První mistrák jarní části sezóny v neděli 8.4.2018 doma na trávě s FA Praha.

08.04.2018 21:57

V neděli odpoledne jsme na našem hřišti přivítali soupeře FA Praha, se kterým jsme sehrávali náš první mistrák jara. Po zimní přestávce naše první "ostrá" zkouška. Již během zimní přípravy a i těsně před zahájením jsme se potýkali se změnami v kádru. Nejdříve náš tým opustili tři hráči (posun do vyšší soutěže, odjezd domů). Následně jsme během přípravy prozatím přišli o zraněného Honzu, Adama i Tomáše. musím však říci, že tým svou sílu ukázal v poslední zkoušce na Dukle. Pro zápas byli nominováni: Petros T., Jiří B., Max I., Matěj M., Václav J., Samuel J., Tomáš H., Patrik H., Arsi B., Jakub K.

1. poločas       1 : 2

Brankář: Tomáš H., gól: Max I. (Matěj)

2. poločas       3 : 2

Brankář: Tomáš H., góly: 3x Petros T. (2x Matěj)

Konečné skóre se zastavilo na remíze 4 : 4.

Již během zimní přípravy jsme zkoušeli nové rozestavení a byl jsem zvědav, jak nám bude vyhovovat. Do zápasu jsme vstoupili trochu nešťastně, kdy jsme si dali už v 5 minutě vlastní gól, když jsme u lajny nepokryli centrujícího hráče :-( Soupeř si od začátku hru příliš nekomplikoval a vlastně celý zápas hrál na brejky z nakopnutých balónů. My jsme se snažili hrát fotbal, ale po celou první půli jsme nemohli dát kvalitní finální nahrávku. Přechod od obránců přes zálohu byl dobrý, ale ne a ne si to před koncovkou zjednodušit. Škoda, že při pátečním tréninku většina hráčů nepracovala naplno, přesně na to byl totiž zaměřený. V tomto duchu se nesl celý první poločas. Do druhého poločasu jsme udělali pár změn v sestavě, abychom zkusili lépe zúročit naší herní převahu a "přetavit" jí do gólu. Začátek nic moc, ale dva soupeřovi góly nás konečně "nakopli" a najednou to šlo. A šlo to parádně. Najednou se valila šance za šancí a my se dočkali. Kombinace trojice Matěj, Petros, Max byli ukázkové. Soupeř stále jen nakopával dlouhé balóny. Trochu mě mrzí, že naši oba obránci si situaci zbytečně komplikovali tím, že nechtějí hlavičkovat :-( V hodně případech by si opravdu vzniklou situaci hodně ulehčili. Soupeřovy góly byly dost laciné. V závěru jsme byli hodně blízko zápas dotáhnout do vítězného konce, ale nejdříve se blýskl soupeřův brankář parádním zákrokem, kdy jasný míč k tyči vytáhl na roh. No a v závěru jsme minuli centrované míče před bránu opravdu o fous. Byl jsem rád, že jsme bodovali, protože za předvedenou hru, by si kluci nezasloužili prohrát. Nyní krátce k jednotlivcům. Tady bude malá novinka, se kterou jsem kluky před zápasem seznámil. Kluci budou dostávat známku od 1-10, kdy 10 je nejlepší. Tato známka bude průměrem ze tří kategorií: 1) pohyb po hřišti, 2) chuť do hry, 3) radost ze hry. Na konci sezóny pak bude celkový průměr známek brán jako hlavní kriterium pro vyhodnocení v individuálním hodnocení. Samozřejmě přihlížím i k maximu, které nám hráč už ukázal. Takže: Petros 9-chtěl si hrát, dobře jsi kombinoval, byl jsi "hladový" po gólu, vydržel si běhat celý zápas, Max 8-v první půli jsi nemohl načasovat náběh pro nahrávku, chyběl Ti tah na branku, v druhé jsi to sedlo a dobře jsi se zapojoval do kombinace, Jiří 7-tentokrát jsi si vše zbytečně komplikoval, příště více důrazu a zjednodušit si první dotek s balónem, Matěj 9-byla na Tobě vidět velká radost ze hry, prostě jsi si přišel zápas užít, příště lepší komunikace-organizování ze středu hřiště, aby jsi nemusel běhat po celém hřišti, i když fyzicky jsi to dal, Venca 6-bohužel ani tento zápas jsi se nerozmluvil a působíš na mě jako když nechceš hrát, aby jsi něco nezkazil. Musíš si uvědomit, že kdo nic nedělá, tak skutečně nic nezkazí, ale já chci, abys i kazil, prostě si to pojď užít a shoď ze sebe nervozitu, že něco zkazíš. Souhlasíš? Tomáš 8-zažil premiéru, a když nikdo do brány nechtěl, tak jsi do toho šel Ty. Sice jsi vypadal nervózně, ale hned prvním zákrokem jsi mě uklidnil, protože sis počínal zkušeně. Dobrá rozehrávka nohou či výhozem na nabíhajícího hráče. Sam 6-asi to bylo posunem do záložní řady, ale to, co Tě ctilo na postu obránce (čtení hry, vyvézt balón, předskakování), tak v záloze, jako kdyby se Ti nechtělo. Přesto si myslím, že tam patříš, aby ses zapojoval do kombinace, hrál jsi 1:1. Arsi 7-líbí se mi, že si začínáš hru užívat, dobře pracuješ na tréninkách, takže si myslím, že Tvé body půjdou nahoru. Patrik 7- z tréninků vím, že se nebojíš hrát, dovoluješ si, dokonce sis začal volat o nahrávku, v tomto zápase Ti to soupeř moc neumožnil. Kuba 8-dobře jsi četl hru, přeskakoval si soupeře, ale to již zmiňované komplikování si situace při odehrání balónu. Průměrně nám vyšla známka 7,5, což není úplně špatné, ale vítězství to nepřineslo :-) Takže doufám, že budeme v tréninkách více pozorní a hned v dalším zápase tento průměr zvětšíme. Co říkáte?

Rodičům děkujeme za povzbuzování. Adamovi, že přišel své spoluhráče podpořit. Krausům a mamince Katce děkujeme za občerstvení.