V neděli 5.9.2021 mistrák doma s FK Libuš 838

06.09.2021 07:02

V neděli 5.9.2021 jsme sehráli první domácí zápas s FK Lubuš 838. Pro zápas byli nominováni: Marek F., Standa K., David K., Vasyl G., Petros T., Maksim I., Jiří B., Matěj M., Ivan S., Václav J., Samuel J., Arsi B., Jakub K., Denis J.K., Tomáš S. Bohužel na poslední chvíli nám vypadl pro nemoc Standa. Nemocný byl stále Adam a nově Ondra, Petr byl po očkování. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      0 : 3

Brankář: Tomáš S.

2. poločas      3 : 4

Brankář: Tomáš S., góly: Jakub K. (Sam), Jakub K. (Matěj), Jakub K. (penalta)

Konečné skóre se zastavilo na domácí prohře 3 : 7.

Zápas pro nás s neznámým týmem, ale jak už jsem říkal, tak tato sezóna je hlavně pro nasbírání co nejvíce zkušeností. Takže jsme do zápasu vstoupili bez bázně a dlouho jsme drželi se statným soupeřem krok. Ani jeden z týmů se nedostával do zakončení. Kluci však opět vypadali, že mají ze soupeře respekt a spíše vyčkávali, vázla komunikace. Oproti minulému zápasu se zlepšilo dostupování a držení postů. To vedlo k tomu, že se soupeř skutečně těžko prosazoval. Super. Asi do 30 minuty byl stav stále 0:0 a kluci se pokoušeli o kombinace. Bohužel až o poločasu jsem se od Marka dozvěděl, že bojoval se svalovým zraněním. Takže jsme hráli od 20 minuty prakticky o 10 :-( pro příště prosím hráče, kteří by měli nějaký zdravotní problém, tak nás o tom informují, aby nedocházelo k prohloubení problému a oslabení týmu. Děkuji. Pak jsme se bohužel nevyhnuli  individuálním chybám v odkopu a soupeř začal trestat. Stejně jako v minulém zápasu jsme jeden gól dostali z pomalého vystoupení proti hráči, který se na vápně připravuje na střelu. Tam musíme reagovat rychleji. Do kabiny jsme šli s mankem 0:3. Bylo nutné kluky vybídnut ke větší komunikaci na hřišti, zlepšit nabídku, aby hráč, který má míč mohl pracovat rychleji. V této kategorii opravdu není na nic moc času! Do druhého poločasu jsme šli odhodláni se zápasem ještě něco udělat. Soupeř šel s podobným cílem do zápasu také a my jsme se prvních asi 5 minut nemohli dostat do herní pohody a dost jsme panikařili. Klid nám přinesl Kuba, který se posunul do útoku a začal větrat soupeřovu obranu. Na poprvé to ještě nevyšlo. Pak Sam rozehrával standardku a Kuba se ve vápně zorientoval nejlépe. Paráda. Kluky to nakoplo. Začali hrát více na míči, najednou byla lepší nabídka a byl to nyní soupeř, který začal panikařit :-) Když pak Matěj znovu vysunul Kubu, který upaloval na bránu a s klidem obhodil brankáře. Super. Najednou to bylo 2:3 a celé hřiště ožilo. Super atmosféra :-) Nyní nás zpětně může mrzet, že Petros nezachoval větší klid v koncovce, když výborně zachytil rozehrávku soupeře. Na hřiště jsme v této části zápasu kralovali. Soupeře však nakopla chybička našeho mladého brankáře Toma při zahrávání standardky. Hra se opět srovnala a akce byly vidět na obou stranách. Kuba vycítil, že by mohl dovršit hatrik, takže se rval o každý míč. Při jedné takové akci ho zastavil až brankář faulem. Kuba se postavil na pokutový kop a dovršil hatrik. Super. Stav byl 3:4 a bylo stále o co hrát. Nám však už docházeli síly a v závěrečné 15 minutovce jsme přestali držet posty a soupeř se snadněji dostával do zakončení. Škoda, ale klukům nešlo nic vyčítat, byli už opravdu na konci sil :-(

