V neděli 18.2.2018 turnaj BALKAP CUP na UMT Kostelec nad Černými lesy.

19.02.2018 16:14

V neděli 18.2.2018 jsme brzo ráno zajížděl na turnaj na UMT Kostelec nad Černými lesy, kde se mělo potkat celkem 10 týmů ve dvou skupinách. Kdy první dva týmy se potkají v utkání o finále. Zbylé týmy už čekal jen zápas o konečné umístění. Cíl byl tedy skončit do druhého místa ve skupině a poprat se o medaili, kterou by si kluci za náročné zápasy v zimní lize zasloužili :-) 

Na tento turnaj byli nominováni: Petros T., Max I., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Samuel J., Arsi B., Jakub K., Mykhaylo M., Vasil G., Tomáš S. Na poslední chvíli nám vypadl ze sestavy Mykhaylo, který nedorazil na sraz. 

Zápasy ve skupině se prodloužili z 20 na 25 minut, jelikož nedorazil tým z Uhelných skladů. Nyní jen v krátkosti přináším výsledky jednotlivých zápasů:

AFK Union Žižkov : Řepy       4 : 2

Brankář: Tomáš S., góly: Jakub K. (Petros), Matěj M. (Adam)

První zápas turnaje po týdnu prázdnin, takže se tým teprve hledal, sehrával se. Pár momentů tam bylo pěkných, ale nedařilo se nám soupeře dostupovat a dva vysocí hráči v útoku měli hodně prostoru, i když jsme si řekli, že nechceme nechat soupeře zakončovat, když se po dlouhé době v brance objevil Tomík, na kterém byla vidět nervozita. Dále mi chyběla komunikace na hřišti a větší pohyb.

SK Praga Vysočany : Řepy              1 : 1

Brankář: Tomáš S., gól: Matěj M.

Hra se zlepšila. Obránci dobře dostupovali soupeře a tím hodně míčů získávali. Super. Stále nám chybělo více využívat celou šířku hřiště. Hodně nahrávek směřovalo do středu hřiště, kde byl zahuštěný prostor. Škoda, že krajní záložníci více nevyužívali prostoru, kde se dalo hrát 1:1. Přesto první bod a malinká vzpruha :-)  

SK Chabry : Řepy         0 : 5

Brankář: Tomáš S., góly: 3x Petros T. (Matěj, Max, Arsi), 2x Matěj M. (Max, Petros)

Konečně jsme se dočkali, krásné kombinační hry s rychlým přechodem do útoku. Obránci i s Tomíkem zavřeli zadek a z toho těžil celý tým. Hráči byli v pohybu, nebáli se 1:1, výborně se tlačili do zakončení. Pěkný zápas. Díky vysokému skóre jsme se dostali na druhé místo ve skupině. Bylo to o fous. Uf. Toto umístění nám přivedlo vítěze druhé skupiny.

TJ Sokol Zdislavice : Řepy             0 : 5

Brankář: Tomáš S., góly: 3x Matěj M. (Jiří, Petros), 2x Petros T. (2x Matěj)

Kluci si udrželi tempo a nasazení. Přesto se nemohli dlouho přes zadní "beton" soupeře prosadit. Dlouho jsme vedli pouze 1:0 a to přišla Tomíkova chvíle, kdy se blýskl dvěma pěknými zákroky. Pak už se soupeř pustil a kluci už navyšovali skóre. Opět pěkně kombinovali, hru si užívali. Super. Tato výhra nás posunula do finále.

SK BALKAP : Řepy         7 : 1

Brankář: Tomáš S., gól: Matěj M. (Venca)

Zápas se soupeřem, kde se v sestavě objevily pro nás známé tváře (Néba, Mathias) a byly tam nějaké hecovačky :-) Nám se zápas moc nepovedl. Chtěli jsme hrát stále útočný fotbal a hru jsme otevřeli, což houževnatému soupeři vyhovovalo a chodil často do přečíslení. Jediným světlým momentem byla super rozehraná standartka. Prohra znamenala konečné 2. místo. Úkol splněn :-)

Nakonec jsme nezůstali jen u stříbrné medaile, jelikož naši dva hráči se měli ještě "poprat" o individuální ocenění. Petros o nejužitečnějšího hráče turnaje, kdy to nedotáhl do konce a v rozstřelu padl. Zato Matěj oba rozstřely o střelce a hráče s nejvíce asistencemi zvládl na 100% a zaslouženě si odnesl ocenění. Turnaj se mu moc povedl a doslova do čeho kopnut, to tam spadlo :-) Matějovi i Petrosovi gratuluju. Stejně tak celému týmu, který moc chválím a jsem rád, že hráčům přibyla do sbírky medaile a do vitríny pohár. Jednotlivé nedostatky jsme řešili v průběhu turnaje, a tudíž nebudu hodnotit jednotlivce.

Rodičů, kteří nás doplnili děkujeme za povzbuzování, se kterým nepřestávali i za nepříznivého stavu ve finále. Byli jste skvělí .-) Jonákům děkujeme za sladkou odměnu. Kolegům Jirkům děkuji za pomoc a vytvoření zázemí.