V neděli 19.9.2021 mistrák doma s SK Čechie Uhříněves.

20.09.2021 06:59

V neděli 19.9.2021 jsme sehráli další domácí zápas s SK Čechie Uhříněves. Pro zápas byli nominováni: Standa K., David K., Daniel D.,  Vasyl G., Petros T., Maksim I., Petr V., Adam O., Matěj M., Ivan S., Václav J., Samuel J., Arsi B., Jakub K., Denis J.K., Tomáš S. Nemocný byl stále Ondra, zraněný Jiří. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      0 : 2

Brankář: Tomáš S.

2. poločas      1 : 1

Brankář: Tomáš S., gól: Adam O. (Petros)

Konečné skóre se zastavilo na domácí prohře 1 : 3.

Měli jsme za sebou dva povedené zápasy s Duklou a se Zličínem a já už si myslel, že jsme všichni pochopili, jak musíme proti starším, statnějším týmům hrát. I proto jsem doufal, že konečně s tabulkově slabším soupeřem konečně dosáhneme na první bod či body. Zbývalo jen zopakovat výkony z předchozích zápasů. To se bohužel nepovedlo a opět jsme si počínali hodně naivně až hloupě, bez důrazu, někteří hráči i s malým zájmem. Už jsme si zvykli, že každou naší chybu je schopen soupeř potrestat a to se stalo, když nejsme schopni odkopnout míč na hranici vápna a dovolíme soupeři zakončit a to hned 2x :-( Horší vstup do zápasu jsme snad ještě neměli. Poté se hra trochu srovnala, ale stále mi chyběla větší rychlost v provedení, váhali jsme s rozehrávkou, nebyla nabídka. Takto si nepředstavuji výkon, který by měl vést k zisku bodů. Soupeř si nic nekomplikoval a i s pomocí brankáře nakopával na útočníky dlouhé nákopy. Poté, co obránci v úvodu zápasu udělali pár hrubek, se srovnali a soupeře už nepouštěli do zakončení. Na druhou stranu ani my jsme si nebyli schopni rychleji přihrát a dostávat se za jejich obranný val. První poločas jsme nějak dotrpěli a já doufal, že se nám podaří kluky trochu nabudit do druhého poločasu. Vystřídali jsme. Bohužel ani vstup do druhého poločasu nepřinesl žádnou dramatickou změnu. Zápas byl spíše takovým bojem, než hrou. Když už jsme se dostali do zakončení, tak úřadoval brankář soupeře, který si počínal už hodně brankářsky vyspěle. Šlo o to si připravit průnikovou nahrávku na útočníky a rychle přenést hru, aby důrazní obránci nedokázali reagovat. Pár dobrých pokusů tam bylo, ale nic, čím bychom si vytvořili větší tlak. Mezi tím soupeř kopal pokutový kop za faul. To už bylo 0:3 a smiřoval jsem se, že se dnes nedočkám pěkné hry, natož bodů. Alespoň pěkné hry jsme se nakonec dočkali, když po rohu dal Adam hlavou na 1:3 a najednou nás bylo všude plno. Zrychlila se kombinace, hráči byli v náběhu, chtěli hrát. Super. Jenže je bláhové si myslet, že celý zápas strhnu ve svůj prospěch posledních 20 minut. Tak lehký, naivní soupeř nebude v této kategorii nikdo. Takže je potřeba se z této prohry poučit a do zápasu vstoupit od první minuty soustředěně, se zájmem, chtít si to užít. Pokud se někdo necítí, tak je lepší to říci před zápasem, ale přijde mi, že je to spíše lenost! Nyní nás čekají v krátké době tři zápasy, které si doufám, půjdeme užít více, co říkáte?

