V sobotu 6.5.2023 mistrák doma se Sokol Kolovraty

10.05.2023 16:58

V sobotu 6.5.2023 jsme sehráli mistrovský zápas doma na trávě se Sokol Kolovraty. Pro zápas byli nominováni: Ondra D., Daniel D., Petro B., Maksim I., Vasyl G., Petr V., Yaroslav B., Matěj M., Jiří B., Ivan S., Václav J., Arsi B., Jakub K., Tomáš S., Marek Sv. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      2 : 0

Brankář: Tomáš S., góly: 2x Jakub K. (Max, Venca)

2. poločas      0 : 3

Brankář: Ondra D.

Konečné skóre se zastavilo na domácí prohře 2 : 3.

Po podzimu jsme měli soupeři co vracet, kdy jsme v závěru zápasu ztratili výborně rozehraný zápas. Udělali jsme pár změn v sestavě a do zápasu jsme šli s velkým odhodláním soupeři vše vrátit. Bohužel hned na začátku zápasu jsme řešili, že Ivan zaspal a museli jsme vymyslet alternativu. Jeho postu se nakonec ujal Marek Sv. a vedl si velice dobře. Kluci makali, zajišťovali se, chtěli kombinovat, chtěli hrát fotbal. Soupeř chtěl hrát také fotbal a hra se přelévala. My jsme šli do vedení, kdy se po průnikové nahrávce od Maxe nemýlil Kuba. Super. Po celou dobu zápasu měl soupeř malou převahu, ale obranné řadě se dařilo soupeřovi nájezdy likvidovat. Proto jsme byli moc rádi, když Venca křižnou nahrávkou za obránce našel Kubu, ten si prsama míč zpracoval do běhu a opět se nemýlil. Super, jak už zachováváš větší klid v koncovce :-) Dohrál se poločas a my jsme šli do kabin se slibným náskokem, stejně jako na podzim u nich. Nechtěli jsme si připustit, že bychom si nechali zápas uniknout. Do druhého poločasu soupeř začal více tlačit a hru si zjednodušoval nákopy za obranu. To mu přineslo ovoce a v rozsahu 5 minut jsme 2x inkasovali :-( Kluky to probralo a hra se opět vyrovnala a i my jsme se dokázali dostat do zakončení. Všichni jsme se začali spokojovat s remízou. Vždyť s týmem, který atakuje nejvyšší příčky, by to byl vlastně úspěch. Bohužel se opakovala situace jako v zápase u nich, kdy došlo k nedorozumění mezi, kdy Matěj míč neodkopl, když si Ondra zařval, že jde. Bohužel nešel :-( myslel jsem, že zbořím střídačku, jak mi Vás bylo líto. No a i když jsme se v posledních minutách ještě tlačili do zakončení, tak už to vyrovnávací branku nepřineslo. Škoda. Musím však většinu hráčů pochválit za nasazení v tomto zápase a touhu hrát. Super.

