Shrnutí uplynulé sezóny 2017-2018.

27.06.2018 23:41

Shrnutí podzimní části sezóny 2017-2018

V sobotu dne 9.6.2017 po poledni jsme se sešli na našem travnatém hřišti, abychom si zhodnotili uplynulou podzimní část sezóny 2017-2018. Děkuji všem, kdo se podílel na přípravách. Opět byly stany krásné. Nyní bych v krátkosti uvedl výsledky našeho snažení:

Letní soustředění v Brdech:

Sezóna nám začala již na letním soustředění v Brdech. Přesunuli jsme se z lesů na fotbalové hřiště do Sportovního centra Věšín. Což nám umožnilo trávit více času na hřišti a sehrát více přípravných zápasů (Viktiria Žižkov, SK Březnice, FK Motorlet Praha, Spartak Rožmitál, Spartak Strašice). Kluci si zde mezi sebou zvolili kapitána Jiřího B. Těsně před zahájením sezóny jsme ještě poměřili síly s Dukla JM.

Sezóna 2017-2018:

Nyní už mohu říci, že byla úspěšná. Po postupu do vyšší první třídy I.A., nám po podzimu patřila 3. příčka, což bylo jak z říše snů. Bylo nutné se během zimy připravit na jarní část sezóny, kdy už na nás soupeři budou nahlížet trochu jinak. Proto jsme přihlásili zimní ligu na Junior Praha, kde jsme srovnali síly s týmy z přeboru a žákovské ligy. Hodně poučné, když si vezmu, že v prvních poločasech jsme byli schopni držet krok a dokonce ho i přehrávat. V druhých poločasech se ukázala síla kvalitních soupeřů, kteří nic nevzdávají a makají až do konce zápasu. pak jsme si zimu Zpestřili nejprve turnajem Balkap V Kostelci nad Černými lesy, kde jsme ve finále prohráli s Duklou. Dále jsme byli v hale Říčany, kde jsme opět skončili druzí. Do toho všeho jsme absolvovali zimní soustředění, kde jsme nově začlenili do tréninků kondičního trenéra. Během zimy nám však udělali vrásky odchody některých klíčových hráčů: Yuta se nám vrátil do Japonska, Denis s Markem šli zkusit žákovskou ligu 2006. No a samozřejmě zranění Honzy na zimní lize :-( Už první zápasy napověděli, že vše nepůjde tak hladce. Přesto jsme si udrželi vyrovnanou bilanci. V tabulce je vidět, že kluci v této sezóně 13x vyhráli, 1x remizovali, 8x prohráli. Celkové skóre máme s pozitivním rozdílem o více jak 50 gólů!!! Takže bych chtěl všechny tygry za tyto čísla moc pochválit. Tým skončil na krásném 6. místě tabulky (myslím, že by správně měli být na skóre 5). 

Nyní ještě pohledy z oficiálních stránek fotbalu, kde jsou vidět statistiky domácích zápasů a zápasů venku. Opět se nám více dařilo venku.

 

 Individuální hodnocení

O naše góly a asistence se postaralo celkem neuvěřitelných 17 hráčů! Paráda. Pro lepší přehlednost jsem součty bodů a umístění shrnul do tabulky dole. Tam si dohledáte jednotlivé bodové hodnocení a pořadí. Nyní v součtu uvedu umístění na prvních příčkách, kde v závorce uvedu počet gólů a asistencí. Takže celkově se na prvním místě umístil Matěj MOTTL 103 (62+41) a překonal hranici 100 bodů. Velká gratulace. 2) Petros TEMERTZIDIS 49 (36+13), 3) Václav JONÁk 32 (18+14), 4) Adam ONDRÁK 26 (16+105), 5),........ všem, kdo bodovali moc gratuluju a moc je všechny chválím. Samozřejmě včetně Honzy, který má úplně odlišný úkol a hlavně byl půl sezónu zraněn. Dole je pak souhrnně ukázána tabulka střelců naší soutěže a v první 20 máme hned 3 zástupce: na druhém Matěje, na dvanáctém Petrose a na sedmnáctém Déňu.

Střelci

 

 

Po nezdaru v podzimní části sezóny, kdy jsme nebyli schopni vybrat nejužitečnějšího hráče, jsme zavedli bodové hodnocení všech nominovaných hráčů. Přijde mi to jako více vypovídající a známkování je nejhorší "1", nejlepší "10". Známka je průměrem 3 a to za "chuť hrát, Radost ze hry, nasazení při zápase". Vždy jsem ještě přihlížel na maxima, které jsou schopni hráči dosáhnout. S průměrnou známkou 8,1 se na děleném prvním místě umístili Petros a Matěj, sledovány Jiřím se známkou 8,0 a Maxem se 7,9. Celý tým pak dosáhl na průměrnou známku 7,5. V příští sezóně budu muset začít rozdávat i horší známky než 6 :-)

Docházka

Výkony hráčů jsou závislé na jejich přístupu k tréninkům, proto byli vyhlášeni hráči s největší účastí na trénincích:

68x - Jakub K.

67x - Jiří B.

64x - Matěj M.

60x Samuel J.

58x Max I., Václav J.

Plány

V následující sezóně se posuneme už na celé hřiště, kdy už budeme hrát za starší žáky. Přípravu zahajujeme letním soustředěním od 15.8. do 19.8. ve Věšíně. Připravují se přípravné zápasy, kde si vyzkoušíme souhru ještě před zahájením sezóny.

Poděkování

Všem hráčům, kteří nás reprezentovali při mistrovských a přípravných zápasech.

 

Velké poděkování samozřejmě patří realizačnímu týmu, který se snaží s každý hráčem pracovat individuálně a tím mu dávají větší klid na soustředění se při nácviku nových dovedností, což je u takto rozmanitého týmu, jako jsme my, klíčové. Takže VELKÉ poděkování patří kolegovi trenérovi: Jiřímu BERÁNKOVI, na podzim ještě Petrovi NEBESKÉMU a na jaře pak Déňovi, který mi také občas pomáhal za spolupráci v této uplynulé sezóně.

 

Další poděkování samozřejmě směřovalo k rodičům, kteří kluky a náš tým podporují finančně, odváží na zápasy, vodí kluky na tréninky, bouřlivě nás podporují. V neposlední řadě jim patří velké díky za přípravu pokrmů pro konání oslavy zakončení "dokopnou". Díky tomu jsme byli schopni být samostatní. Všem velké díky.

 

Další poděkování patřilo našemu mateřskému klubu TJ SOKOL ŘEPY, který nás podporuje a stará se o zajištění soutěží.

 

Další velké poděkování patří našemu hlavnímu sponzorovi firmě www.dovoz-jidel.cz (Beránkům) za kompletní zajištění občerstvení na dokopnou a finanční příspěvek na turnaj v Olšanech. Dále firmě KBJ (od Jiřího Mottla), která dodala sladkosti do balíčku, šáňa a občerstvení na turnaj v Olšanech a Jonákům za sportovní pytle do balíčku.

 

Další poděkování patří rodičům, kteří se nějakou měrou podílejí na chodu našeho týmu při zápasech, trénincích a turnajích:

 

Jiřímu MOTTLOVI - náš zapisovatel, bez kterého bychom neměli předchozí statistiky. 

 

Fotograf - Jiří ONDRÁK - zvěčňuje naše děti při akcích a v jednotlivých zápasech.

 

Manželce Jarče - za velkou podporu, trpělivost a shovívavost se dvěma fotbalisty doma :-), dále za občasnou roli vedoucí týmu při zápasech. 

Trenér