Poslední mistrák venku v neděli 28.10.2018 na UMT FC Tempo Praha "C".

28.10.2018 17:30

V neděli jsme odehráli poslední mistrák venku a to na UMT FC Tempo Praha. Doprava byla dobrá, takže jsme na hřiště dorazili s předstihem. Počasí nám moc nepřálo, pršelo a byla docela zima. Bylo nutné se hýbat :-) Na marodce jsme měli Filipa Kvap. a Arsiho B. Omluveni byli Martin P., David K., Vasyl G., Filip K. Pro zápas byli nominováni: Ondřej D., Jaroslav H., Daniel D., Jundai H., Matija B., Max I., Adam O., Jiří B., Matěj M., Tomáš H., Václav J., Samuel J., Jakub K.

1. poločas      1 : 5

Brankář: Ondra D., góly: 2x Jundai H. (Jiří), 2x Max I., 1x Matěj M. (Jiří)

2. poločas      3 : 0

Brankář: Ondra D. 

Konečné skóre se zastavilo na výhře 4 : 5. 

Do zápasu šli kluci odhodláni a od první minuty se snažili hrát aktivně. Rozestavění jsme měli útočně laděné, takže obránci museli být obezřetní, sehraní. Co se myslím povedlo na 1, byla spolupráce Jundaje a Matěje ve středu hřiště, kdy se oba doplňovali a vykryli tak střed hřiště. Takže soupeř musel jen po stranách. Dále se povedlo protrhnout střeleckou smůlu. I když na začátku, tam nějaké spálené šance byly, viď Jiří :-) Náš střelecký účet otevřel Jundai po nahrávce od Jiřího. Na tento gól ještě soupeř dokázal odpovědět. Pak už jsme v první půli stříleli góly jen my. Postupně se trefili 2x Max, Matěj a opět Jundai z přímáku. Krásně rozehraný zápas, kdy už si nikdo nepřipouštěl nějaké drama. Opak byl však pravdou. V druhém poločase jsme úplně otevřeli střed hřiště, kdy se hráči předháněli ve spalování šancí, že Jundaji a Matěji. Jenže zpátky už se nikomu nechtělo. Toho soupeř využil. Obránci pak dost netakticky vystupovali z obranných pozic, aby vykryli mezeru ve středu hřiště a ještě více to soupeři ulehčili. Ten postupně nastřílel 3 góly a udělal ze zápasu ještě zmiňované drama. Moc mě mrzí, že jsme ustoupili z dobré, organizované hry, na kterou soupeř nemohl dlouho najít recept. Kluci si mohli druhý poločas užít a ještě navýšit skóre. Místo toho na hřišti zavládl chaos a všichni si chtěli dát gól. V závěru jsme museli už do organizace rozestavení dokonce vstoupit my a nutili hráče na návrat a plnění si úkolů daných jejich postem. Doufám, že si to uvědomili a v dalším zápase si na to dají větší pozor!!!

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Ondra 7-působil si trochu nejistě při výběhách, kdy je potřeba je být rozhodný a třeba i zařvat mám. Jinak výborně na kluky mluvíš, povzbuzuješ je. Jarda 7-ze začátku ses objevil v útoku a objevil ses v pár slibných šancí. Škoda, že Ti chyběl větší důraz. Jinak si myslím, že sis zápas užil a chtěl si hrát. Daniel 7-opět si trochu dělal na hřišti zmatek, když ses stahoval z útoku až do zálohy. Jinak jsem rád, že jsem Tě viděl se zapojit do kombinace. Super. Matija 8-i když ses trochu trápil a pár prvních kliček si pořád vedl do středu hřiště, tak na Tobě bylo vidět odhodlání, chtěl si hrát, zapojoval ses do kombinací, opět si trefil střelou ze střední vzdálenosti břevno. Škoda. Příště už to tam určitě spadne. Jundai a Matěj 7-sníženou známku máte oba za nedržení se postu ve druhém poločase, kdy jste svou nedisciplinovaností ohrozili výsledek zápasu. To, jak máte ve středu hřiště hrát, jste nám ukázali v prvním poločase, mluvili jste za sebe, zapojovali jste se do bránění i do útočení, dali jste z toho i tři góly, tak proč jste z toho ustoupili? Adam 8-na moje gusto si až moc často používal skluzu k získání míče. Dobře jsi na spoluhráče mluvil, organizoval si jejich postavení, v závěru na Tobě byla vidět flustrace z toho, že Tě hráči ve středu hřiště neposlouchají. Max a Jiří 9-moc se mi líbilo, jak jste chtěli hrát, jak jste si volali o nahrávku, nebáli jste se hrát. Max důrazný v zakončení, Jiří se opět nedočkal, i když byl opět blízko. Václav 7-stále si myslím, že zaostáváš za svým maximem. Chybí mi u Tebe střela. Jinak ses snažil centrovat do vápna, snažil ses napadat. Tomáš 8-měl si dobré postavení na hranici ofsajdu, ukázal si svojí rychlost, zapojoval ses do kombinace. Sam 9-chtěl si hrát, dobře si četl hru, kdy přes Tebe neprošla skoro ani myš :-) Ukázal si svojí dobrou kličku, snažil ses míče konstruktivně rozehrávat. Odehrál si celý zápas, takže fyzičku máš! :-) Kuba 7-v prvním poločase jste působili v obraně hodně sehraně a organizovaně, každý věděl, koho hlídat. V druhém ses nechával často zlákat zbrklým výběhem, ale příčinu toho už jsme popsali. Příště zkus ještě více pomoci Adamovi s organizováním. Průměrná známka 7,7.

Tento apel už zazněl v některém z předchozích hodnocení, ale je potřeba se z chyb v druhém poločase poučit a snažit se hrát organizovaně a na určených postech, tak aby na hřišti nezávládl chaos, co říkáte?!

I v tomto nečase nás rodiče svým povzbuzováním hnali vpřed. Děkujeme. Jiřímu Ondrákovi děkuji, že dojel pro Adama a Matiju na tábor, když jsme měli tak vysoký počet omluvenek. Vasylovi děkuji za odmávání.