Turnaj "O pohár starosty obce Povrly" v úterý 1.5.2018

02.05.2018 09:03

V úterý 1.5.2018 jsme brzo ráno zajížděl na turnaj na trávu do obce Povrly, kde se mělo potkat celkem 18 týmů ve třech skupinách. Kdy první dva týmy postupují do další tabulky o konečné 1.-6. místo, týmy na 3. a 4. místě do tabulky o konečné 7.-12. místo a týmy na 5. a 6. místě do tabulky o konečné 13.-18. místo. Zápas se hrál na 15 minut, takže nás čekalo odehrát celkem 135 minut zápasů. Cíl byl skončit do druhého místa ve skupině a poprat se o medaili :-) 

Na tento turnaj byli nominováni: Petros T., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Samuel J., Arsi B., Jakub K., Vasyl G., Tomáš S.

Nyní jen v krátkosti přináším výsledky jednotlivých zápasů:

SK Kladno : Řepy        1 : 0

Brankář: Tomáš S.

První zápas turnaje, který je vždy důležitý pro další působení v turnaji. Kluci nastoupili aktivně a snažili se hrát a kombinovat. Jenže nás zradil klid v koncovce. Nedařilo se nám dobře si připravit zakončení. Soupeř z ojedinělé akce, kdy zazmatkoval náš brankář a místo, aby míč v klidu vzal do ruky, špatnou rozehrávkou soupeře vybídl ke skórování. Tuto smolnou prohru jsme si nesli i do další fáze turnaje, když tento tým s námi postoupil do tabulky o konečné umístění :-( Přesto herně to nebylo špatné. 

Rapid Liberec : Řepy       0 : 2

Brankář: Tomáš S., góly: 2x Matěj M.

Kluci stále chtěli hrát, bohužel ani tentokrát si nedokázali dát kvalitní finální nahrávku a chyběl jim větší klid v zakončení. Na takovém soupeři se mohli více rozehrát a dostat se tak do herní pohody.

Mongaguá Ústí nad Labem : Řepy    0 : 1

Brankář: Tomáš S., gól: Petros T. (Jirka)

Hned v úvodu jsme šli do vedení a vypadalo to, že si v pohodě dokráčíme pro vítězství. Opak byl pravdou. Místo abychom hru roztáhli a vytáhli soupeře z obranného bloku, tak jsme sérií nahrávek kolem tohoto valu střed hřiště ještě více zahušťovali. Soupeř párkrát zahrozil z brejků, kde k vsítění gólu moc nechybělo. Jsme bohužel v tomto nepoučitelní a nedokážeme si jasný zápas užít a tzv. si udělat skóre.

Union Vršovice : Řepy        2 : 0

Brankář: Tomáš S.

Houževnatý soupeř. V takových zápasech se už musí ukázat jednotlivci, jak jsou silní 1:1, jak jsou silní v osobních soubojích, jak si věří. Naši hráči však věřili pouze Matějovi, na kterého směřovaly všechny nahrávky. Asi si kluci říkali "ať se snaží, já už jsem své udělal". To bohužel s takovým soupeře nestačí!!!

Běchovičtí Sršni : Řepy       4 : 0

Brankář: Tomáš S.

Zápas jak přes kopírák. Víc už nebudu dodávat. Možná jen, že vše umocnilo to, že jsme byli po obědě a kluci vypadali hodně líně.

 

V konečném zúčtování základní skupiny jsme obsadili až 4. místo a šli do skupiny o konečné 7.-12. místo. Jednu prohru jsme si bohužel nesli s sebou, jelikož s námi, jak už jsem předesílal, postupovalo i SK Kladno.

TJ EMĚ Mělník : Řepy           0 : 0

Brankář: Tomáš S.

Trochu jsem přeskupil sestavu a Matěje jsem posunul na útok, aby tedy všechny nahrávky alespoň směřovali dopředu a ne do středu hřiště, kde doposud hrál. To se povedlo a od první minuty jsme si vytvořili herní převahu. Jenže co je nám platná převaha, když nedokážeme trefit bránu!!! :-( Nevěřil jsem, co všechno se nedá zakončit gólem.  

FK Neštěmice : Řepy            1 : 2

Brankář: Tomáš S., góly: Matěj M. (Petros), Adam O. (Matěj)

Hratelný soupeř, kde se tolik neprojevovalo to, že někteří hráči prostě nechtějí ukázat, co je v nich.

Admira Praha : Řepy             1 : 0

Brankář: Tomáš S.

Podobný zápas z úvodu turnaje, kdy si kluci vytvořili herní převahu. Při zahrávání soupeřova rohu jsme si nešťastně dali vlastní gól. Z dalšího tlaku už však gól nepadl. Takže opět ztráta s hratelným soupeřem.

TJ Povrly : Řepy           1 : 3

Brankář: Tomáš S., góly: Václav J. (Matěj), Samuel J., Petros T.

Zápas s hratelným soupeřem, kde už asi kluci tušili, že bude konec turnaje, tak se vyždímali a najednou to šlo. Pozdě, ale přece.

Tento turnaj je pro nás asi prokletý a opět jsem odjížděl se smíšenými pocity :-( V závěrečné skupině jsme obsadili opět 4. místo a tím celkově 10. Myslím si, že tento tým má potenciál na vyšší příčky, ale musí chtít všechny články tohoto soukolí! Někomu to nešlo, to se stane, ale někdo se mi zdálo, že ani nechce přiložit "ruku k dílu". Turnaj dobře odehrál Matěj, který se opravdu nenudil. Sam hrál s velkou chutí, stejně jako Jiří, ale ten až v druhé části turnaje, Arsi byl důrazný a nevynechal žádný souboj. Příště se snažit si více zahrát s míčem. Zbytek pokračoval v nepřesných nahrávkách a za svými maximy hodně zaostali. Tome nakonec k Tobě. Potřebuji, abys byl soustředěný na zápas a rozlišoval, co je malá domů a co míč od soupeře, včas si vybíhal a rozehrávku nedával "kopcem". Jestli toto odstraníš můžeš být pro tým platným článkem. Díky. Věřím Ti.

Rodičům, kteří nás doplnili, děkujeme za povzbuzování. Berezhnykům děkujeme za sladkou odměnu. Kolegům Jirkům děkuji za pomoc a vytvoření zázemí.