V sobotu 9.9.2023 mistrák venku na trávě SK Dolní Chabry.

10.09.2023 21:39

V sobotu 9.9.2023 jsme sehráli mistrovský zápas venku na trávě SK Dolní Chabry. Pro zápas byli nominováni: Vasyl G., Maksim I., Petr V., Yaroslav B., Arsi B., Jakub K., Denis J.K., Tomáš S., Adam S., Štěpán Ř., Christian De M., Dominik Š., Filip K., Jan Š., Marek Sv. Bohužel na poslední chvíli vypadl Adam O. Nyní už krátké zhodnocení:

1. poločas      2 : 2

Brankář: Tomáš S., gól: Jakub K. (Adam S.), Denis J.K.

2. poločas      3 : 0

Brankář: Tomáš S.

Konečné skóre se zastavilo na venkovní prohře 5 : 2.

Lepší vstup do zápasu jsme si ani nemohli přát, když jsme v 6 minutě vedli 2:0, kdy se nejdříve po průnikovce od Adama S. trefil křižnou střelou trefil Kuba a následně po střele Denise ze střední vzdálenosti, kdy se míč odrazil od břevna do zad brankáře a do brány. Jenže už mockrát jsme si vyzkoušeli, jak je to ošemetné :-( A taky bylo. Nejdříve jsme chtěli konstruktivně odehrát míč před dotírajícím útočníkem. Což se nakonec nepovedlo a soupeřův útočník vypíchl míč Christianovi, který byl v tu chvíli posledním hráčem. No a obrat soupeř dokonal při zbytečném faulu Vasyla, který dobře clonil střele soupeře, ale přesto si neodpustil kontakt. Soupeřův hráč to trefil přes zeď náramně. Bohužel pro nás. No a tak se začínalo v 16 minutě od začátku. Musím kluky pochválit, protože soupeře do ničeho nepouštěli a naopak my jsme se snažili kombinovat. Bohužel nám chybělo vymyslet nějakou průnikovku, překopnutí obrany soupeře ve finální fázi. Poločas skončil nerozhodně. V kabině jsme si řekli pár slov. Kluci vypadali odhodlaně, takže nezbývalo než doufat v dobrý konec. Hed od první minuty se kluci do soupeře doslova "zakousli", byli více na míči, kombinovali, byla nabídka, ale stejně jako v závěru prvního poločasu, tak ani nyní jsme se nemohli dostat do výhodného zakončení :-( Pár centrů do vápna skončilo těsně mimo branku. No a jak to tak bývá. Z našeho tlaku se zrodila ojedinělá akce soupeře, kdy po našem autu soupeř míč jen odkopával dopředu, kde se ho zmocnil rychlý útočník a vsítil nám branku. Uf. Kluci zbraně nesložili a stále nepřestávali ve snaze hrát fotbal a zkusit upravit skóre. To oceňuji a opravdu za to všechny chválím. Bohužel nás dorazil verdikt rozhodčího, který si jinak počínal dobře, když běžný zákrok Honzy rameno na rameno vyhodnotil jako faul ve vápně. Vzal nám poslední naději :-( To už byl skoro konec zápasu. V závěru nám ještě jednou utekl soupeřův fofrník. Mísily se ve mně pocity. Dobrá hra, všichni makali a chtěli hrát, přesto jsme nedokázali zápas dotáhnout do zisku bodu. Myslím si, že pokud budeme podávat takové dobré týmové výkony a zlepšíme zajišťování směrem dozadu a zlepšíme finální nahrávku, abychom byli schopni dát i jednodušší gól, tak to přinese i nějaký bodový zisk. Co říkáte? Zapracujeme na tom? Věřím, že říkáte ano :-)

