V pátek 28.9.2018 další mistrák doma s TJ Sokol Stodůlky.

30.09.2018 15:27

V pátek dopoledne jsme odehráli další domácí mistrovský se sousedním týmem TJ Sokol Stodůlky. Počasí nám přálo, akorát terén byl od rosy mokrý a tudíž i rychlý. Jednalo se o soupeře, kterého známe z předchozích zápasů v mladší kategorii. Byl to první zápas ráno a já byl zvědav, jak ho kluci zvládnou. Na marodce jsme měli Ondru D., Jardu H. a Arsiho B. Omluven byl Jundai H. Pro zápas byli nominováni: David K., Filip Kvap., Daniel D., Matija B., Martin P., Daniel Š., Adam O., Vasil G., Jiří B., Matěj M., Václav J., Tomáš H., Samuel J., Filip Kob., Jakub K.

1. poločas      0 : 2

Brankář: Filip K.

2. poločas      1 : 2

Brankář: Filip K., gól: Matěj M. (penalta)

Konečné skóre se zastavilo na prohře 1 : 4.

Začátek zápasu nám úplně nevyšel. Působili jsme nervózním dojmem. Místo abychom se snažili hrát po zemi, tak jsme všechny míče nakopávali. Kdyby alespoň do stran či na útočníky, ale kluci to nakopávali do středu hřiště, kde většinu míčů sbírali soupeřovy vysocí hráči. Ve středu nám děla hodně problémů známý hráč Šindelka, který vsítil celkem 3 góly včetně 1 penalty. Musím však říci, že konečný výsledek je hodně krutý! Již v prvním poločase jsme si vypracovali pár pěkných prakticky 100% šancí, které jsme nedokázali dopravit do sítě. V druhém poločase jsme změnili rozestavení, míč jsme dali na zem, kluci se snažili kombinovat. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu, ale stále jsme nemohli najít recept na vstřelení gólu. Takže až když Matěj dobře vnikl do šestnáctky a řekl si o faul, jsme byli schopni dát gól z penalty. Mě jen mrzelo, že se mezi hráči nenašel ten, který by zastoupil chybějícího Jundaie. Opět se nám potvrdilo, že když zachováte chladnou hlavu a chcete kombinovat, nebojíte se hrát 1:1, tak to jde a jste schopni hrát s kýmkoliv vyrovnanou partii. Myslete na to!

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. David 7-nechával sis velký rozestup od útočníka, i když jsi schopen vše svou rychlostí napravit, jenže potom Ti nezbývají síly na samotnou hru s míčem. Filip Kvap. 7-postavil ses do brány a nevedl sis špatně, dobře si vybíhal, snažil ses mluvit. Jen je potřeba příště se lépe podívat a vybrat lépe postaveného hráče při výhozu, výkopu. Martin 6-vím, že jsi nastupoval s drobným zraněním, přesto mě mrzelo, že sis nenechal poradit a více než hráče, tak si vykrýval prostor, dobře sis dovoloval, asi se příště posuneš výš. Daniel D. 6-sbíráš po minutách stále více a více zkušeností, už si schopen držet rozestavení a zapojovat se do hry. Matija 7-chtěl si hrát, snažil ses, chyběl Ti klid v koncovce, ve druhém poločase ses postupně vytratil z hřiště. Příště celý zápas a když bys třeba nemohl, je lepší si říci o vystřídání, nabrat síly a znovu jít na 100% do hry. Mysli na to! Vasil 7-první zápas po letní přestávce a nevedl sis vůbec špatně. Dobře si dostupoval, chtěl si hrát. Jen tak dál. Daniel Š. 5-bylo vidět, že si dlouho chyběl. Nemohl ses dostat do zápasu, míče Ti odskakovali, bál ses do kličky. Myslím, že se postupem času zklidníš a dostaneš do herní pohody. Co říkáš? Adam 9-zápas se Ti povedl. Jsi důrazný v osobních soubojích, chtěl si hrát, míč si jenom nenakopával, ale konstruktivně vyvážel a rozehrával. Super. Jiří 7-na kraji zálohy si začínáš hru užívat, dobře se nabízíš, chceš hrát, proto mě mrzí, že se občas zbytečně brzo zbavuješ míče, místo aby sis zkusil jít 1:1. Jsou to asi návyky z obrany, co? :-) Matěj 8-stále ukazuješ, jak chceš hrát, zápas odmakáš, je vidět, že si ho užíváš, hodně míčů získáš a dobře rozehraješ, bohužel mi chybí větší komunikace se spoluhráčem ve středu hřiště. Je zapotřebí, aby jste spolu více komunikovali a věděli, kdo kde má hrát, abyste pak měli více sil do útočné fáze. Sám to tam vše nezvládneš. Zkusíš to? Venca 7-byl si více soustředěný, chtěl si hrát, nebál ses hrát do těla, měl si pár pěkných náběhů na průnikové nahrávky. Jen tak dál. Tomáš 7-vedle Matěje další hráč se stabilními výkony. Takže pokračuj v tomto trendu a vždy na hřišti odevzdáš všechno. Sam 8-opět ses snažil hrát, nebál ses rychlé kličky, dobře si kombinoval, škoda, nebál ses soubojů s většími hráči. Je potřeba pravidelně a dostatečně jíst, aby si trochu zesílil! Slibuješ? Filip 7-stále více a více se zapojuješ do kombinace, nebojíš se 1:1, jenže je škoda, že více se spoluhráči nekomunikuješ, aby si měl ještě více míčů. Kuba 8-ze začátku Ti chyběla přesnost nahrávek, v druhém poločase ses objevil v útoku, protože ses mi líbil při tréninku, jak si chápal náběhy, bohužel už si neměl tolik sil na důraznější zakončení. Průměrná známka 7,1.

Děkujeme rodičům za povzbuzování i při nepříznivém skóre. Tomášovi Kroupovi děkuji za odmávání zápasu na postranní čáře. Jonákům děkujeme za sladkou odměnu.