První mistrák nové sezóny v neděli 9.9.2018 na trávě FC Zličín.

11.09.2018 09:55

V neděli hned po poledni jsme odehráli první mistrovský zápas nové sezóny, kdy jsme zavítali na trávu našich sousedů FC Zličín. Tím, že jsme hráli hned po poledni, bylo důležité se na oběd nenacpat! Což nikdo z hráčů neudělal. Super. Počasí nám přálo, terén byl ideální. Jelikož se jednalo o zápas se sousedy, tak to bylo derby a to jsou specifické zápasy :-) Bylo důležité to ustát a zápas si užít. Na marodce jsme měli Filipa K., Daniela Š. a Jiřího B. Omluven byl Václav. Pro zápas byli nominováni: Martin P., David K., Jaroslav H., Ondřej D., Taras R., Daniel D., Jundai H., Matija B., Adam O., Matěj M., Tomáš H., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      1 : 1

Brankář: Ondra D., gól: Martin P.

2. poločas      1 : 2

Brankář: Ondra D., góly: Jundai H. (Matěj), Matija B. (Jundai)

Konečné skóre se zastavilo na výhře 2 : 3.

Od začátku zápasu bylo vidět, že kluci chtějí hrát. Dobře dostupovali soupeře a získávali hodně míčů. V kombinaci byla stále vidět nesehranost, bylo vidět pár nedorozuměních. Co se však zlepšilo, tak to byla komunikace na hřišti. Od Ondry počínaje, přes Adama s Kubou, až po Matěje. Super. Po naší standardce, kdy jsme kopali roh se míč odrazil k Martinovi a ten to udělal náramně. Střelou ze střední vzdálenosti zaskočil soupeřova brankáře. Bohužel dost brzo po našem gólu přišla přísná penalta a soupeř skóre srovnal. Kluci však zbraně nesložili. Stále se snažili o kombinaci, stále chtěli hrát. Poločas skončil 1:1. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát více po stranách, kde je více prostoru na souboje 1:1, a že zkusíme vytěžit něco z průnikových přihrávek. Stále bylo však důležité pokračovat v dobře organizovaném bránění. O poločase musel odjet Taras, takže jsme trochu přeskupili hráče. Hned na začátku poločasu jsme si vypracovali pár slibných šancí, kde chyběl větší klid v koncovce. Nakonec jsme se dočkali, když Matěj našel nabíhajícího Jundaie a ten se nemýlil. Super. Hra se přelévala, diváci bouřili. Krásná atmosféra. Kluci šlapali, jak dobře namazaný stroj. Už, už to vypadalo, že zápas dohrajeme v nezměněném skóre. Jenže asi pět minut před koncem byly zmatky před naší brankou a soupeř opět dotáhl na 2:2. Všichni jsme posmutněli. Jenže do hry už se hlásil Matija, který musel ze hřiště, když mu tekla krev z nosu. No a byl to návrat vítězný! Vlastně z poslední akce zápasu, kdy přímý volný kop rozehrával Jundai a našel právě Matiju, který zkušeně překonal brankáře. To bylo radosti :-D :-D Super.

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Martin 8-premiérový zápas si zvládnul dobře, chtěl si hrát, dovoloval sis 1:1, jen někdy jsi to přeháněl, hlavně v našem vápně. Bacha na to. David 8-ukázal si jak si rychlý a dobře si "hasil" pár nebezpečných výpadů soupeře, dobře roztahuješ hru, když Ondra rozehrává od branky, příště se neboj jít na roh do vápna a dej gól hlavou, výšku na to máš :-) Ondra 8-opět si tým podržel důležitými zákroky, kdy si buď zmenšil úhel, či si vyběhl a přerušil si akci, více a více mluvíš. Super. Jarda 8-byl si soustředěný na hru, zapojoval ses do kombinace, dobře si dostupoval soupeře. Jen tak dál. Daniel 6-zatím nevyužíváš své postavy, abys byl v osobních soubojích důraznější a je potřeba se více soustředit, kde se máš pohybovat, když si útočník. To určitě dopilujeme. Matija 8-v prvním poločase vedla většina kliček do středu hřiště, v druhém poločase sis vzal rady k srdci a bylo vidět, jak Tě to začalo bavit, jsk sis na kraji hřiště dovoloval 1:1. Celému týmu si nadělil krásnou tečku na konci zápasu :-) Taras 8-velká změna od posledního zápasu, více sis pomáhal se spoluhráči a najednou si byl více u míče, jistější, platnější. jen tak dál. Jundai 8-podobně jako v minulém zápase, máš velký potenciál, jen musíš více důvěřovat spoluhráčům a hru si zjednodušit, i když se mi líbí jak si věříš a jdeš do soubojů naplno. Super. Adam 8-od první minuty do té poslední si vydržel být soustředěný, zapálený do hry, výborně jste si vyhověli s Kubou, se kterým jste se dobře zastupovali. Matěj 9-v prvním poločase to bylo dobrý, ale ve druhém už to bylo výborný, ve středu hřiště si zůstal sám, když se Jundai posunul do útoku a středem neproklouznul míč natož hráč, umožnil si nám systém 4-3-3. Super. Jen bacha na kritiku rozhodčího, zbytečná žlutá karta. Tomáš 7-no tak jsem se dočkal, byl jsi soustředěný, nebál ses hrát, zapojoval ses do kombinace, dobře si dostupoval hráče. Super. Sam 8-v prvním ses objevil v útoku a dobrý, nebál ses hrát. V druhém poločase si šel na kraj obrany a nic ze svého umění obránce si nezapomněl :-) Super, jak si univerzální. Kuba 8-opět si výborně četl hru, předskakoval si soupeře, míče si vyvážel, již zmiňovaná dobrá spolupráce s Adamem, kde si byl dokonce Ty ten ukecanější :-) Filip 7-v prvním poločase si byl trochu zakřiknutý, ale s přibývajícím časem ses dostával více a více do hry. Příště to zkus od prvních chvil na hřišti. Průměrná známka 7,8.

Závěrem chci všechny moc pochválit za to, jak jste ukázali obrovskou sílu týmu, který bojoval jako jeden chlap a nikdo z Vás se na to nevykašlal a po zásluze jste dotáhli zápas do šťastného konce. Dvanáctým hráčem byli skvělí rodiče, kteří Vás hnali vpřed. Moc děkujeme. Krausům děkujeme za sladkou odměnu, Ondrákům za meloun. Od sekretáře klubu jste si dokonce vysloužili sladkou odměnu. Tak jste mu svým výkonem udělali radost. Nezbývá než neusnout na vavřínech a stále pokračovat v procesu zlepšování se, zlepšování souhry a v dalším víkendu budeme moc ukázat, že to nebyla náhoda. Půjdeme do toho? :-)