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Ondra 2 - šel jsi do druhého poločasu, jako ten zkušenější, jelikož jsem Tě mohl vidět v zápasech dospělých a moc ses mi líbil, proto byla volba na druhý poločas jasná. Přece jenom v dospělé kategorii už jsou hráči rozumní, a když gólman zakřičí "mám", tak už většinou souboj nedohrávají. To v dorostu jdou hráči většinou až dokonce. Proto je potřeba s tím počítat. Ju. Petro 3 - milé překvapení tohoto zápasu. Už sis byl schopen pohlídat ofsajd, dobře si nabíhal na přihrávky, jsi rychlý a máš dobrou kličku. Jen tak dál. Super. Dan 2 - jsi náš pracant, stále na sobě pracuješ, máš skoro 100% účast na tréninkách, vždy když nastoupíš, tak se snažíš tam za tým bojovat jako tygr. Chválím. Vasyl 3 - byl jsi plně soustředěný, důrazný a útočníkům soupeře si hru hodně znepříjemňoval, začínáš si více věřit směrem dopředu. Chválím. Petr 3 - opět ses posunul na předstopera a opět jsi nám všem ukázal, jak jsi platný hráč, dobře si četl hru, předskakoval soupeře, výborně jste vzadu spolupracovali a drželi posty. Paráda. Max 3 - fotbalově dozráváš a už více vnímáš, kdy máš míč přidržet a kdy si je naopak lepší situaci zjednodušit rychlejší nahrávkou se spoluhráči, vymýšlel si pěkné průnikové nahrávky. Jen tak dál. Yarda 2 - stále sbíráš zkušenosti, je potřeba se více rozmluvit (dnes už mohu říci, že to umíš, jelikož v úterý na tréninku jsi pusu nezavřel a dobře sis říkal o nahrávku), ale věřím, že se teprve rozkoukáváš, protože je na Tobě vidět, že Tě fotbal baví a umíš ho. Jiří 2 - nemůžu Ti odepřít, že jsi zápas odmakal na 100% a opět jsi piloval lajnu, ale trochu jsem u Tebe postrádal snahu o kombinaci nebo naopak více se tlačit do zakončení. Věřím, že na levé straně se brzo prosadíš do střely ze střední vzdálenosti. Taky věříš? Matěj 3 - máte s Kubou a Maxem velké zápasové vytížení a už několikrát si nám ukázal, že jsi schopen odehrát dobrý zápas i na stoperu. Takže volba byla jasná a odehrál si výborný zápas. Chválím. Na konci zápasu už na Tobě byla vidět pochopitelná únava. Venca 3 - objevil ses na pravé straně, kde můžeš buď centrovat, nebo střílet levou nohou, kterou máš také dobrou. No a obě činnosti jsi zvládnul dobře, chtěl si hrát, zapojoval ses do kombinace. Myslím, že si příště můžeš věřit i na nějaký přímý volný kop kolem vápna. Co říkáš? Arsi 2 - objevil ses ve středu zálohy a hodně ses snažil, byla na Tobě vidět absence tréninků, kdy Ti míč při prvním doteku odskakoval, ale zkoušel jsi to zlepšit, což se dařilo. V některých situacích si myslím, že jdeš zbytečně do kontaktu se soupeřem, který bývá v přesile a hrozí to zraněním, jenž Tě může vyřadit ze hry. Mysli na to prosím a některé situace zkus řešit třeba trojúhelníkem se spoluhráči. 1:1 samozřejmě pokračuj :-)  Ivan 2 - co dodat :-( Myslím, že s toho poučíš a na dalších zápasech už budeš včas! Slibuješ? Objevil ses v útoku, kde jsi mohl ukázat svojí rychlost a chladnokrevnost v zakončení. Když jsi na krajním obránci, tak jsem klidnější a máme o starost méně :-) Kuba 3 - teď  bude důležité, jak se s tím vším popereš? Dozrál si tak, že jsi schopen dávat branky za nás, za dospělé, v rychlosti, hlavou, střelou, kličkou brankáři,... Paráda. Věřím, že nezpychneš a budeš pro tým stále tak užitečný, jako jsi nyní :-) Tomáš 3 - zápas Ti vyšel, byl si soustředěný, dobře si vybíhal, rozehrával hru, měl si pár důležitých zákroků. Jen tak dál. Marek Sv. 3 - měl si jít do druhého poločasu, nakonec padla volba na Tebe, abys nahradil na krajním obránci Ivana a popral ses s tím skutečně se ctí. Klobouk dolů. Odehrál si tam celý zápas, kdy sis hru zbytečně nekomplikoval, přesto jsi svou rychlostí a důrazem byl schopen odebírat míče soupeři. Chválím. V závěru už i na Tobě byla znát únava, protože jste se všichni tři obránci nezastavili. Průměrná známka týmu je 2,6.

Rodičům, kteří dorazili, moc děkujeme za povzbuzování.

Dále chci poděkovat Ondrovi, Maxovi, Matějovi a Kubovi, kteří se opět zapojili do zápasů týmů dospělých. Všichni jste si vedli dobře. Chválím.