V neděli 4.11.2018 jsme sehráli poslední mistrák podzimu doma s ABC Bráník "C".

07.11.2018 15:41

V neděli po poledni jsme odehráli poslední mistrovský zápas podzimní části sezóny na naší trávě s týmem ABC Bráník "C". Počasí nám docela přálo, terén byl mokrý a rychlý. Chtěli jsme v tomto zápase uspět a neztratit kontakt s čelem tabulky. Jenže rezervy zvučných týmů bývají nevyzpytatelné. Pro zápas byli nominováni: David K., Jaroslav H., Ondřej D., Jundai H., Matija B., Daniel D., Vasyl G., Max I., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Samuel J., Arsi B., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      1 : 1

Brankář: Ondra D., gól: jiří B.

2. poločas      1 : 0

Brankář: Ondra D., gól: Jundai H. (Matěj)

Konečné skóre se zastavilo na výhře 2 : 1. 

Od první minuty bylo vidět, že to bude těžký zápas. Soupeř ač byl vzrůstově menší, tak o to byl mrštnější, hbitější. Těžko se nám dařilo vymyslet nějakou slibnou kombinaci. Hra se hodně odehrávala ve středu hřiště. Proto jsem byl moc rád, že Jiří operoval na kraji hřiště, kde se zrodila gólová akce, kterou krásně zakončil. Soupeř měl dobrou kličku a bylo důležité mu hrát do těla, třeba i s pomocí důrazu a nenechat ho s míčem otočit, rozběhnout. To se nám docela dařilo. Až na výjímky, kdy je samozřejmě těžké hrát na hráče o hlavu menšího důrazně, o to bylo dostupování hodně důležité. David to tentokrát nedělal a vše hasil opět na poslední chvíli, až se to dostalo do vápna. Penaltou soupeř srovnal skóre. Do poločasu se už stav nezměnil. O poločase jsme se zkusili zklidnit, řekli jsme si, že je potřeba si dát míč dříve od nohy, více se nabízet, více dostat hru na strany. A skutečně do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a aktivně a vypracovali si spousta dobrých příležitostí do zakončení. Škoda, že z tohoto dobrého tlaku nepadlo více branek, ale pouze jedna, která byla nakonec vítězná. Matěj našel průnikovkou Jundaie, který se nemýlil. Zbytek zápasu už se odehrál už zase spíše ve středu hřiště, kde naše pokusy o průnikovou nahrávku zachytával soupeř. Stejně tak my zachytávali jejich pokusy. Na konci zápasu jsme se shodli, že to dnes byl doslova odpracovaný výkon. Odměnou jsou získané body a stále kontakt s čelem tabulky, na které ztrácíme pouze 3 body. Super. Příště doufám, že do hry dáme více právě té hry a radosti, co říkáte? :-D  

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. David 6-bohužel jsi opět nedostupoval hráče a vše si řešil na poslední chvíli. Již několikrát si nám všem ukázal, že dokážeš hrát do těla, míč získat a ještě vyvézt a nahrát. Zkus to takhle. Prosím. Ondra 9-plníš výborně svou úlohu a tým se na Tebe mohl spolehnout. Měl jsi pár moc důležitých zákroků, umíš tým nabudit. Super. Jarda 8-nevystoupil si ze svého stínu, opět jsi byl tím nenápadným hráčem. Vím, že bojuješ, jak nejlépe umíš, ale zkus si zápas ještě více užít, zavolat si o nahrávku, ještě více se zapojovat do kombinací. Určitě to půjde. Daniel 8-každý zápas děláš malý krůček vpřed. V tomto zápase ses několikrát zapojil do kombinace, už nemáš problém hrát na určeném postu. Jen tak dál. Matija 8-na kraji hřiště sis jistější, klidnější, pro soupeře nebezpečnější. Doufám, že brzy pochopíš tu obrovskou sílu si míč narazit o spoluhráče a zaběhnout si za obránce. Jsi rychlý, máš dobrou střelu, takže pak věřím, že Ti to tam  začne padat. Jundai 8-moc chválím, jak ses udržel na uzdě a pomáhal si i s bráněním ve středu hřiště. Škoda, že nezachováváš více klidu v koncovce a stejně jako u Matiji, zkus si to v koncovce zjednodušit i s pomocí spoluhráčů. Vasyl 7-byl jsi soustředěný, soupeře si dobře dostupoval, pro samé bránění ses moc nedostal do kombinace. Max 8-chtěl si hrát, opět ses trochu utápěl v kličkách, trochu mě chybí ta Tvoje "hlučnost", kdy si v minulosti byl na hřišti hodně slyšet, jak sis volal o nahrávku. Zkus to. Adam 8-v první půli jsem si tě chtěl vyzkoušet ve středu hřiště, kde Ti to moc nesedělo, co? V druhém ses vrátil na střed obrany, kde už si byl ve svém živlu :-) Jiří 10-objevil ses na kraji útoku, kde se mi líbí, jak si už několikátý zápas po sobě "hladový" po nahrávce po zakončení a konečně ses zaslouženě dočkal. Jen tak dál a jsem rád, že jsme protrhli smůlu, když přijede fandit děda :-) Matěj 9-v první půli to nebylo ještě úplně ono, párkrát ses zapomněl v útoku, stále bych si představoval, aby si více mluvil a organizoval si střed hřiště. V druhém poločase, to byl výborný výkon. Bylo vidět, jak moc chceš a byl si stále u míče. Super. Václav 8-v útoku Ti to sedí, nemusíš se tolik vracet :-) Těším se na nějakou pěknou střelu ze střední vzdálenosti. Sam 9-možná si měl štěstí, že si byl jen na poločas, ale ten si na zametači odehrál s velkým přehledem. Dobře si četl hru, míče si dobře rozehrával. Super. Arsi 8-začátek si trochu panikařil, ale postupem času ses dostával do herní pohody, kdy svým důrazem míče odebíráš a snažíš se o rozehru. Filip 7-chybí mi u Tebe větší zápal do hry, je potřeba být více soustředěný na hru, abys dokázal dříve reagovat na nahrávku, na získání míče. Vím, že máš dobrou kličku, ale dlouho jsem jí neviděl! Kuba 9-myslím, že si to odehrál, tak jak bylo potřeba. Hráče si dostupoval, odebíral míče. Průměrná známka 8,1.

Pozitivem zápasu bylo, že jsem neviděl ani jednoho hráče, který by zápas jen odchodil, což bylo u tak houževnatého soupeře klíčové. Za to všechny moc chválím.

Jsem rád, že nás opět hnala zaplněná tribuna a rodičům moc děkujeme za povzbuzování. Vasylovi děkujeme za mávání.