V neděli 7.11.2021 mistrák doma s FK Újezd nad Lesy

08.11.2021 19:53

V neděli 7.11.2021 jsme sehráli domácí zápas s FK Újezd nad Lesy. Pro zápas byli nominováni: Standa K., David K., Daniel D.,  Vasyl G., Maksim I., Petr V., Adam O., Jiří B., Matěj M., Marek S., Ivan S., Václav J., Arsi B., Jakub K., Denis J.K., Tomáš S. Na poslední chvíli nám z nominace vypadl Vasyl, který onemocněl. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      1 : 0

Brankář: Tomáš S., gól: Adam O. (Matěj)

2. poločas      0 : 0

Brankář: Tomáš S.

Konečné skóre se zastavilo na domácí výhře 1 : 0.

Čekla nás poslední zápas podzimní části sezóny se soupeřem v těsné blízkosti za námi. Abychom udrželi kontakt se středem tabulky, bylo nutné bodovat naplno. Myslím, že kluci to také tak cítili a do zápasu vstoupili aktivně od první minuty. Musím říci, že se stejným zanícením do zápasu vstoupil i soupeř, který přijel se stejným cílem. Takže to byl doslova boj o každý metr hřiště, o každý míč. Bylo těžké se dostat do delší kombinace a vytvořit si převahu. Soupeř spoléhal na své rychlé útočníky. Proto jsem byl rád, že naše obrana fungovala, jak namazaný stroj. Rychlostně jsme stíhali, a když se přece jenom soupeř dostal přes jednoho z obránců, tak druhý ho zdvojil a akci přerušil. Všechny moc chválím. Naopak my se snažili dostat přes soupeřovu obranu fotbalově kombinačně. Jenže nám chyběla finální nahrávka, kterou bychom se dostali za obránce soupeře. Škoda. Z ojedinělé akce, kdy Arsi přehodil brankaře, jsme mohli jít do vedení. Míč však skončil na břevně. Nakonec jsme se dočkali, kdy Matěj výborně přečetl záměr soupeřova brankáře o nahrávku a míč předložil na zlatém podnosu Adamovi. Paráda. Tento gól přišel chvíli před poločasem, takže moc důležitý. Skončil poločas. Bohužel musel odstoupit Ivan pro zranění a na jeho místo se posunul Maksim. Bylo důležité držet zadní řady, aby se soupeř nedostal do zakončení a naopak zkusit zlepšit finální fázi. Jinak nešlo klukům nic moc vytknout. Druhý poločas začal v duchu prvního a opět se bojovalo o každý míč. Ve středu hřiště byl soupeř fotbalovější a dařila se mu kombinace. Přesto jsme to byli my, kdo si vytvořil více šancí na skórování. Jednou takovou byla dobře zahraná standardka, kdy Déňa našel hlavu Matěje, ale bohužel opět jen cinkalo břevno. Poté Matěj našel krásně Arsiho, který se ocitnul tváří tvář s brankařem. Arsi trochu zpanikařil a bohužel nezakončil do branky. No, a když naše obrana neudělala žádnou chybu, byl Adamův gól nakonec ten vítězný. Myslím, že jsme si všichni oddechli, že tři body jsou doma, i když po velkém boji. Musím říci, že za nazazení a přístup všech hráčů k zápasu jsme si zvítězit zasloužili :-)

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Standa 3 - v prvním poločase ses objevil na kraji zálohy, abychom Ti vytvořili větší prostor pro souboje 1:1. Přesto Tě to stále táhlo doprostřed. No, a když sis to na konci poločasu začal na kraji zálohy užívat, tak ses musel posunout do středu hřiště :-) Nejlepší Tvá chvíle přišla v závěru utkání, kdy jsi bojoval o každý míč i po ztrátě. Super. David 3 - v prvním poločase si panikařil a většina odkopů směřovala do zázemí. Na druhou stranu si za sebe nikoho nepustil :-) O poločase jsme si řekli, že míče je lepší směřovat do hřiště za obránce soupeře. To se povedlo a nakonec si se zklidnil tak, že si byl schopen konstruktivně rozehrávat. Příště i v prvním poločase. Co říkáš? :-) Dan 2 - do hry ses dostal až na konci druhého poločasu, ale vždy na hřiště jdeš se zápalem a s chutí, tam nechat vše. Chválím. Maksim 3 - opět sis šel zápas užít a ukázal jsi svojí univerzálnost, kdy ses ze středu hřiště přesunul na kraj obrany a odvedl jsi na obou postech skvělou práci. Petr 3 - také ses posunul do středu hřiště a vedl sis také moc dobře. Udělal si velký posun v důrazu v osobních soubojích, zároveň se snažíš o kombinaci. Super. Adam 2 - je na Tobě vidět odhodlání a snaha vzít to na sebe. Někdy je méně více. Musíš se více uvolnit a chtít si více hrát a bavit se fotbalem. Co říkáš? Myslím, že už jednou jsme spolu řešili stejnou situaci a nakonec ses více uvolnil a bavil ses hrou, kličkou, střelou. To chci u Tebe vidět. Ju. Jiří 2 - šel si do zápasu v druhém poločase a ze začátku ses rozkoukával, než ses zapojil do kombinace. Postupně ses uvolnil a více ses nabízel a zapojoval do souhry. Matěj 3 - dirigoval jsi hru, což mi u Tebe v předchozích zápasech chybělo, tým si povzbuzoval, sám ses snažil vymýšlet finální nahrávky, jen někdy zbytečně složité :-)  Venca 2 - šel jsi do hry s jasným cílem a to zapojit se do kombinace, to co Ti jde a poslední zápasy se snažíš spolupracovat do trojúhelníku. Ze začátku to moc nešlo. Postupně ses rozehrál. Ivan 3 - opět si ukázal svou buldočí povahu a za záda si nepustil skoro ani myš :-) Mrzelo mě, že Tě zranění nepustilo do druhého poločasu. Chválím za nasazení, důraz a zápal do hry. Arsi 3 - šel sis zápas užít. Jen si musíš dát bacha na začátek zápasu, kdy dostáváš vždy dost zabrat, když do soubojů jdeš nezpevněný. Ještě pořád čekám na sehrání rychlé akce z jednoho dotyku na hranici vápna. Dočkám se? :-) Kuba 3- sám sis řekl, že bys chtěl hrát tento zápas v obraně a byl to dobrý nápad. S Déňou ses ve středu doplňoval, hrál si důrazně v osobních soubojích, dobře si míče vyvážel. Chválím. Déňa 3 - dobře diriguješ obrannou řadu a už všichni vnímáte ofsajd systém, konstruktivně míče rozehráváš, pokud na to máš čas. Myslím, že ses poučil, že v některých případech, kdy jsi tlačen soupeřem, tak je lepší si to na posledním zjednodušit. Pěkně zahrané standardky. Super. Tomáš 3 - moc práce si neměl, ale dobře si mluvil, byl si nápomocný rozehrávce s obránci, dobře si míče vyhazoval rukou. Děkujeme opět za pomoc. Průměrná známka týmu je 2,6.

Rodičům, kteří dorazili, moc děkujeme za povzbuzování.  Jiřímu O. děkujeme za fotky. Edgarovi děkujeme za odmávání zápasu.