V neděli 6.6.2021 další zápas letní ligy se sousedním FC Zličín.

07.06.2021 15:33

V neděli 6.6.2021 odpoledne jsme sehráli další domácí zápas letní ligy mladšího dorostu s přeborovým týmem ze sousedství FC Zličín. Pro zápas byli nominováni: David K., Ondra D., Vasyl G., Petros T., Maksim I., Adam O., Petr V., Jiří B., Matěj M., Ivan S., Václav J., Samuel J., Arsi B., Jakub K., Denis J.K., Edgar S.M. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      2 : 2

Brankář: Ondra D., góly: Arseniy B. (Petros), Edgar S.M. (Arsi)

2. poločas      2 : 1

Brankář: Ondra D., góly: Matěj M., Edgar S.M. (Matěj)

Konečné skóre se zastavilo na domácí výhře 4 : 3.

Máme za sebou sérii náročných zápasů, kdy sbíráme hodně zkušeností a vypadá to, že vše jen prohráváme. Je potřeba si uvědomit, že většina týmů je poskládána z hráčů jednoho ročníku 2004 a ještě k tomu hrají vyšší soutěže. Takže je vždy důležité si v zápase něco vyzkoušet a nebát se s takovými týmy bát hrát. Zápas se Zličínem má ještě náboj derby, což je ještě větší motivace :-) Nyní už k zápasu. Mrzelo mě, že nejsme schopni do zápasu vstoupit aktivně, tak abychom míče jen neodkopávali, ale naopak se nebáli hrát s míčem. Styl odkopávání je náročný pro všechny, protože bez míče hráči běhají nahoru, dolu. Což si myslím, že nikoho nebaví. Nikdo není kritizován za to, že chce hrát a něco zkazí. Takže první poločas byl herně podprůměrný a pouze pár akcí bylo pohledných, třeba ta, která předcházela našemu druhému gólu. Dokázali jsme míč vyvézt až z naší poloviny sérií narážeček do trojúhelníku a zakončit. Super. Co nám zápasy ještě ukázaly, že není na nic moc času. Ondra by mohl vyprávět, že :-) Takže klademe kluků na srdce, aby se snažili pracovat na dva doteky - zpracuji a dávám. Dále aby nedrželi dlouho balón na noze. Byť jsme již prohrávali 2:0, tak kluci dokázali do poločasu srovnat skóre a do druhého poločasu se začínalo od nuly. Musím říci, že do druhého poločasu přišel na hřiště jiný tým. Hráči si vyzkoušeli, že opravdu funguje hrát na balónu a začali si zápas více užívat. No a i když šel soupeř opět do vedení, tak kluci zbraně nesložili, ale naopak. Hráli soustředěně, opět přidali na důrazu v osobních soubojích a soupeř najednou začal panikařit a byl to on, kdo začal míče jen nakopávat. My jsme si byli schopni akci lépe připravit, rozehrávkou jsme začali již od obránců, útoky byly vedené po krajích a průnikovými nahrávkami nebo centry jsme se začali dostávat více do zakončení. Škoda, že nám chybí více klidu právě v zakončení. Nic zápas gradoval a kluci si po zásluze došli za vítězstvím. Já byl moc rád, že se konečně odměnili za tvrdou práci a snad si do dalších zápasů přenesou důležité věci, které jsem zmiňoval výše. Co říkáte? Věřím, že to půjde :-)

