V sobotu 28.10.2023 mistrák doma na trávě s SK Čechie Uhříněves.

30.10.2023 06:53

V sobotu 28.10.2023 jsme sehráli mistrovský zápas doma na trávě s SK Čechie Uhříněves. Pro zápas byli nominováni: Vasyl G., Jiří B., Matěj M., Ivan S., Jaroslaw B., Jakub K., Denis J.K., Matyáš S., Tomáš L., Adam S., Dominik Š., Christian De M., Filip K., Jan Š., Valentyn T. a David P. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      1 : 2

Brankář: Tomáš L., gól: Matyáš S. (Adam S.)

2. poločas      1 : 1

Brankář: Tomáš L., gól: Matěj M. (Jiří)

Konečné skóre se zastavilo na domácí prohře 2 : 3.

Měla to být konfrontace dvou týmů ze spodu tabulky a vše záleželo na tom, jak k zápasu přistoupíme. Myslím, že v porovnání s předchozími zápasy to nebylo úplně špatné. Kluci byli aktivní, ale chyběla tomu lehkost, hravost. Hra se odehrávala mezi vápny a ani jeden z týmů nedokázal vymyslet šikovnou průnikovku, schovanou střelu ze střední vzdálenosti, .... Soupeř měl všechny vzdušné souboje, takže bylo nutné držet míč spíše na zemi a snažit se kombinovat. Z ojedinělé akce, kdy se míč po střele Adama dostal k Matymu, se mu podařilo dostat míč do soupeřovy branky. Super. Myslel jsem, že to klukům dá křídla. Bohužel opak byl pravdou. Přestali jsme kombinovat, míče se každý zbavoval, soupeř byl najednou více na míči. Takže jsme si začali koledovat, až jsme se dočkali a dostali srovnávací branku :-( A to ještě nebylo všechno. Po naší chybě jsme dostali tzv. "gól do šatny". Byli jsme trochu dole. Zbytečně. Pořád bylo o co hrát. O poločase jsme si shrnuli první poločas a chtěli jsme v druhém poločase zvrátit nepříznivé skóre. Kluci zvýšili obrátky a ono to fungovalo. Zápas měl dobré tempo a postupem času jsme si vypracovali mírnou převahu. Oba týmy hrály útočný fotbal a tím vznikalo více gólových situací. Na hřišti i mimo vládla dobrá fotbalová atmosféra :-) Super. Akce střídala akci, ale nám chyběl klid v zakončení. Přesto jsme po rohovém kopu Jirky, kdy se k odraženému míči dostal Matěj a nemílil se, srovnali skóre. To nám dalo ještě větší vítr do plachet a na hřišti jsme vládli. Jenže bez efektu. Zápasy se bohužel hrají na góly a ne jen na počet kombinací, počet minut v držení míče. To je dobré pro dobrý pocit, jenže my jsme potřebovali bodovat, pokud jsme se chtěli v tabulce posunout nad našeho soupeře. Už, už jsem si říkal, tak alespoň bod. Jenže v poslední minutě vyhrál soupeř hlavičkový souboj a se štěstím přehodil našeho brankáře. V ten moment nás mohli mrzet ty nevyužité šance, protože kdyby zápas skončil 7:4 v náš prospěch, tak by se nikdo nemohl divit. Co říkáte Jiří, Matěji, Kubo, Déňo,...? Opravdu je dobré se v koncovce uvolnit a neřešit koncovku pouze silou a rychlostí. Co říkáte? Opět je nutné se z toho poučit do dalších zápasů a zúročit své zkušenosti z dospělého fotbalu, tam už se setkáváte s jiným řešením. Z druhého poločasu jsem měl dobrý pocit, že už si vše sedá a začínáte o sobě více vědět, o to více jsem byl z výsledku smutný a dlouho jsem nemohl jeho průběh dostat z hlavy :-) Byl jsem rád, že dnes na tréninku jste to viděli podobně. Tak jdeme dál, co říkáte?

