Přeložený zápas zimní ligy v sobotu 15.12.2018 s SK Kročehlavy.

18.12.2018 07:47

V sobotu jsme zajížděli na přeložený zápas zimní ligy, kde nás čekal soupeř SK Kročehlavy. Bohužel opět jsme se stále potýkali s velkou absencí hráčů. Na marodce jsme měli Martina P., Filip Kvap., Filipa Kob., Jiří B. a nakonec ulehl i Vasyl G. Omluven byl Samuel J. a Tomáš H. Pro tento zápas byli nominováni: David K., Ondra D., Standa K., Jaroslav H., Matija B., Daniel D., Max I., Adam O., Matěj M., Václav J., Arseniy B., Jakub K., Edgal S.M., Denis K. Nyní k zápasu:

1. poločas       2 : 1

Brankář: Ondra D., góly: Jundai H. (Matěj), Standa K. (Matija)

2. poločas       0 : 1

Brankář: Ondra D.

Konečné skóre se zastavilo na remíze 2 : 2. 

Zvolili jsme variantu rozestavení, kde jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany. Což se dařilo a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Super. Sice jsme se ze začátku míče spíše zbavovali odkopem. To se však postupem času zlepšilo a začali jsme hrát více po zemi a kombinačně. No a šlo to. Nejdříve Matěj průnikovkou našel Jundaie a šli jsme do vedení. Když ještě do půle Standa po nahrávce od Matiji přidal pojistku, vše vypadalo dobře. Bohužel těsně před poločasem z ojedinělé akce soupeř vyslal svého útočníka, který obhodil Ondru, který šel možná zbytečně brzy z brány ven. O poločasu nás opustil Adam ze zadních řad a já se rozhodl změnit rozestavení na více útočně laděné. Měli jsme hráče doprostřed, takže jsem vysunul Matěje na hrot. Jenže druhý poločas nezačal úplně dobře. Prakticky asi 15 minut se nehrál fotbal, ale doslova kopaná. Soupeř neustále ležel, dohrával souboje i po odehrání. Ač si na rozhodčího běžně nestěžuju, tak zápas nezvládl, protože mohl udělit několik žlutých karet a situaci by tím snad zklidnil. Nestalo se. A tak z této holomajzny udeřil soupeř, kterému tento styl očividně vyhovoval. Po zahrávané standardce dorazil do brány odražený míč. Zbylých cca 20 minut se situace zklidnila a začal se opět hrát fotbal. To nám vyhovovalo a postupně jsme opět získávali malinko navrch. Trochu nás však zradil první dotek ve slibně rozvíjejících se šancí. Přesto tam vidím příslib do dalších zápasů, protože jsme mohli vidět trojúhelníky, průnikové nahrávky, dobré výběhy brankáře, zlepšila se komunikace na hřišti. No uvidíme. Jak říkám "kuchařku" kluci mají. Jen jí začít používat vice a více :-)

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za povzbuzování, ve vyhrocených situacích byla jejich podpora na místě.

Bohužel úplně na konci nás čekala ještě jedna nepříjemná záležitost. Pro Jundaie to byl poslední zápas před návratem zpět do Japonska. Společně jsme si zakřičeli, přiťukli si a každý se s ním individuálně rozloučil. Ještě jednou Ti Jundai i celé Tvé rodině přejeme hodně štěstí při návratu do rodné země, spousta životních i sportovních úspěchů a doufáme, že o Tobě ještě uslyšíme, až budeš hrát za reprezentaci Japonska :-)