První zápas zimní ligy na Junioru dne 2.12.2017 s SK Aritma Praha.

03.12.2017 17:12

V sobotu jsme zajížděli na první zápas zimní ligy na novou UMT Junior Praha, kde nás čekal zvučný soupeř SK Aritma Praha. Z každého zápasu se pokusím vždy krátce informovat o průběhu zápasu a krátce k jednotlivcům. Na marodce jsme měli Petrose, Adama, Maxe, Honzu. Pro tento zápas byli nominováni: Jiří B., Matěj M., Václav J., Arsi B., Yuta N., Samuel J., Vasil G., Jakub K., Filip K., Marek V., Denis K. Nyní k zápasu:

1. poločas       0 : 1

Brankář: Marek V., gól: Jakub K. (Sam)

2. poločas       5 : 2

Brankář: Marek V., góly: Arsi B. (Déňa), Jakub K.

Konečné skóre se zastavilo na 5 : 3 v náš neprospěch.

Kluci byli již na dokopné upozorněni, že ligu jsem přihlásil s týmy z přeboru ligy, takže každý zápas bude těžký a bude nutné, aby se od první minuty nastartovali na fotbal. Musím říci, že to přesně udělali a od první minuty makali jako šrouby! Dostupovali soupeře, napadali rozehrávku, nebáli se kombinovat. Vlastně celý první poločas jsme my byli ty aktivnější a měli jsme mírnou převahu. Jenom škoda, že kluci nepřidali nějakou pojistku v podobě dalšího gólu. Šance si na to vytvořili a některé byly 100%. Jenže střely skončily na tyčích. Pravdou je, že těsně před poločasem se Marek blýskl zákrokem snů, když instinktivně vykopl míč z brankové čáry. Šli jsme na přestávku a uvědomovali jsme si, že bude nutné kluky udržet stále v provozní teplotě :-) pořád nastartované. Musím říci, že se to povedlo a kluci i v druhém poločase začali, tak jak skončili. To znamená aktivní, důrazní. Z tohoto tlaku se po důrazu před branou dočkali i podruhé, kdy ve skrumáži nejdříve padly dvě břevna a až Arsi nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vše vypadalo na dobré cestě, jenže to je právě to nebezpečné a poučné hrát s takovými soupeři, protože ty se většinou nechtějí smířit s nepříznivým vývojem. Takže místo, aby už polevili, tak stále běhali a začali nás svým pohybem přehrávat. No a při jedné rychlé akci, kdy jsme špatně dostoupili, soupeř vsítil první gól. To je ještě více nabudilo. Srovnali skóre na 2:2. My jsme v této fázi zápasu působili více unaveně, což se dalo pochopit, protože 2/3 zápasu jsme drželi otěže zápasu. Pak začal úřadovat pan rozhodčí, který v takové fázi zápasu odpískal spornou penaltu, kdy Yuta odkopával míč před soupeřem, který se po odkopnutí svalil. Nedalo se nic dělat. Kluci cítili křivdu, ale makali dál. No a dočkali se, když Kuba dobře četl práci brankáře, který udělal chybu, a skóre bylo zase srovnané. Do konce zápasu nemohlo být více jak 10 minut. No a rozhodčí dal o sobě zase vědět, to když soupeř doslova roztočil Déňu, který musel ze zápasu pro zranění zad odstoupit. Hrálo se dál. Soupeř využil naší nekoncentrovanosti a v krátkém sledu ještě dvakrát vsítil a dokráčel si pro vítězství. Musím však říci, že my oba trenéři jsme byli na kluky moc pyšní, jakou hrou se prezentovali, jak k zápasu přistoupili, jaká byli na hřišti parta a dýchali jeden za druhého. Super. Nyní opravdu krátce k jednotlivcům: Jiří-tentokrát důrazný, dobrá rozehrávka, nebál se brát míče od Marka. Matěj-byl v útoku sám a dělal přesně to co měl, to znamená sklepával míče, dával průnikovky, přidržel balón. Venca-měl horší střídání, kdy byl nedůrazný a trochu se bál hrát, ale měl i dobré střídání, kdy dokonce i zabíhal za spoluhráče až do obrany. Arsi-odehrál svůj standard, důrazný, nebál se hrát, někdy spíše vykrýval prostor než hráče. Yuta-odehrál výborně celý zápas, důrazný, spousta soupeřových útoků končila u něj. Sam-dobře vystupoval před soupeře a tím získával balóny, zapojoval se do kombinace. Vasil-byla to pro něj premiéra a počínal si dobře. Kuba-opravdu přiložil polínko do svého parního stroje už před zápasem a pára mu vydržela po celý zápas. Filip-střídal Matěje a sám v útoku to měl těžké, přesto se snažil napadat a snažil se o rozehrávku. Marek-zase po nějaké době vzal na sebe roli brankáře a opět si počínal výborně a tým dokázal podržet. Někdy rozehrávku volit dál do pole. Déňa-vykryl střed hřiště, výborně kombinoval, nebál se do zakončení a je mu jedno, jestli pravá či levá. Takže většina hráčů měla pouze kladné hodnocení, ale je zapotřebí zopakovat takový výborný týmový výkon i v dalších zápasech. Slibujete?! :-) Bylo to super.

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za bouřlivé povzbuzování. Jo a ještě zpětně děkuji kolegovi Petrovi N., který během dokopné složil náš nový pokřik, jež už nás hnal v tomto zápase. Kdyby si ho někdo nepamatoval, tak zní: MY JSME ŘEPY 05, CO NEPŘIJELI NA VÝLET, ZE SOUPEŘE BUDE KAŠE, VÍTĚZSTVÍ JE ZASE NAŠE! No to přeci kluky musí hnát :-) Petře děkujeme.