si měl nějaký neduh, který si vždy odstranil, takže v prvním poločase ses nejdříve míče zbavoval nákopem, až poté ses ho nebál vyvézt a pěkně nahrát, v druhém ses zase točil zády k míči, když si přestal, tak se přes Tebe nikdo nedostal. Zapamatovat, zapsat za uši :-) Matěj 9-byl jsi hodně namotivovaný a opět si chtěl být všude, takže si zbíhal ze své strany, kde si pak chyběl. Proto ses začal objevovat ve středu zálohy, kde si míče výborně rozdával. Škoda, že více hráčů si nechtělo zaběhnout do průnikové nahrávky, Ty jsi byl připraven :-) Adam 8-těšil jsem se na Tvou koloběžku "klokánku" :-), ta však nepřišla. Hrál si hodně zodpovědně, někdy je lepší se více uvolnit, zkusit si nějakou kličku a uvidíš, že si zápas více užiješ. Sam 8-měl si náběh na hatrik, jenže si neměl klid v koncovce, stále platí, že se nebojíš hrát, věříš si, což je dobře a jen tak dál. Arsi 9-začal sis hodně věřit a nikdo přes Tebe neprojde, naopak Ty se nebojíš hrát, bavíš se hrou a ono to jde tak nějak samo, co? :-) Venca 8-konečně si to obrátil a v kabině už ses místo mluvení více soustředil na zápas. Na hřišti jsi byl pak vidět i slyšet. Super. Hned si byl platným hráčem, který se nebojí hrát. Jen tak dál. Kuba 8-začal si dobře, dobře si předskakoval, získával míče, rozehrával, v pauze si nějak ztuhnul a nějakou minutu trvalo, než ses opět dostal do provozní teploty (zase ta lokomotiva :-)) Filip 8-zápas si opět odehrál dobře, je na Tobě vidět, že chceš a začínáš se dostávat do herní pohody, přesto je nutné, abys o sobě dal více vědět, zavolat si o nahrávku, tlesknou, houknou, prostě něčím na sebe upozornit, abys měl ještě více balónů. Zkus to. Tomáš S. 9-prakticky celý zápas si kluky povzbuzoval, organizoval kluky. Začal sis více věřit a v zákrocích si jistější a jistější. Pokračovat v tomto trendu a já budu spokojený :-) Průměrná známka 8,3. Teď už nám zbývá jen se pořádně připravit na poslední zápas s Meteorem, kde bude důležité pokračovat v obrazu současné hry, která Vás musí bavit, a která přináší i zasloužené ovoce. Držím palce :-)