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. David- ze začátku zápasu jsi špatně dostupoval soupeře a zachraňoval jsi situaci na poslední chvíli. Postupně ses rozehrál k dobrému výkonu a soupeřova útočníka jsi nakonec "vymazal". U Tebe je důležité udržet nervy na uzdě a neudělat zbytečný faul. Mysli na to :-) Ondra- stále ho nabádám na mluvení, což v prvním poločase nedělal. Již zmíněné zaváhání s odkopem. Fakt u těchto soupeřů není na nic čas. V druhém poločase ses rozmluvil, byly výhozy rukou do stran. Super. Petros- začal ses více soustředit na zápas a na Tvém výkonu je to znát. Máš dobrou kopací techniku. Ve středu zálohy je potřeba více komunikovat se spoluhráči, aby se nestávaly situace, kdy oba dva útočíte a nestíháte se vracet. Jsem rád, že konečně ukazuješ co v Tobě fotbalově je. Maksim- do pár prvních soubojů jsi šel nezpevněný a ztrácel si míče. Postupně ses dostal do herní pohody a zapojoval ses do kombinace. Super. Bacha na situace, kdy si se spoluhráči berete míč! Umíš dobře mluvit, tak tohoto nástroje více využij. Souhlas? :-) Adam- jsi velkým pracantem a děláš pro tým maximum. Mrzí mě, že si vše v koncovce komplikuješ stahovačkou či převalovačkou. Zkus si to nejdříve zjednodušit a uvidíš, že to bude lepší a lepší. Bacha na ty úprky! někdy je lepší si dojít pro míč po zemi a vyvézt ho, než být stále v běhu. Zkusíš to? Vasyl- byl jsi nominován, aby ses rozkoukal po dlouhé tréninkové pauze, proto jsi nastupoval do útoku, abys nebyl pod tlakem. Ty jsi moc pracovitý hráč, takže věřím, že se brzo dostaneš do herní pohody před výpadkem, Že jo? :-) Petr- do hry jdeš naplno a seš houževnatý a je na Tobě vidět, jak moc chceš, což je dobrá vlastnost hráče. Ale i Tebe musím nabádat, abys chtěl míč více do nohy, aby sis vyzkoušel kličku, pas a nebyl jsi stále v běhu. Zkusíš to? Matěj- v prvním poločase jsi nepřidržel míč, snažil sis to zjednodušovat. Jenže já vím, že Ty máš rád balón a rád vymýšlíš, jak soupeře obejít., což si ukazoval v druhém poločase. Jenže proč až v druhém? Umíš spoluhráče svým nasazením a výkonem strhnout a dokonce i bez mluvení :-) což Ti často vyčítám. Tak na to mysli a jdi do zápasu od první minuty, že si chceš zápas užít. Jasná? Jiří- odehrál si dobrý zápas. Chtěl si hrát, zapojoval ses do kombinace, pěkně si centroval a co bylo lepší oproti předchozím zápasům, že si pomáhal i s obrannou činností. Super. Jen tak dál. Ivan- již od předzápasového rozcvičení si na mě působil nesoustředěným dojmem! Což se potvrdilo i v prvním poločase, kdy sis situace komplikoval, měl si hodně nepřesností! V druhém poločase ses pomalu zklidnil a vrátil ses do svého dobrého standardu. Je potřeba se na zápas naladit již doma a přijít na hřiště si to užít. I když v předchozích zápasech to u Tebe tak bylo, že :-) Venca- stejně jako zbytek týmu, i Ty ses v prvním poločase hledal a byl si spíše neviditelný. V druhé už to bylo dobré, chtěl si hrát a Ondra už ví, že i když si o balón neříkáš, takže Ti ho, pokud je k tomu příhodná doba, nahraje. No a najednou to jde, nebojíš se kličky a zapojuješ se do kombinace. Super. Jen mě mrzí, že Ti dokola musím říkat pořád to samé. "Neboj si vzít míč a ukaž, co je Ti vlastní". Co říkáš, příště už to půjde samo a od první minuty? Sam- myslím, že jsme Ti našli post, který Ti vyhovuje. Jsi hráč, který vidí uličky na prostrčení, nebojíš se 1:1 a vymýšlíš pěkné přihrávky za beky. Super. Chválím. Arsi- opět jsi ukázal, co je Ti vlastní a to je přijímání míče zády k soupeřově brance. Je to těžký ustát tlak obránce, ale Tobě se to daří. Cítíš dobře nahrávky v trojúhelníku a jen se těším, že spoluhráči toho budou více využívat. Chválím. Kuba- první poločas sis moc neužil a byl jsi "nemastný neslaný". Byl jsem rád, že v druhém poločase ses vrátil do svého dobrého standardu. Myslím si, že právě Ty také dobře cítíš to zrychlení hry přes narážečku, tak jen to více zkoušej a uvidíš, že to půjde :-) Co myslíš? Edgar- byl jsi soustředěný, důrazný a dokázal jsi sbírat soupeřovi náběhy. Naučil ses říkat "mám" :-) nebojíš se míč vyvézt. V závěru ses odměnil za dobrý výkon vítěznou trefou. Super. Chválím. Je obdivuhodné, jak u Vás dvou s Déňou není vidět ve výkonu věkový rozdíl od zbytku hráčů na hřišti. Super. Déňa- poslední tři zápasy jsi odehrát na stopéru a vedeš si tam dobře. Snažíš se organizovat hru, nebojíš se vzít míč od Ondry, konstruktivně ho vyvezeš. Super. Chválím. Také si pěkně zavoláš "mám". Zkusíme se posunout dál a vyzkoušíme si ofsajd systém, abyste si jako obránci byli schopni občas ulevit. Speciálně v prvním poločase, jste si mákli a míč se Vám brzo vracel.

Rodičům, kteří dorazili, moc děkujeme za povzbuzování. Myslím, že jsme si Vás v druhém poločase udobřili a společně jsme mohli oslavit výhru v derby :-)