V úterý 4.9.2018 jsme sehráli pohárové utkání doma s TJ Slavoj Suchdol.

04.09.2018 20:47

V úterý odpoledne jsme odehráli první "ostrý" zápas doma, kdy jsme v pohárovém utkání přivítali celek TJ Slavoj Suchdol. V průběhu letní přípravy jsme sehráli několik přípravných zápasů, které sloužily hlavně na to, aby se kluci rozkoukali na velkém hřišti, postupně se sehráli a vyzkoušeli si různé rozestavení a jednotlivé posty. Výsledky nehrály žádnou roli. Tento zápas byl vlastně takovou premiérou nově vzniklého týmu. Počasí nám přálo, terén byl ideální. Šlo jen o to, jak si budou chtít kluci zápas užít a nebudou se zbytečně svazovat trémou. Pro zápas byli nominováni: David K., Jaroslav H., Ondřej D., Taras R., Daniel D., Jundai H., Adam O., Jiří B., Matěj M., Václav J., Tomáš H., Samuel J., Filip K., Jakub K.

1. poločas      2 : 1

Brankář: Ondra D., góly: Jundai H., Taras R. (Sam)

2. poločas      5 : 1

Brankář: Ondra D., góly: 2x Jundai H. (Ondra, Matěj), Matěj M. (Jundai), Václav J. (Matěj), Filip K. (Sam)

Konečné skóre se zastavilo na výhře 7 : 2.

Začátek zápasu se odehrával ve středu hřiště, kdy jsme se se soupeřem teprve oťukávali. Stále bylo vidět, že naše souhra a komunikace trochu vázne. Je to dané i tím, že jednotliví hráči si zkouší nové posty, kde se vedle nich objevují noví hráči. Je toho na ně dost, ale s každým zápasem je to lepší a lepší. Postupem času byly na obou stranách vidět slibné akce, které však končily mimo branku či v náruči brankáře. Poté jsme se konečně dočkali, když se individuálně prosadil Jundai. Bylo vidět, že se kluci trochu uklidnili. Do konce poločasu jsme ještě jeden gól přidali. Jenže úplně v závěru poločasu jsme nedokázali odkopnout míč z vápna při rohu soupeře a ten nám dal gól tzv. do šatny. O poločasu jsme si rozebrali chyby, ale hlavně jsme kluky nabádali, aby spolu více komunikovali a více si hru zjednodušili narážečkou se spoluhráčem. Musím říci, že se druhý poločas vyvedl na jedničku. Na začátku jsme si se soupeřem vyměnili dvě totožné akce zakončené gólem, kdy nejprve utekl Jundai po nahrávce od Ondry a prakticky z protiútoku utekl zase nám soupeřův útočník a skóroval. Poté už začali na hřišti dominovat kluci a akce střídala akci. Většině gólů předcházela krásná kombinační hra, kdy se zapojovalo více a více hráčů. Moc pěkná pasáž. Je potřeba si zapamatovat, že komunikace na hřišti moc důležitá věc!!!

Stejně jako v jarní části předchozí sezóny budou kluci dostávat známku od 1-10, kdy 10 je nejlepší. Tato známka bude průměrem ze tří kategorií: 1) pohyb po hřišti, 2) chuť do hry, 3) radost ze hry. Na konci sezóny pak bude celkový průměr známek brán jako hlavní kritérium pro vyhodnocení v individuálním hodnocení. Samozřejmě opět budeme přihlížet i k maximu, které nám hráč už ukázal. Nyní tedy v krátkosti hodnocení hráčů. David 7-odehrál sis své, dobře ses nabízel na nahrávku od Ondry, trochu mi chyběla snaha míč vyvézt a konstruktivně rozehrát. Ondra 8-začínáš pěkně zrychlovat hru výhozem či výkopem, při nebezpečných akcí soupeře jsi vždy na správném místě, ještě se trochu více rozmluvit na spoluhráče. Jarda 7-v prvním poločase jsi trochu bojoval s přesností nahrávek, což jsi v druhém zlepšil a dobře ses zapojoval do kombinace, bacha na kličky do středu hřiště mezi 3 hráče. Daniel 6-sbíráš zkušenosti, s každým zápasem by to mělo být lepší a lepší. Taras 7-zvykáš si na střed hřiště, někdy se zbytečně utápíš v kličkách do více hráčů, nebojíš se však hrát a když budeš více spolupracovat s ostatními spoluhráči, tak si určitě některé situace zlehčíš. Jundai 8-máš velkou výbušnost, nebojíš se hrát, věříš si, ale podobně jako Taras, těším se jak budete spolu všichni lépe komunikovat, bude z toho těžit celý tým. Adam 7-měl si výborný první poločas, poté si trochu zapadl a s kolegou Jiřím, jako byste si dávali přednost, kdo bude tím, kdo do souboje půjde a kdo bude v klidu, v závěru ses vrátil do výkonu z prvního poločasu. Jiří 6-zápas si odehrál dobře, dobře si četl hru, v dosti případech si hráče předskočil a odehrál si míč, občas sis však situaci zbytečně komplikoval, nedám Ti pokoj se slovní koordinací krajních obránců :-). Matěj 8-v prvním poločase jste tam byli všichni moc individualisti a jako byste se jeden před druhým ukazovali, co umíte, v druhém poločase už to byla paráda, když jste spolu začali více mluvit a věřit jeden druhému, jen tak dál, vím, že jsi schopen akci založit i zakončit. Venca 6-směrem dopředu dobrý, ale hodně často vedla Tvoje první klička zpět na naší bránu, zkus příště být více přímočarý a dovol si 1:1 směrem dopředu po lajně, umíš to! Tomáš 5-vypadal si trochu nervózním dojmem, chvílema jsi nevěděl, kde se máš pohybovat, zkus si příště držet jednoho hráče směrem do útoku i zpět a uvidíš, že to bude pro Tebe lehčí. Sam 8-dobře ses zapojoval do kombinace, nebojíš se hrát, jen ta fyzička!? Na té je potřeba zapracovat a při tréninkách si spíše přidávat. Kuba 8-zápas se Ti povedl, dobře si dostupoval hráče a získal si hodně míčů, nebál ses zapojovat do kombinace při vyvážení míčů z naší obrany. Filip 7-stále více a více si dovoluješ, zapojuješ se do kombinace, super, jen tak dál. Průměrná známka 7,0.

Již v neděli bude moci většina z Vás navázat na výkon z tohoto zápasu, takže jsem zvědav, co se zlepší, co naopak nebude fungovat, abychom postupně společně odladili tyto nedostatky.

Rodičům děkujeme za povzbuzování. Jen s Vámi rodiči musím probrat důležitou věc. Kolega trenér Dan mě upozornil, že je na každý zápas nutno obsadit post postranního rozhodčího! Proto bych Vás chtěl, asi spíše tatínky, požádat, zda by se chtěl této funkce někdo ujmout? Moc by nám to pomohlo, abychom se týmu mohli věnovat oba dva. Děkujeme za pomoc.