V neděli 21.10.2018 jsme sehráli mistrák venku na trávě SK Zbraslav.

23.10.2018 20:50

V neděli odpoledne jsme odehráli další mistrovský zápas venku na trávě SK Zbraslav. Počasí nám přálo, jen terén byl hodně špatný, plný děr a drnů. Na srazu vypadali kluci natěšeně. Na marodce jsme měli Filipa Kvap. a Arsiho B. Pro zápas byli nominováni: Martin P., David K., Jaroslav H., Matija B., Ondřej D., Daniel D., Jundai H., Vasyl G., Adam O., Max I., Jiří B., Matěj M., Václav J., Samuel J., Jakub K.

1. poločas      2 : 0

Brankář: Ondra D.

2. poločas      1 : 0

Konečné skóre se zastavilo na prohře 3 : 0.

Nečekal nás lehký zápas, jelikož Zbraslav okupovala druhou příčku. Bylo nutné, aby všichni šli do zápasu s maximálním nasazením a nevynechali jsme žádný souboj. Bohužel to se nám úplně nedařilo. Chyběl nám větší pohyb a takový ten, jak já říkám "hlad" po míči. Přesto se soupeř těžko dostával do zakončení. Naopak my jsme si vytvořili spousty slibných šancí, kdy jsme využívali stran hřiště, odkud chodil do vápna jeden pěkný centr za druhým. No a v krátkém čase se prakticky do prázdné branky netrefil Matěj, Jiří, Matija, Jundai,... Škoda. Vše mohlo být jinak. Jak to tak bývá, tak udeřil soupeř, kdy z ojedinělé šance z dorážky, šel do vedení. Před brankou chyběl větší důraz, lepší organizace. Tentokrát naši zametači nebyli tak 100% jako v minulém zápase. Přesto jsme si do poločasu vytvořili ještě pár šancí, ale stále naše snaha vyšla naprázdno. Opět chyběl větší klid v koncovce. A tak opět trestal soupeř a dal nám gól tzv. do šatny. Byl jsem hodně smutný z naší "impotence" zakončení a ze soupeřovy produktivity. V kabině jsme se chtěli do zápasu více "nakopnou". Bylo důležité zvětšit důraz, více se rozpohybovat, rozkomunikovat a doufat, že to tam konečně spadne. První část plánů se povedla a skutečně jsme ještě zvýšili obrátky, i když soupeř také. Takže se většinou hrálo ve středu hřiště. I teď jsme se dostali do zakončení, ale soupeřova branka byla snad zakletá! :-( Matija dal břevno, opět jsme nebyli schopni trefit bránu ve vápně. Takže soupeř pečetil konečné skóre po rohu v poslední minutě, kdy jsme opět špatně dostoupili soupeře při dorážce. Dostali jsme velkou lekci z produktivity. Soupeř nebyl lepší, ale byl nakonec ten šťastnější a vymlouvat se na špatný terén také nemůžeme, protože byl pro oba stejný.

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů: Martin 7-nebojíš se hrát, chceš hrát, ale vše si chceš dělat po svém, občas přijmi radu a uvidíš, že si vše ulehčíš a budeš mít ještě více času a místa pro vyvážení míče. David 8-hrál si na jednoho z lepších hráčů soupeře a prakticky jsi ho "vymazal, dobře si dostupoval, byl jsi důrazný a více a více si dovoluješ a míče vyvážíš. Automaticky už chodíš na rohy do vápna. Super. Ondra 7-pro Tebe určitě divný zápas, první střely jsi dobře kryl, všechny góly padly z dorážek. Chválím Tě za mluvení, vybíhání. Jarda 6-skoro jsem na hřišti o Tobě nevěděl. Zkus se více zviditelnit, více mluv, více se nabízej o nahrávku, více se zapoj do hry. Půjde to? Daniel 6-pro Tebe těžký zápas, je potřeba si jít pro míč a nečekat na něj a bacha na první dotek. Matija 7-objevil ses na kraji zálohy a šlo Ti to k duhu. Na kraji si měl více prostoru na souboje 1:1, do kterých ses nebál jít. Super. V druhém poločase ses postupně "vytrácel" ze hřiště. Asi už Ti docházeli sily, což se dalo pochopit. Jundai 7-hodně toho naběháš, jsi důrazný, nebojíš se 1:1, "cpeš" se do zakončení. Chybělo více štěstí v zakončení. Vasyl 7- každým zápasem se více zklidňuješ, více si dovoluješ, umíš být důrazný, snaž se pořád dostupovat hráče, když má soupeř míč na kopačkách. Max 8-první zápas po dlouhé době a bylo vidět, že si chceš zápas užít. Radu, že si máš dnes vše zjednodušit a nekličkovat, sis vzal za své pouze ze začátku, pak už si rozjížděl svůj kličkový koncert a docela Ti vycházel. Přesto bych uvítal, abys byl příště více přímočarý a využil si své rychlosti při vedení míče. Adam 7-v prvním poločase si byl bez jiskry, nemluvil si, byl jsi nedůrazný, při prvním gólu si vůbec nereagoval. Do druhého poločasu přišel jiný Adam, ten důrazný, který mluví a organizuje rozestavení, ten kterého chci na hřišti. Na příště jsme domluveni, že Tě mohu před zápasem nakopnout! Doslovně :-) Jiří 7-Tobě se naopak první poločas hodně povedl, kdy Tě bylo plné hřiště, nabízel ses, chtěl si hrát, dostával ses do zakončení. Moc jsem Ti přál dát gól, když dorazil děda :-) V druhém už ses trochu vytratil z hřiště, ztratil si jiskru. Škoda. Matěj 8-opět si vykrýval střed hřiště, kde měl soupeř hlavního rozehrávače akcí. Měl si to náročné a zvládl si to dobře, kdy si hodně míčů zachytil, získal a následně rozehrál, přesto Ti hledám do středu parťáka, aby si měl více času míč podržet a počkat si na náběh spoluhráčů a ne je vybízet nahrávkou někdy zbrklou. Venca 7-dopředu dobrý, dával si pěkné centry do vápna. Super. Jenže se Ti nechce vracet! Zkus příště zapracovat i na práci dozadu a budu spokojený. Sam 7-chtěl si hrát, postupně ses objevil na více postech a na všech si odvedl dobrou práci. Vidím v Tobě potenciál se objevit ve středu hřiště, ale to vyžaduje maximální nasazení, jako má Matěj a ne se na to občas vyfláknout. Co myslíš, zkusíme to? Kuba 6-po dobrých výkonech v předchozích zápasech sis vybral slabší chvilku, kdy ses nemohl dostat do zápasu, byl si bez šťávy, špatný odhad na míč. Doufám, že hned v dalším zápase se vše vrátí do starých kolejí a budeš zase ten důrazný, soustředěný bek. Průměrná známka 7,0.

Závěrem si chci jen malinko povzdechnout. Po zbytek dne jsem byl smutný, protože hra nevypadala úplně špatně, individuálně to nebylo také špatné, přesto jako celek jako tým jsme prohráli! Doufám, že v dalších zápasech budeme mít v koncovce více štěstí, a že jednotlivci se zkusí nastartovat od první minuty a nasazení jim vydrží až do té poslední. Pak se můžeme radovat.

Rodičům děkujeme za opravdu bouřlivé povzbuzování na tribuně. Vasylovi st. děkuji za odmávání zápasu na postranní čáře.