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Standa 3 - bylo vidět, že sis od fotbalu odpočinul a chtěl si hrát, dobře si přenášel hru, už začínáš spoluhráčům důvěřovat. David 2 - ze začátku jsi působil unaveným dojmem a chyběl důraz v osobních soubojích. Sice jsi chtěl hrát, ale je potřeba být v rozehrávce rozhodnější. Dan 2 - stále je na Tobě vidět tréninkový a zápasový výpadek přes léto. Je potřeba na tréninku pracovat, pracovat a pracovat, aby ses dostal do větší herní pohody. Petros 3- oživil jsi hru, chtěl jsi hrát, zapojoval ses do kombinace. Je potřeba zachovat větší klid v koncovce. Dokonce ses vracel a chtěl si získat míč zpět po ztrátě. Vasyl 3 - hrál si zápas za MD a větší část hodnocení je za výkon v tomto zápase, kde jsi výborně mluvil na spoluhráče, dobře jsi dostupoval a získával míče od soupeře. Maksim 2 - musím se opakovat a je mi to líto. Jsi jeden z mála hráčů, kteří po celý zápas chtějí hrát, nabízejí se, jdou si pro míč, který konstruktivně vyváží, ale ty nahrávky a jejich přesnost :-( Je mi to líto, hlavně kvůli Tobě. Petr 2 - dobře plníš defenzivní činnosti, kdy dobře dostupuješ soupeře. Přesto bych byl rád, abys více doplňoval střeďáka a nebál ses více zapojovat do kombinace. Myslím, že Tvoje absence ve středu hřiště chyběla pro vytváření "mikro regionů", kterými snáze vyvezeme míč. Mysli na to a více se zapojuj směrem dopředu. Adam 3 - už je vidět, že se dostáváš do herní pohody. Dovolil sis 1:1, ukázal jsi svojí rychlost. Myslím, že budeš dostávat stále více prostoru, ale neusnout na vavřínech. Slibuješ? Matěj 2 - po vystřídání Sama ses objevil ve středu hřiště, kde to nebylo úplně ono. Ty chceš mít všechno a chtěl bys všechno zakládat, jenže bylo potřeba míč více přidržet a rozdat do krajů zálohy či útoku. Pravdou je, že chyběla nabídka. V útoku je tato Tvá vlastnost být u všeho využitelnější, účelnější. Venca 2 - lépe ses nabízel pro rozehrávku, ale již při přebírání míče byl vidět Tvůj respekt ze soupeře. Škoda, že ses více nezapojoval do kombinace v trojúhelníku. Ivan 2 - podobně jako Max, chceš hrát, dobře odebíráš míče soupeři, ale tolik zkažených nahrávek nemá nikdo v týmu :-( Na tom musíme zapracovat, co říkáš? Sam 1 - nevím, zda jsi měl nějaký zdravotní problém? Ale nic si neříkal. Jinak si nedokážu vysvětlit Tvůj přínos týmu v tomto zápase :-( Nechtěl jsi hrát, pouze si chodil. Pokud tam byl nějaký důvod, tak bych ho rád věděl. Pokud ne, tak už nikdy více takový výkon, prosím! Díky. Arsi 2 - začátek zápasu jsi byl také jak v oblacích! :-( Schovával ses, chyběl mi větší "hlad" po míči. Po upozornění ses začal více zapojovat do kombinace a vymýšlet průnikové nahrávky. Příště hned od první minuty, ju. Kuba 3- sváděl si rychlostní souboje a rval ses o každý míč. Super. Ale pokud to nevede až do zakončení, což bylo přes rychlostně dobře vybaveného obránce těžké, tak je potřeba něco změnit (vyměnit si místo se spoluhráčem v útoku, zaseknout míč a nechat soupeře přeběhnout, apod.). Myslím, že Ty něco vymyslíš, že jo? :-) Déňa 2 - sníženou známku máš za prvních 10 minut, kdy jste si nedokázali v obraně udělat pořádek kolem vápna. Pak už jsi byl 100% a většinu nebezpečných protiútoků jsi byl schopen zastavit. Je pravda, že nakopáváním míče soupeřem na útočníky to máte jako obránci těžké a nenudíte se. Takže za další část zápasu už chválím. Tomáš 3 - moc Ti děkujeme opět za pomoc. Máš dobrou rozehrávku rukou i nohou z autového výkopu. Měl jsi pár pěkných důležitých zákroků, super. Průměrná známka týmu je 2,3.

Rodičům, kteří dorazili, moc děkujeme za povzbuzování.  Vasylovi děkujeme za odmávání zápasu.