V neděli 22.10.2023 mistrák venku na UMT SK Ďáblice

25.10.2023 16:45

V neděli 22.10.2023 jsme sehráli mistrovský zápas venku na UMT Ďáblice. Pro zápas byli nominováni: Vasyl G., Adam O., Jiří B., Ivan S., Arsi B., Jaroslaw B., Tomáš S., Adam S., Dominik Š., Štěpán Ř., Christian De M., Jan Š., z MD nás doplnili Daniel L., Štěpán V. B. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      2 : 1

Brankář: Tomáš S., gól: Adam O. (Arsi a Ivan)

2. poločas      3 : 0

Brankář: Tomáš S.

Konečné skóre se zastavilo na venkovní prohře 5 : 1.

Mohli jsme si vybrat, zda chceme hrát na podmáčené trávě nebo na menší UMT. Po dohodě jsme se rozhodli hrát na UMT. Měla to být pro nás výhoda, abychom mohli využít práci v malém prostoru a naopak aby soupeř neměl velký rozlet :-) Ze začátku se zdálo, že to byl dobrý krok, protože ani jeden tým se nedostával do zakončení. Hra se odehrávala ve středu hřiště. Soupeř působil více kompaktně a sehraně. Pravdou je, že každý zápas hrajeme v trochu pozměněné sestavě, ale většina si myslím, že už na svém postu hrála. Mrzí mě, že stále na hřišti působíme plachým dojmem. Výjimkou byli například Honza, Ivan, Adam O., kteří se nebojí v soubojích přitvrdit a udělat si respekt. Soupeř šel do vedení z nahozeného míče, kdy si Tomáš ve vápně neudělal dostatečný respekt a minimálně nezařval "mám", což vždy soupeře vyleká. Tome, už několikrát sis vyzkoušel, že to funguje. Nikdo nechce, abys šel do souboje a zranil ses. Věřím, že to víš sám. Na tento gól jsme dokázali reagovat, kdy se ve skrumáži ve vápně dostal po odrazech a předchozích pokusech o zakončení od Ivana a Arsiho míč k Adamovi O., který se nemýlil. Super. To trochu soupeře přibrzdilo. Do poločasu nám však odskočil o jeden gól a těsně před přestávkou jsme měli velké štěstí, kdy míč poskakoval na našem břevně. Uf. Zápas nebyl špatně rozehrán, bylo však nutné zvýšit obrátky a chtít se více ukázat, více to na hřišti prodat. Bohužel chvíli po začátku druhého poločasu musel kvůli svalovému zranění střídat dobře hrající Vasyl. Poté už jsme hráli na riziko. Kluci zlepšili pohyb, jenže jsme se více vytáhli z obranného bloku a soupeř z toho těžil. Ne, že by to byly vypracované akce, ale jak jsme se více tlačili na soupeřovu polovinu, tak začal vznikat větší prostor pro zaběhnutí od soupeře. Byl jsem rád, že se dohry dostali i hráči z MD, kterým moc děkujeme za pomoc, a myslím, že se neztratili a dávají nám velký příslib do budoucna. Po tomto zápase jsem měl už pocit, že všichni začínají chápat situaci, že není nikdo, kdo by za ně v zápase bojoval. Už je to na každém z vás, kdo je na hřišti, bojovat za tým, bojovat za dobrý výkon, bojovat za dobrý výsledek. Za to jsem upřímně rád. Opravdu i u soupeřů najdete 2005 jen sporadicky a týmy jsou tvořeny převážně z 2006 a 2007. Držím nám palce :-)

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Vasyl 3 - do střídání dobrý výkon, jeden z mála se snažíš klky burcovat a svým výkonem se snažíš být příkladem, někdy zbytečně panikaříš, ale uvědomuješ si, že už za Tebou nikdo není. Takže chválím a jsem rád, že se snažíš vyvarovat zbytečným faulům. Adam O. 3 - objevil ses ve středu zálohy a myslím, že jste si s Arsim vyhověli. V druhém poločasu jste se oba více tlačili dopředu a už nezbývali síly se vracet. Bacha na to! Soupeř měl pak usnadněný postup vpřed. Jiří B. 2 - piloval si sice lajnu, snažil ses centrovat do vápna, ale ta přesnost :-( Škoda, máš dobrý nákop. Jinak bych ocenil, aby sis více dovoloval 1:1 směrem dopředu a více využil své postavy v osobních soubojích. Věřím, že obojí v dalším zápase zlepšíš. Ivan 3 - v tréninku si dobře pracoval v útoku, takže jsem se rozhodl Tě tam posunout a myslím, že si nám všem ukázal, jaký jsi bojovník, kdy nevypustíš žádný souboj, hodně jsi toho naběhal. Super. V druhém poločase ses musel vrátit do obrany a také to šlo :-) Arsi 3 - jak jsem říkal u Adama, první poločas jste hráli více organizovaně a drželi jste posty, snažil ses míče rozdávat do stran, snažil ses o kombinace, ale chyběla větší nabídka od spoluhráčů. Jarda 2 - nastoupil si do druhého poločasu a pořád působíš nervózně oproti tréninku. Tam už si křikneš o nahrávku, nebojíš se 1:1. V zápase to je potřeba prodat. Souhlasíš? Tomáš 3 - už jsme si u Tebe zvykli, že na spoluhráče dobře mluvíš, snažil ses i o konstruktivní rozehrávku, jen se vždy v rychlosti podívat na obě strany, jestli není někdo v lepší pozici, tady mi opět chyběla větší aktivita od spoluhráčů, kteří si na Tebe nekřiknou a spíš se schovávají. Klidně jim to řekni :-) Tentokrát sis dobře pohlídal tyč u standardky. Adam S. 2 - byl to Ty, který byl v útoku zkušenější, ale trochu ses této role zaleknul, že. Je potřeba se oprostit od nervozity a jít si zápas užít, vyzkoušet kliku, zakončení. Ty jako útočník jsi na tom lépe, než obránci, kteří už za sebou nemají žádné spoluhráče, tak se neboj něco zkazit, ju. Dominik 2 - dostal jsi za úkol dělat toho zametače, který bude zajišťovat celou obranu díky své rychlosti a dobrému čtení hry. Bohužel jsme si asi nerozuměli a tuto roli za Tebe dělal Honza. Jinak věřím, že v dalším zápase to bude lepší, protože vím o Tvé rychlosti, důrazu a technice. Věříš tomu také? :-) Štěpa 2 - máš výbornou kličku, dobré držení míče, jen je potřeba zůstávat na kraji zálohy a tam si dávat souboje 1:1 a pak centrovat do vápna, nebo jít vystřelit. Co říkáš? V tomto zápase jsi každou kličku vedl doprostřed, kde si záhy narazil na 2 a někdy až 3 soupeře a míče si ztrácel. Je u Tebe výhodou, že se okamžitě snažíš míč získat zpět. Christian 2 - pořád na mě působíš zaraženým dojmem, po zápase jsi mi vysvětlil, že se bojíš, abys něco nezkazil. Klidně se neboj kazit a prodej ten svůj um, protože je vidět, že chceš kombinovat, míč tě poslouchá, ale v osobních soubojích jsi moc hodný. Honza 3* - za mě nejlepší hráč na hřišti. Byl jsi sebevědomý, dobře si četl hru, když bylo potřeba, tak si přitvrdil. Chválím.

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za podporu.

Nakonec chci poděkovat 4 hráčům (Petr V., Matěj M., Jakub K., Denis J.K.), kteří nastoupili do zápasu dospělých a všichni si vedli dobře. Díky.