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Vasyl 3 - bohužel nejsi 100% zdráv, ale i přesto jsi po příchodu hru oživil. Jiří 3 - Tebe je těžké hodnotit :-( makáš jako šroub, po lajně jedeš nahoru, dolu, chceš míč a rozčiluješ se, když ho nedostaneš. To je to co chceme vidět u všech hráčů. Za to máš 3 s *. Jenže vše kalí Tvá tristní koncovka. Pořád vše řešíš na rychlost a sílu, ale chybí tomu hravost, překvapení. Mysli na to, potřebujeme i Tvoje góly.  Matěj 3 - na svém postu si odehrál vše, jak si měl, držel si soupeře na zádech, míče si rozdával, sám sis dovoloval 1:1. Super. Bacha na kritiku spoluhráčů, je potřeba spíše povzbudit. Souhlasíš? Ivan 3 - je na Tobě vidět, že jsi na tom dobře fyzicky a není na Tobě vidět únava, o každý míč bojuješ, nebojíš se míč vyvézt a na tréninku si začínáš čím dál tím víc věřit v útočné fázi :-) Možná je to i tím, že více a více zapojuješ i slabší nohu. Chválím. Jarda - nehodnocen. Kuba 3 - v sestavě ses posunul do středu zálohy, abys vytvářel tlak na soupeřovu branku z druhé vlny, jelikož jsme Ti na jedné straně útoku vytvořili prostor pro Tvé nebezpečné výpady-rychlé vyvezení míče. Nakonec se to i povedlo, ale v zakončení si nějak chvátal. Souhlasíš? Ve středu, kdy občas chodíš sbírat inspiraci mezi chlapy z ligy gentlemanů, už jsem tě viděl situace řešit s větším nadhledem :-) Denis 3 - v prvním poločase sis to trochu ulehčoval a míče ses spíše zbavoval, v druhém poločase už to bylo ono, když si míč přidržel, podíval se a vymýšlel nahrávky, zapojoval ses do kombinace a dokonce ses dostal i do zakončení. Super.  Maty 3 - objevil ses opět na kraji zálohy a myslím, že Ti to tam sedí. Také si makal nahoru a dolu, zapojoval ses do kombinace, o to více mě mrzí, že směrem dopředu nejsi více oražený, důrazný a v pravý čas do soupeře neťukneš ramenem a vyosíš ho. Co říkáš, zkusíš to v dalším zápase? Zkus to! Tomáš Lang 3 - po delší pauze ses postavil do branky a byla na Tobě vidět trochu nervozita. Myslím, že byla zbytečná, protože sis počínal dobře ve výbězích a měl si pár důležitých zákroků. Příště je potřeba se více a hlasitěji rozmluvit, více využívat výhoz míče rukou do stran pro zrychlení hry. Jsem moc rád, že ses k fotbalu vrátil. Adam S. 3 - paradoxně ty jsi byl hráčem prvního poločasu, kdy jsi toho hodně naběhal, zapojoval ses do kombinace, snažil ses připravovat spoluhráčům šance. V druhém už na Tobě byla vidět únava. Zkus se soustředit na stravu před zápasem a i jindy, abys nějaké to kilo přibral, abys ses mohl do soupeře více opřít. Zkus to? Dominik 3 - začali jste se s Honzou dobře doplňovat, párkrát si výborně míče vyvezl, ještě byste jeden z Vás měl více slovně obranu organizovat, jelikož občas by bylo dobré si pomoci vystavením soupeře do ofsajdu, ale to musí obranná řada doslova dýchat. Vezmeš si to za své? Filip 2 - zatím sbíráš zkušenosti jen z částí zápasů, jelikož se ještě potřebuješ více obouchat na trénincích, abys byl více připraven na tempo v zápase. Fotbalově Ti to myslí, jen jsi zatím ještě moc hodný a nejdeš do kontaktu se soupeřem, přitom postavu na to máš :-) To se podá a z částí budou poločasy a celé zápasy. Uvidíš. Christian 3 - ze začátku jsi byl opět malinko naivní, ale brzo si začal soupeře dostupovat a najednou jsi získával míče a konstruktivně rozehrával směrem dopředu. Super. Některá rozhodnutí jsou těžká, co? Hrát fotbalově, nebo to dát za autovou čáru. Bohužel u obránců jsou některá špatná rozhodnutí více vidět, jelikož za nimi už nikdo není, kdo by pomohl. Ale jak jsem říkal, tým měli zklidnit vstřelené branky, aby si i obránci mohli dovolit malou chybičku. Honza 3 - spolupráce s Dominikem Ti jde k duhu, dobře dostupuješ soupeře, nebojíš se ho odstavovat od míče ramenem, paráda. Stejná otázka jako Dominikovi, kdo z Vás dvou si vezme organizaci obranné řady za své? :-) Valentynovi a Davidovy z MD moc děkujeme, že nás doplnili pro případ zranění. Nakonec jste se mohli plně připravit na Váš zápas. Celý tým má průměrnou známku 2,9.

Rodičům a ostatním fanouškům děkujeme za vytvoření parádní atmosféry, a doufám, že se Vám příště odvděčíme i bodovým ziskem. Co říkáte kluci, uděláme pro to všechno?

Petrovi, Maxovi a Arsimu děkuji za doplnění mužstva mužů a věřím, že z každého zápasu si odnesete zkušenost, kterou brzo zúročíte.