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Marek 1 - snažil ses, ale mrzí mě, že neřekneš, že máš svalový problém! Je pak těžké hodnotit Tvůj výkon, kdy na jedné straně oceňuji, že si nechtěl tým oslabit, ale mlčením se tak stalo. David 3 - lépe jsi dostupoval soupeře a tím si hodně míčů získával, jsi důrazný v osobních soubojích. Ne zákeřný :-) Nebojíš se míč vyvézt a konstruktivně přihrát. Petros 2- šel jsi až do druhé půle, jelikož ses zapojil do tréninku až těsně zápasem. Přesto si nám ukázal, že je to jako jízda na kole. Ta se také nezapomíná :-) Vasyl 2 - měl jsi za sebou zápas za MD, kde sis zahrál dostatečně a se stejně starými hráči, proto jsi šel do druhého poločasu. Umíš být pro soupeře nepříjemný, když ho natěsno obsazuješ. Super. Dobře předvídáš a při útočení hledáš dobré místa, kam Ti spoluhráči mohou nahrát. Možná si najdi signál, kterým spoluhráčům pomůžeš Tě lokalizovat (tlesknutím syknutí, apod.) Maksim 2 - snížené hodnocení máš pouze za počet zkažených nahrávek, ale už doufám, že pracujeme na jejich odstranění!? Jinak moc chválím za neustálý pohyb a nabídku o nahrávku. Bylo vidět, jak moc chceš hrát. Paráda. Měj však stále na paměti na jakém postu hraješ a jak se máš zachovat, když ho opustíš. Jiří 2 - šel jsi do druhého poločasu a to určitě není jednoduché chytit začátek. Pak ses zklidnil a začal sis více a více dovolovat. Super. Musíme však zapracovat na hře levou nohou, jasnačka? :-) Budeš se cítit lépe, když nebudeš přemýšlet, jakou nohou hraješ. Matěj 3 - vyhovuje Ti začít v útoku, kde se po Tobě nechce vracení :-) Nebojíš se jít do souboje, zapojuješ se do kombinace. Super. Stále mi u Tebe chybí větší komunikace. Jinak v druhém poločase ses objevil ve středu hřiště a dokonce jsi i držel post. Chválím. Venca 2 - každý zápas je u Tebe jiný. Předchozí dva zápasy Milín, Sršni, jsi jeden z klíčových hráčů, kteří tvoří hru a zapojují se do kombinace a pak přijde zápas jako tento a Ty působíš bázlivě. Mrzí mě to kvůli Tobě. Jsi výborný fotbalista, ale čas od času jsi svázaný trémou. Proč? Říkáme si, že je to hra, a že si jdeme hrát, tak si hraj. Děkuji. Ivan 2 - jsi rychlý a dokážeš se soupeřem držet krok. Stále více si dovoluješ a nebojíš se míč vyvážet. Super. Jen máš vždy za zápas pár nepředvídatelných nahrávek či kliček, které jsou na hraně. I tentokrát z jedné takové padnul gól. Je rozdíl, zda jsi zkoušíš něco u lajny, tam si zkoušej. Ale ve středu hřiště před vápnem, tam už musí být vše na jistotu, protože už za vámi obránci je jen brankář. Sam 3 - ukázal ses jako dirigent hry, kdy se nebojíš míč přijmout, jdeš do kličky a pak nahrávkou hledáš spoluhráče. Super. Bohužel je to fyzicky hodně náročné, proto je potřeba myslet na kvalitní stravu a spánek před zápasem. Našli jsme společně cestu, jak během zápasu nabrat sílu, přesto apel na zvyšování fyzické kondice i ve svém volnu! Slibuješ? :-) Arsi 2 - objevil ses na kraji zálohy, kdy jsi odehrál výborně minulý zápas. Tentokrát sis to někdy komplikoval kličkou místo, abys vyvezl míč s pomocí kombinace s předstopéry či střeďákem. Umíš hru zrychlit nahrávkou na jeden dotyk. Kuba 3- rozehřál ses na předstopéru, kde dokážeš být v soubojích důrazný, míč se nebojíš vyvézt. Tvá velká chvíle přišla ve druhém poločase, kdy ses posunul na útok a začal jsi pěkně zavářet obraně soupeře. Jen se obávám, že kdybys tam nastoupil od začátku, tak bys tak úspěšný nebyl :-) Nebo ano? Kladu si tuto otázku. Déňa 3 - začínáš mít přehled a dobře mluvíš na spoluhráče. V osobních soubojích si důrazný. Zároveň se snažíš míče i konstruktivně nahrát na spoluhráče. Super. Někdy je ale důležité si situaci zjednodušit odkopem, což už jsi pochopil a parkrát sis tak pomohl. Poprvé jste zkusili ofsaid systém. Sice nevyšel, ale už to začínáte vnímat jako možnost přibrzdit soupeře v útoku. Tomáš 2 - moc Ti děkujeme za pomoc. Tvé silné stránky jsou výběhy a rozehra rukou. Super. U standardek ještě musíme dopilovat stavění zdi a Tvé postavení. Zeptej se táty :-) Určitě Ti rád poradí. Průměrná známka týmu je 2,3. Nyní pracuji na rozboru videa, které vzniklo během zápasu. Byl bych rád, kdybychom našli způsob, jak si udělat rozbor zápasu u videa společně. Dám pak vědět.

Rodičům, kteří dorazili, moc děkujeme za povzbuzování. Atmosféra v druhém poločase byla super :-) Edgarovi děkujeme za odmávání zápasu.