Nyní v krátkosti hodnocení hráčů. Sice je divné, že při prohraném zápase budu některé hráče bodovat plným počtem, ale výkon jednotlivců i týmu byl dobrý, jen se musíme vyvarovat některých zbytečností. Vasyl 2 - dobrý výkon, chtěl si hrát, bral sis míče od Toma, vyvážel si, jen bacha na zbytečné fauly kolem a i uvnitř vápna. To Ty ale víš, že :-) Maksim 2 - chtěl si hrát, zapojoval ses do kombinace, nabízel ses, ale těch zkažených finálních nahrávek :-( To když odstraníš, tak to bude super. Petr 2 - ze začátku jsi působil trochu nervózně, ale postupem času ses rozehrál k výbornému výkonu. Musíme si lépe rozebrat to zajišťování, abychom nedostávali jednoduché branky od rychlých útočníků. Souhlasíš? Jarda 2 - odehrál si jen část poločasu, ale hned ses zapojil do kombinace. To je dobře. Arsi 1 - sám sis vyhodnotil, že to není Tvůj den, ale i to se může stát. Nejste stroje, a proto jsem ocenil, že sis řekl o střídání. Kuba 3 - rval ses o každý míč, dobře si větral levou nohu. Škoda, že tam nějaká další střela nezapadla. Viď? :-) Denis 3 - dobře jsi vyplňoval střed hřiště, snažil ses přenášet hru, dobře jsi zakončoval ze střední vzdálenosti, ale co bylo nejdůležitější, že si organizoval hru a tím si týmu hodně pomohl. Chválím. Tomáš 3 - byl jsi soustředěný, dobře jsi nacházel spoluhráče výhozem či výkopem a to takovým, že to spadlo před něj a měl to jednodušší. Super. Přidal jsi pár dobrých zákroků, dobře jsi mluvil. Jen tak dál. Chválím. Adam S. 3 - na hřišti byl úplně jiný Adam, než minulý zápas. Chtěl si hrát, bojoval si o každý míč, zapojoval ses do kombinace. Příště se ještě více tlačit do zakončení, protože nákop na to máš. Co říkáš, půjde to? :-) Štěpa 3 - máš rád balón a nerad ho někomu odevzdáváš, jsi schopen udržet hráče na zádech. Super. Při ztrátě se snažíš míč získat zpět. Chválím. Christian 2 - líbí se mi, že chceš hrát vše fotbalově, nebojíš si vzít míč od brankáře. Jen pozor, v situaci, kdy už jsi posledním hráčem, tak je potřeba si to malinko zjednodušit a dostat míč z oblasti nebezpečné pro zakončení. Ju. Takže když Ti na záda dýchá soupeř, neboj se míč odkopnout třeba do autu, protože za Tebou už nikdo není, kdo by případné zaváhání zachránil. Souhlasíš? Dominik 2 - měl si to těžké, šel jsi do druhého poločasu a hned do útoku. Myslím, že sis vedl dobře, kdy jsi napadal soupeřovu rozehrávku, ale je vidět, že nejsi pravým útočníkem, i když si nám ukázal velkou rychlost. No uvidíme, jak Tě budeme profilovat :-) Filip 2 - stejně jako Adam, myslím, že si to tentokrát vzal za lepší konec a chtěl si hrát, chtěl si kombinovat, vymýšlel jsi nahrávky za soupeřovu obranu. Pokračuj v tom, ano? Honza 2 - od první minuty ses nebál hrát, útočníky si zásoboval dobrými centry, směrem dozadu je to trochu těžkopádnější, ale líbí se mi Tvůj buldočí styl. Jen tak dál. Marek Sv. 3 - jsi rychlý, důrazný, nebojíš se hrát, jen je vždy velkou neznámou, jak dlouho Ti vydrží koleno. Proto na Tebe apeluji, abys doma věnoval dostatek času posilováním kolena. Cviky máš. Co říkáš, půjde to? Věřím, že ano.

Rodičům, kteří dorazili, děkujeme za podporu. Je dobré, když hráči na hřišti slyší vaší podporu :-)

Nakonec chci poděkovat 7 hráčům (Petr V., Adam O., Matěj M., Jiří B., Arsi B., Jakub K., Denis J.K.), kteří nastoupili v neděli do zápasu dospělých a všichni si vedli dobře. Díky. U Adama jsem rád, že vše dopadlo dobře :-)